Kiev88 i Phottix Tetra II

Praca w studio fotograficznym - problemy i wasze doswiadczenia

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

norbibxl
-#
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2010, 15:38
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Kiev88 i Phottix Tetra II

Post autor: norbibxl »

Mam lampeczke sb600 i wspomnianego kieva oraz zestaw radiowy phottixa. Z moim nikonem chodzi to ladnie ale chcialbym podpiac to do kieva i teraz mysle jak ?

Wiadomo wyzwalacz w sanki aparatu + kabelek z wyzwalacza do puszki i lampka na odbiornik & kupa, nie dziala :(

przerabial ktos ten temat i moze podpowiedziec gdzie jest zonk ?

z gory dzieki
N.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2011, 14:04 przez norbibxl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matti_1989 »

Nie zapomniałeś o czasie synchronizacji? W kievie 88 to chyba 1/30. A może masz w body wyjście na pc? Warto byłoby spróbować.
norbibxl
-#
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2010, 15:38
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Post autor: norbibxl »

a to tego nie wiedzialem z synchro jest tylko na 1/30

a w body mam gniazdo PC tyle ze wpialem tam kabelek wychodzacy z nadajnika radiowki ktory siedzi na sankach bo - zreszta wpiety w pc czy nie i tak nie wyzwala ale moze to problem synchro czasu bo mialem chyba ustawione wyzej niz 1/30
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Zdecydowanie chodzi o czas synchro : ).
norbibxl
-#
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2010, 15:38
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Post autor: norbibxl »

Dzieki za cenne info panowie, faktycznie wyszly tu moje luki w znajomosci tematu i jest jak mowicie na 1/30 eleganco sie wszystko synchronizuje i blyska az milo :)
Adso
-#
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2011, 19:33
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: Adso »

ten sam problem z Mamiyą RZ67 Pro II... czy wpinając jakikolwiek(pytanie: jaki?) nadajnik w sanki lampy będę mógł wyzwalać lampy systemowe (pytanie: jakie?)?
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Mój zestaw: Kiev 88 (wyprodukowany przez Wiese Fototechnik i nazwany PentaSix 636) oraz lampa błyskowa SONY HVL-42am
Całość połączona kablem PC, do lampy w sanki wsunięta kość Pixel TF-323 wyposażona w wejście PC
Błysk wyzwalam od 1/60 i dłuższych czasów, przy czym przy 1/8, 1/4, 1/2 błysków jest dwa: na pierwszą i na drugą kurtynę po jednym. W sumie nie znam się - nie wiem, czy tak ma być?
Inna rzecz, że przy czasie B także wyzwalane są dwa błyski.

Próbowałem wyzwolić błysk przy 1/125 i szybszych - niestety nie działa...
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
Awatar użytkownika
FlatEric
-#
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FlatEric »

Ja z kolei zauważyłem pewną przypadłość Phottixa Tetry objawiającą się w przypadku podłączania nadajnika do aparatu przez kabel PC.
Okazało się, że podłączenie kabla z zestawu do gniazdka jack nadajnika nie powoduje rozłączenia obwodu gorącej stopki (jak to zwykle się dzieje we fleszach). Jeśli więc nadajnik Tetry z kabelkiem założy się na 'zimne' sanki aparatu nie zapewniające odizolowania centralnego styku gorącej stopki (a w starszych aparatach najczęściej tej izolacji nie było), to nadajnik ma permanentnie zwartą stopkę i po prostu nie działa.
Wyjścia są więc dwa - albo można użyć kostki przejściowej z gorącej stopki na kabel PC i za jej pośrednictwem podłączać nadajnik do aparatu, albo - korzystając z firmowego kabelka - podłożyć cokolwiek pod stopkę nadajnika, odizolowując środkowy kontakt od sanek aparatu.
ODPOWIEDZ