Zabawa ze średnią klatką

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

J.A. pisze:Wiesz co jac123, przestań odwracać kota ogonem i denerwować ludzi przed Świętami.
Cały czas piszemy o kupowaniu i płaceniu za pomocą PayPal, i to co niżej to Twoje słowa odnoszące się do PayPal, które po prostu nie są prawdą.
jac123 pisze:
nord pisze:a nie prościej założyć sobie konto na PayPal? opłaty za przelewy na cały świat, są symboliczne. domyślam się, że nie wszyscy handlujący honorują przelewy z tej opcji, ale powoli robi się to standardem.
Opłaty na paypalu są dosyć spore.
Jeżeli maksymalna opłata w wysokości 2,9% wartości transakcji to dużo, ta ja Cię przepraszam i proponuję rozklejać ogłoszenia na słupach i drzewach ośedlowych.>Polecam kliknąć tutaj< i przestać tworzyć mity internetowe.
Na marginesie. Miałem jakiś czas temu nieprzyjemność reklamowania transakcji na ebayu płaconej przez PayPal. Chodziło o kwotę ponad 200 ojro.
Złożyłem reklamację, że nie otrzymałem towaru. Nie złożyłem jej przez ebay, bo było już za późno. No to złożyłem bezpośrednio w PayPal, tam obowiązuje roczna ochrona. Po tygodniu miałem pieniądze na koncie do pobrania. Stratny byłem jakieś 10 zł na całej imprezie.
Życzę wszystkim by tak działało Allegro ze swoim PayU, gdzie jak przeczytasz procedurę zwrotu pieniędzy to Ci się na dzień dobry odechce.

Jaki procent wysokości transakcji płaci polski sklep za transakcję kartą?

Wesołych Świąt.
A co ja odwracam? Cały czas twierdziłem i twierdzę, że opłaty są spore, wysokie itd. Nie tylko ja twierdzę, twierdzą też i inni. Są w internecie zestawienia, które to potwierdzają, proszę bardzo kilka z brzegu:

- http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-roz ... 90235.html
- http://blog.infakt.pl/czy-prowizja-payp ... t-firmowy/
- http://www.e-mentor.edu.pl/artykul/inde ... /45/id/941
(nie trzeba czytać całych artykułów tylko fragmenty dot. wysokich opłat).

Co do reklamacji z paypala to chyba mijasz się z prawdą, bo i ja w takiej nie dalej jak tydzień temu uczestniczyłem. Osoba z Holandii, której sprzedałem rzecz twierdziła, że jej nie otrzymała (jak się okazało poczta jej nie dostarczyła). Tyle tylko, że cała procedura trwa dłużej. Zgodnie z ową procedurą bodajże tydzień to sprzedający i kupujący mają na wymianę między sobą maili, następnie sprawa jest rozpatrywana przez paypal, a dopiero potem ewentualnie następuje zwrot pieniędzy (albo i nie).
Co prawda pieniądze są blokowane na koncie paypal (o ile tam są) od razu ale to nie znaczy , że kupujący od razu je otrzyma. Odsyłam zresztą do regulaminu (reklamacje) każdy będzie mógł doczytać jak szybko odzyska pieniądze.

Mam swoje zdanie na ten temat , mają je i inni, są obiektywne - mierzalne zestawienia kosztów paypala względem innych , podobnych platform. Zatem każdy może je porównać i wyrobić sobie zdanie. To nie polityka, tylko czysta ekonomia, więc nikogo nie trzeba mamić.

Aha, aby nie być gołosłownym co do terminów rozpatrywania reklamacji cytuję stosowny ustęp z Regulaminu (są jeszcze inne, które wydłużają całą procedurę):

"Jeśli zdecydujesz się wystąpić z roszczeniem dotyczącym nieotrzymania przedmiotu, sprzedający zostanie poproszony o podanie odpowiednich informacji wysyłkowych. Na dostarczenie tych informacji sprzedający będzie miał 10 dni od daty wystąpienia z roszczeniem."

Aby nie dawać dalej pożywienia jałowym dywagacjom - tańszy może być przelew bankowy, o którym już pisałem. Może być, ale nie musi, w zależności od tego jak wysoką opłatę pobierze bank. Ale to już kwestia gdzie kto ma konto.

Zatem Wesołych!
Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 14:44 przez jac123, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

jac123 pisze:A co ja odwracam?
Kota ogonem. Bo nie mówimy o sprzedaży tylko o kupowaniu. Dla Ciebie i dla mnie jako klienta kogoś na antypodach, czy USA PP jest najtańszym bo DARMOWYM sposobem zapłaty.

Odpowiedz mi na jedno pytanie.

Czy maksymalnie 2,9% + 0,80 zł. Od transakcji to dużo?

Jeżeli tak, to podaj alternatywny tańszy sposób otrzymania pieniędzy z antypodów.

Nic więcej. Nie chcę linków, które mówią o rozliczaniu PP z naszym urzędem skarbowym.

Jeżeli nie odpowiesz na to pytanie to nie pisz wcale, bo będzie to wymigiwanie się.

W innym przypadku EOT

[ Dodano: Nie 23 Gru, 2012 ]
weesee pisze:przypominam że to jest wątek o średniej klatce a nie o paypal'u
Sorry. Znowu się dałem strolować.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ArturN
-#
Posty: 211
Rejestracja: 30 paź 2010, 18:45
Lokalizacja: P-ń

Post autor: ArturN »

Ale żeście się rozgadali... :mrgreen:
W takim razie, jakim cudem w trzech bankach pod rząd przelew na Słowację, na kwotę ok. 100 zł, wycenili mi na ok. 150 zł opłaty? Obojętnie, czy internetowo, czy w oddziale... Poza tym, są jeszcze opłaty banków pośrednich. Dlatego zrezygnowałem z tej formy na rzecz płacenia przez pocztę - wychodzi taniej. :->
ODPOWIEDZ