Tanie tło do amatorskiego studia.

Praca w studio fotograficznym - problemy i wasze doswiadczenia

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
tomograf
-#
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Tanie tło do amatorskiego studia.

Post autor: tomograf »

Witam

Czy ktoś z Was używa tła polipropylenowe, takie jak można kupić na alledrogo czy w funsports ?

Pytam bo chciałbym zakupić tło 2,7m ale budynek w którym organizuje studio nie jest na codzień ogrzewany, więc pomyślałem że kartonowe tło mogłoby zawilgnąć i się zdeformować, a takie polipropylenowe nie powinno, tylko jak to się sprawuje w praktyce ?

Studio jest amatorskie i będzie używane może raz na tydzień, dlatego zastanawiam się czy takie tanie tła są coś warte ?
Pozdrawiam
tomograf

----------------
* Bronica SQ-Ai * Polaroid Land 250 * 18x24 Curt Bentzin Gorlitz * Kiev 88 * Kiev 60*
--------------------------------------------
www.tomograf.wordpress.com
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ja uzywam od fripers, białego, własciwie nie wiem z czego one, tanie to i takie jest jak tanie tło, jakos zdaje egzamin, ale potrzebuje duzo swiatła, idealne nie jest i cholernie sie elektryzuje, mam jeszcze czarne ale na nim nie robiłem zdjęc wiec nie wiem jak wychodzi
Awatar użytkownika
tomograf
-#
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomograf »

A jakiej masz szerokości to tło i na co nawinięte ? statywy i poprzeczka, czy mocowanie na stałe ?
Pozdrawiam
tomograf

----------------
* Bronica SQ-Ai * Polaroid Land 250 * 18x24 Curt Bentzin Gorlitz * Kiev 88 * Kiev 60*
--------------------------------------------
www.tomograf.wordpress.com
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

ja też używam teł od fripers - 2,7x5 metrów

Post autor: Minolciarz1979 »

białe, czarne i turkusowe. Są ok, mi w zupełności wystarczają. Jak każdy plastik mają wadę - strasznie się elektryzują, ale jest na to rada - nalezy spryskać całe tło środkiem depolaryzującym, czyli popularnym płynem K do ostatniego płukania (0,5 litra w każdym sklepie za 2-3 zł). Należy wziąć spryskiwacz i spryskać równomiernie tło roztworem płynu K i wody destylowanej w stosunku 1+20 i zostawić do wyschnięcia. Operację powtórzyć z drugiej strony. Koniec z elektryzowaniem się. Jesli chodzi o tło czarne, to według mnie za bardzo odbija światło, nie jest w pełni matowe i czarne, także aby uzyskać czerń, należy oddalić od światła.
Awatar użytkownika
tomograf
-#
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomograf »

Dzięki Minolciarz, z tym płynem K cenna rada. A jak z mocowaniem ? trzeba zmieniać rurę na alu, bo ponoć przy 2,7m tekturowa tuba się wygina ?
Pozdrawiam
tomograf

----------------
* Bronica SQ-Ai * Polaroid Land 250 * 18x24 Curt Bentzin Gorlitz * Kiev 88 * Kiev 60*
--------------------------------------------
www.tomograf.wordpress.com
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Żadnych tektur.

Post autor: Minolciarz1979 »

Kup w zestawie ze statywami i rurką aluminiową i po krzyku. To nie kosztuje majątku. A patent z płynem K można stosowac do wszelakich szmatek i innych materiałów, aby się nie elektryzowały. Ja moczę i spryskuję wszelakie szmatki, torby i inne rzeczy, aby pozbyć się elektryzowania i ograniczyć przyciąganie kurzu do minimum.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 10:42 przez Minolciarz1979, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomograf
-#
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomograf »

Jeszcze sie zastanwiam czy nie kupie zestawu montowanego do sciany/sufitu zamiast statywów, musze to przemyśleć.
Pozdrawiam
tomograf

----------------
* Bronica SQ-Ai * Polaroid Land 250 * 18x24 Curt Bentzin Gorlitz * Kiev 88 * Kiev 60*
--------------------------------------------
www.tomograf.wordpress.com
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Zdecydowanie lepszy jest montaż na ściane/sufit

Post autor: Minolciarz1979 »

jak masz na to docelowe pomieszczenie.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

tlo jest nawiniete na karton. ja mam 2.7 na 5, statywy jakies stare alu cos ponad 2 metry i do tego poprzeczka dwuczesciowa z jakichs rurek, musze zrobic nową. kiedy zostawilem tło na tydzien to rura sie troche zgięła ( poprzeczka jest krzywa ) ale jesli zwijam je po zdjęciach jest ok, a ostatnio zostaiłem poprzeczke wygieciem do góry wiec powinno byc ok
czarne własnie nie jest matowe, zauwazyłem to ostatnio kiedy odklejałem gumę do żucia :evil: , rozwarstwiło się i dopiero pod spodem było matowe. ale jak pisałem, nie robiłem jeszcze zdjęć na nim wiec nie wiem jak sie sprawuje
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nie wiem czy ktoś o tym pisał.. ale..


czarna fizelina zakupiona w sklepie ogrodniczym doskonale sprawdza się jako tło.

to tak z autopsji..
Awatar użytkownika
Hrabia Miód
-#
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hrabia Miód »

Ja kupiłem na alle z funsports, fripers, coś takiego - zestaw 4 teł (mam białe, szare, czarne, niebieskie) plus statywy i poprzeczka - zaplaciłem 200 z groszami jakoś - jest w porządku. Nie może być za blisko tlo, bo wychodzi jego faktura przy dużej głębi. Ogólnie, jestem zadowolony - rozkładam jak potrzebuję, na codzień siedzi sobie w załączonym do zestawu futerale. Polecam.
ODPOWIEDZ