Rękaw ciemniowy

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

tol2di
-#
Posty: 216
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: Gród Kraka

Rękaw ciemniowy

Post autor: tol2di »

Jaki rozmiarowo rękaw ciemniowy będzie najlepszy do wykonania czynności, załadowania negatywów do koreksu maksymalnie dwa typ 135 lub jeden typ 120, a także założenie rolki 30,5m do nawijarki.
Awatar użytkownika
norbss
-#
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:34
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

Post autor: norbss »

Mam taki około 70x70 i mi spokojnie wystarcza. Ale 120 wole ładować do koreksu w ciemni.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

norbss pisze:Mam taki około 70x70 i mi spokojnie wystarcza. Ale 120 wole ładować do koreksu w ciemni.


A gdzie takie cudo kupić w Polsce?
W Chinach dwa razy kupowałem, ale jakoś nie dotarły do mnie.
Pozdrawiam, Bartek.
Koszatek
-#
Posty: 55
Rejestracja: 12 sie 2012, 13:44
Lokalizacja: Piekiełko

Post autor: Koszatek »

Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

O matko i córko... ta cena jest w złotówkach... to chyba jednak zaryzykuję trzeci raz zakup w Chinach. :D
Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 21:23 przez enthropia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Bartek.
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

ja kupiłem w chinach, tanio (6 funtów z przesyłką) - dotarł, sprawdza się zarówno ze 120-tkami jak i z 4x5.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

sweetek pisze:ja kupiłem w chinach, tanio (6 funtów z przesyłką) - dotarł, sprawdza się zarówno ze 120-tkami jak i z 4x5.


Ano właśnie, kupowałeś na ebay, czy jakoś inaczej?
Bo ja próbowałem dwa razy na ebay za ok. 60 zł, od dwóch różnych sprzedawców, żaden nie dotarł.
W razie czego, jakbyś mógł podać źródło z którego kupowałeś, byłbym wdzięczny?
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Zupełnie bez związku ze związkiem.
Powiedzcie mi czemu się katujecie czymś takim. Rozumiem w torbie foto, w plenerze, to wręcz obowiązkowe wyposażenie, bo różne rzeczy się mogą przydarzyć. Ale w stacjonarnych warunkach? PoCo to komu? Więcej z tym problemów niż pożytku.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

J.A., masz dostęp do własnej ciemni 24 godziny na dobę, także możesz nie wiedzieć "po co to komu".

Ja wkładam filmy do koreksu w środku nocy w łazience lub szczelnie opatulony pod kołdrą w swoim pokoju. Nie jest to specjalnie komfortowe, zwłaszcza w lecie, dlatego wszystko co ułatwiłoby mi pracę jest mile widziane. Stąd próba nabycia takiego worka/rękawa.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Otóż to. W mieszkaniu do praktycznie każdego pomieszczenia dociera światło, nawet do łazienki (przez kratkę). O idealne ciemności bardzo trudno (IR!). Rękaw się przydaje, nie trza się zamykać po łazienkach, zaciemniać pomieszczeń itp.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Panowie, nie przesadzajcie.
Proponuję zrobić test z mało ważnym filmem. Wieczorem, gasimy światło w przedpokoju. na kratkę i ew. okno w drzwiach łazienkowych przyklejamy taśmą czarną folię ogrodniczą (budowlaną) do nabycia w markecie budowlanym.
Prosimy rodzinę by nie zapałała światła w przedpokoju przez 5 min. Ładujemy filmy bez stresu.
Gwarantuję, że nawet gdyby ktoś zapomniał i jednak zapalił to światło w przedpokoju, nic złego się nie stanie. Wystarczy stać tyłem do drzwi i zasłaniać własnym ciałem ew. cieknące światło.

Pomyślcie ile czasu trzeba naświetlać film w nocy przy w pełni otwatym obiektywie. I wyciągnijcie logiczny wniosek. Można sobie pomóc światłomierzem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ja mam "pokrowiec" na drzwi, sklejony z czarnych, grubych worków na śmieci, w sumie są to cztery warstwy folii. "pokrowiec" ma nadwyżkę około 5cm na każdym boku. na czas zakładania filmu do koreksu, nie przyklejam go do drzwi, tylko przytrzaskuję na zakładkę ów naddatek folii. kiedy natomiast robię powiększenia, przyklejam folię taśmą malarską, żeby nie majdrować folią za każdym razem, kiedy chcę wyjść ze ściemni.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

Mój kupiony na Ebaju - poszło na p.w.
Awatar użytkownika
norbss
-#
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:34
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

Post autor: norbss »

Myślę że za 50-60zł można taki rękaw spokojnie uszyć w zakładzie krawieckim.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

norbss pisze:Myślę że za 50-60zł można taki rękaw spokojnie uszyć w zakładzie krawieckim.
Trudne może okazać się zdobycie odpowiednio gęstego materiału.
A tak na marginesie. Znacznie wygodniejszy od worka jest kufer - kaseta, taka jakich się używa w labach.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ