!NOWY REGULAMIN BAZARU - PRZECZYTAJ ZANIM DODASZ POST!

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

!NOWY REGULAMIN BAZARU - PRZECZYTAJ ZANIM DODASZ POST!

Post autor: Michał Kowalski »

Nowy regulamin BAZARU

- przy sprzedaży obowiązkowo podajemy cenę oraz dokładny opis przedmiotu.

- przy zamieszczaniu ogłoszeń sprzedaży lub usług (chodzi głównie o firmy) o charakterze zarobkowym
wymagana jest wcześniejsza konsultacja z administratorem serwisu (redakcja@korex.net.pl).

- po sprzedaży/kupnie przedmiotu, informujmy o tym w wątku.

W przypadku niestosowania się do regulaminu - zostaną wyciągnięte konsekwencje z zablokowaniem i usunięciem konta włącznie.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 21:40 przez Michał Kowalski, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

???

Post autor: jac123 »

Tzn czy zgodnie z pkt 2 przed każdym ogłoszeniem dot. sprzedaży mam się kontaktować z adminem?
Linków podawać nie można, ale czy można o tym informować - np. przedmiot sprzedaję również przez alledrogo?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 22:59 przez jac123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ???

Post autor: enthropia »

jac123 pisze:Tzn czy zgodnie z pkt 2 przed każdym ogłoszeniem dot. sprzedaży mam się kontaktować z adminem?
Podejrzewam, że chodzi tu o masowe oferty typu skanowanie i wywoływanie negatywów, ale tylko podejrzewam i fakt, nie jest to do końca jasne.
jac123 pisze:Linków podawać nie można, ale czy można o tym informować - np. przedmiot sprzedaję również przez alledrogo?

Czytaj całe zdanie - 'handlujemy albo tu albo tam'. Skoro masz link do aukcji, to znaczy że masz aukcję, a to znaczy, że handlujesz 'tam'.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 23:22 przez enthropia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Re: ???

Post autor: jac123 »

jac123 pisze:Linków podawać nie można, ale czy można o tym informować - np. przedmiot sprzedaję również przez alledrogo?

Czytaj całe zdanie - 'handlujemy albo tu albo tam'. Skoro masz link do aukcji, to znaczy że masz aukcję, a to znaczy, że handlujesz 'tam'.[/quote]

Przepis mówi, że nie podajemy linków, dalej jest dopisek, że handlujemy albo tu albo tam.
Zadam zatem inne pytanie, czy można sprzedawać w (na?) Bazarze przedmiot, który sprzedaję jednocześnie gdzie indziej (np. na innym forum) - bez podawania linków, ale też bez żadnych sugestii, że sprzedaję jednocześnie przedmiot gdzie indziej.
Aha, doczytałem jeszcze, że dot. to serwisów aukcyjnych, czyli że na innych forach można (i podawać link do innego forum też można).
Rozumiem zatem, że nie mogę tu sprzedawać nic co sprzedaję równocześnie na jakimś serwisie aukcyjnym, a tym samym podawać link do takiego serwisu.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 23:37 przez jac123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

teraz wszystko jest jasne.
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

jac123 pisze: Rozumiem zatem, że nie mogę tu sprzedawać nic co sprzedaję równocześnie na jakimś serwisie aukcyjnym, a tym samym podawać link do takiego serwisu.
Możesz sprzedawac ale my nie mozemy o tym wiedziec ;)
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

Aha, to ok.
Generalnie jednak zmiany w tym zakresie poszły w złym - restrykcyjnym kierunku. Bowiem poprzez eliminację linków ograniczamy sprzedającym ilość potencjalnych kupujących.
Po drugie niektórzy kupujący preferują zakupy przez np. alledrogo, gdyż mogą np. zapoznać się z komentarzami, no i zakup ma charakter bardziej sformalizowany. Tutaj na Forum jesteśmy jednak bardziej anonimowi, szczególnie dla nowy Forumowiczów.
No ale Forum rządzi się swoimi prawami i nie musi spełniać wszystkich zachcianek.
Yoora
-#
Posty: 38
Rejestracja: 16 paź 2009, 07:32
Lokalizacja: połudnowy zachód

Post autor: Yoora »

Michał Kowalski pisze:
jac123 pisze: Rozumiem zatem, że nie mogę tu sprzedawać nic co sprzedaję równocześnie na jakimś serwisie aukcyjnym, a tym samym podawać link do takiego serwisu.
Możesz sprzedawac ale my nie mozemy o tym wiedziec ;)
Taka odpowiedź to chyba żart jakiś. Przecież dzisiaj nie jest 1 kwietnia :shock:
Pozdrawiam

Jurek
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

Tak jak juz pisalem - nic chodzi o utrudnianie zycia ale o to aby nie zrobil sie balagan na forum - wielu z was nie wie ile pojawia sie "spamowych" postow ktore sa usuwane.... Sam wolalbym kupic od kogos z forum - bo jesli juz tu sie znalazl to nie przez przypadek.... i mam zaufanie do ludzi.
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

jac123 pisze:Gdzie logika?
Życie, panie, życie... Kiedyś sprzedawałem na Bazarze obiektyw za cenę X, a forumowicz nie mógł uwierzyć w swoje szczęście i dorzucił mi do ceny 10 proc. ekstra...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

KOREX - Forum tradycyjnej fotografii

- w forumowym dziale "BAZAR" proszę umieszczać ogłoszenia związane tylko z fotografią tradycyjną
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany