opemus 5 color

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Za ok. 700 zł spokojnie kupisz powiększalnik "który nie drgnie". Powiem więcej, ja taki posiadam. Nie ma tu wielkiej filozofii, wystarczy aby konstrukcja "nośna" była solidna i o odpowiedniej masie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jakiż to powiększalnik? Chyba że to tajemnica.
sp pisze:To jest tylko twoja kolejna nadinterpretacja.
Z mojej strony EOT w tej gałęzi tematu. Nie mam zwyczaju udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

Żadna tajemnica, to Philips PCS 130, 150 albo 2000. Solidna konstrukcja, obsługuje 6x7 (ew. 6x6 w zależności od modelu). W sumie to mam chyba ze trzy modele, jednego mogę się pozbyć gdyby ktoś był chętny ...
Załączniki
DSCF7198.jpg
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Przypuszczam, że wątpię iż da się go kupić za 700 zł. ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

da się

Post autor: jac123 »

Mogę sprzedać z przesyłką za tą cenę.
zenzanon
-#
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2012, 23:48
Lokalizacja: Kraków

Re: da się

Post autor: zenzanon »

jac123 pisze:Mogę sprzedać z przesyłką za tą cenę.
Chętnie kupiłbym coś takiego. Możesz napisać więcej szczegółów?
Może jakieś foto?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

jac123 pisze:Mogę sprzedać z przesyłką za tą cenę.
Na pewno nie zagrzeje miejsca. To że Ty go sprzedasz za tę cenę znaczy tylko tyle, że da się go okazyjnie kupić za 700 zł. Ja raczej pisze o normalnej cenie za jaką takie powiększalniki chodzą.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sp
-#
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:13
Lokalizacja: ---

Post autor: sp »

J.A. pisze:
jac123 pisze:Mogę sprzedać z przesyłką za tą cenę.
Na pewno nie zagrzeje miejsca. To że Ty go sprzedasz za tę cenę znaczy tylko tyle, że da się go okazyjnie kupić za 700 zł. Ja raczej pisze o normalnej cenie za jaką takie powiększalniki chodzą.
Znaczy jaka wg. ciebie jest normalna cena za ten powiększalnik? Bo wg. mnie 300-500 zł.
http://archiwumallegro.pl/search/182900 ... s-tri.html
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Akurat za ten to nie mam pojęcia. Ale jeżeli jest tak dobry jak piszesz tj. trzyma sztywność na wysokim ustawieniu głowicy, to 700 zł będzie ceną okazyjną.
sp pisze:http://archiwumallegro.pl...ps-pcs-tri.html
A pokażesz zakończone sprzedażą? Bo wtedy to będzie normalna cena. No i oczywiście coś bardziej aktualnego niż z przed roku.
Obecna sytuacja jest taka, że z jednej strony ktoś wystawia za cenę X, która wcale nie jest wygórowana. Z drugiej nie ma klienta na sprzęt za cenę X/5, która będzie po prostu śmieszną ceną.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sp
-#
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:13
Lokalizacja: ---

Post autor: sp »

J.A. pisze: Akurat za ten to nie mam pojęcia. Ale jeżeli jest tak dobry jak piszesz tj. trzyma sztywność na wysokim ustawieniu głowicy, to 700 zł będzie ceną okazyjną.
A pokażesz zakończone sprzedażą? Bo wtedy to będzie normalna cena. No i oczywiście coś bardziej aktualnego niż z przed roku.
Ja bym chętnie zobaczył jakieś podparcie, że 700zł to cena jak twierdzisz okazyjna, oczywiście dane z tego roku. ;-)
Kilkanaście zakończonych aukcji powinno spokojnie ci wystarczyć, żeby mniej więcej zorientować się w cenach tego powiększalnika, np. tego wystawionego w zeszłym roku za 499 zł, z EL-Nikkorem 50/2.8, 5 razy bez ofert kupna.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

sp pisze:Ja bym chętnie zobaczył jakieś podparcie, że 700zł to cena jak twierdzisz okazyjna, oczywiście dane z tego roku.
Kilkanaście zakończonych aukcji powinno spokojnie ci wystarczyć, żeby mniej więcej zorientować się w cenach tego powiększalnika, np. tego wystawionego w zeszłym roku za 499 zł, z EL-Nikkorem 50/2.8, 5 razy bez ofert kupna.
Znaczy, że nie jest wart nawet tych 500 zł. Nie znam tego powiększalnika, ale jac123 twierdzi, że jest bardzo stabilny, więc założyłem, że ogólnie jest lepszej klasy niż magnifax. Bo przyznasz, że skoro jest tak dobry jak twierdzi jac123, to w końcu ktoś by go z elnikorem kupił. Widocznie ma sporo innych wad, których nie nadrobi przyzwoity obiektyw, bo ten nikor to też żadne cudo.
I jeszcze jeno. polski rynek wtórny nie jest w tym przypadku miarodajny. Jest po prostu bardzo ubogi.
Widywałem Mamiyę 7 lub szkła do niej, nie znajdujące nabywców po cenach bardzo przyzwoitych. O cenach odjechanych w kosmos nie wspominam. Akurat ten temat jest mi dość dobrze znany, bo posługuję się tym sprzętem i wiem po ile się sprzedaje poza naszymi granicami.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Taka dyskusja na temat ile dany sprzęt przechodzący z rąk do rąk jest realnie warty jest trochę jałowa. Bo nie da się tego super precyzyjnie wymierzyć. Wiadomo, że towar jest warty tyle, ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić ;-)
Zdarzało mi się obserwować transakcje, gdzie cena końcowa używanego sprzętu znacznie przewyższała cenę równolegle dostępnego NOWEGO lub w lepszym stanie egzemplarza - bo akurat kilku chętnych miało chrapkę na akurat TEN. Dodatkowo przecież cena zależy od stanu przedmiotu, w jakich warunkach pracował, jak był przechowywany, czy np. to powiększalnik z zakładu usługowego z wypalonymi bebechami czy od chuchającego fotoamatora. Osobiście jestem skłonny zapłacic więcej za pewny sprzęt od kolegi z forum, niż za trochę "kota w worku" np. z A. (zdarzyło mi się sparzyć z powodu pięknie spreparowanych zdjęć).
sp
-#
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:13
Lokalizacja: ---

Post autor: sp »

J.A. pisze: Znaczy, że nie jest wart nawet tych 500 zł. [..] Widocznie ma sporo innych wad, których nie nadrobi przyzwoity obiektyw, bo ten nikor to też żadne cudo.
Znaczy tylko tyle, że 700 zł to nie jest atrakcyjna cena, a powodem może być np. fakt, że jest to mało znany model.
Błędnie zakładasz, że skoro jest tani to na pewno ma sporo wad, przecież nawet go nie znasz.
J.A. pisze: Bo przyznasz, że skoro jest tak dobry jak twierdzi jac123, to w końcu ktoś by go z elnikorem kupił.
Sugerujesz, że jac123 kłamie, że jest to dobry powiększalnik i jeszcze ja mam ci przyznać rację? :roll:
Awatar użytkownika
kuzyn353
-#
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: kuzyn353 »

Błędnie zakładasz, że skoro jest tani to na pewno ma sporo wad, przecież nawet go nie znasz.
J.A. nigdy, przenigdy się nie myli i zaraz przedstawi tego argumenty ;-) Nigdy też nie zmienia zdania, nie musi, bo potrafi umiejętnie zmieniać rzeczywistość ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

sp pisze:Sugerujesz, że jac123 kłamie, że jest to dobry powiększalnik i jeszcze ja mam ci przyznać rację?
Nie. Sugeruję, że każda sroka swój ogon chwali.
Po prostu zawsze zakładam, że jeżeli właściciel sprzętu twierdzi, że jest on super, to po prostu biorę poprawkę na to iż jest tego właścicielem. Gdy zaś mówi rzeczy niepochlebne o jakimś sprzęcie, to zakładam że ów sprzęt jest naprawdę słaby.
Chyba, że ktoś powie zdanie w stylu:
Używałem C i na prawdę byłem zadowolony. Teraz używam N bo ... i tu wyjaśnienie z jakiego powodu. Wtedy zakładam, że po prostu przekazuje czystą nie podbarwioną emocjami informację.
Ale pewnie jak to często bywa się mylę. kuzyn353 tego nie zauważył, ale to nie mój problem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ