kto się bawi w E6 ?

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Ja wolam, ...co chcesz wiedziec?
....tu jest fotka z ostatniego wolania album_personal.php
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Za daleko jednak,...ale wolaj samodzielnie. Korex masz,... tylko chemia, dokladne temp., czasy i naprawde wyjdzie Ci to tanio i przyjemnie:)
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

Czesc,
Wołam w 6kąpielowej chemi Fuji, swieżej nie regeneruje.Procesor ATL 2plus.
Zapraszam
pozdr
Adam
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

rowniez poszlo na PW
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

czesc,
doszlo PW?
pozdr
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

pewnie drogo;-)... radzilem juz - samodzielnie wolac:-)
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

troniu pisze:pewnie drogo;-)... radzilem juz - samodzielnie wolac:-)
Samodzielnie jest drogo jezeli w ciagu 6 tygodni nie masz 40 rolek. Jak masz 40 to same koszty wychodza w okolicy 10-12pln.
pozdr
Adam
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

przy wolaniu 6 filmow w swiezej 0.5l kapieli - chemia kosztuje mnie tylko 1$ na film:)
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

troniu pisze:przy wolaniu 6 filmow w swiezej 0.5l kapieli - chemia kosztuje mnie tylko 1$ na film:)
Szcześciarz :-)
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

za tetenal na 5 l - place 50-60$ (zaleznie od promocji), wolam w swiezynkach 0,5l, przewaznie do 6 szt, jakby nie liczyl,... zawsze wychodzi ponizej 1$ za film:)...widocznie chemia u was drozsza
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

weesee pisze:zestaw 6-kąpielowy na 5l to koszt 287zł co daje ok.5zł/film
albo tetenal 3-kąpielowy na litr za 136 co daje 11,35zł za film
albo kupujesz drogo chemię,albo ten procesor jest bardzo prądożerny.
Adams pisze:Szcześciarz
z tetenala na 5l chemia na jeden film wyjdzie może nie 1$,ale nie przekroczy 4 zł.
No coz matematycznie to mozna fajnie wszystko powyliczac ale, w procesorze wychodzi 40 rolek co daje ? 7,1pln na rolke, woda destylowana? 5 litrow ok 6pln na 5 rolek potrzeba ok 5 litrow co daje kolejne zlotowki, prad do procesora z grzalka trzeba pamietac. Jeden proces traw 55 min, prad do podgrzewania wody bierzacej do plukania, moge sprawdzic. to juz prawie sie zbiera. Dodatkowo maszyna kosztowala czego oczywiscie nie nalezy liczyc plus pomieszczenie za ktore place 150pln bez mediow.
Za to mam w pelni przewidywalny proces z powtarzalnymi wynikami i zadowolonych kolegow ktorzy rowniez sa spokojni o jakosc wywolania. oczywiscie mozna zrobic to taniej ale bez gwarancji jakosci(czytaj powtarzalnosci wynikow), wiec pewnie lepiej wtedy oddac do fabryki i czekac pewnie sie uda.

Gdybym chcial zarabiac to musial bym liczyc jakies 22-25pln uwzgledniajac czas ktory to trwa(piec rolek 2 godziny)

Pozdrawiam
Adam
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

Polecam, dla mnie to fajna zabawa. Jedyny problem to skompletowanie 40 rolek w ciagu 6 tygodni, chemia na 1l jaet zupelnie nieoplacalna.
pozdr
Adam
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

U mnie, w profilabach biora za slajd od $6 do $7 +9%Tax,... choc trzeba przyznac, ze robia to dobrze i szybko (odbior ok 3 godz. od zostawienia). Wiec, nawet zestaw tetenala na 1 litr - tez jest oplacalny, rozcienczasz tylko polowe i w 0,5l wolasz 6 filmow (w przeciagu 2 tygodni z racji takiej trwalosci pierwszego cz/b wywolywacza), pozostalosc zostawiasz w stezeniu do nastepnego uzbierania kilku filmow. Mozesz tej rozcienczonej 0,5l kapieli uzyc max. trzy razy, pamietajac o odpowiednim przedluzeniu czasu przy kazdym nastepnym uzyciu. Ja wolam rotacyjnie w jobo, przewaznie 3-4 szt jednorazowo w swiezym 0,5l i pozostale (do szesciu) - w tym samym dniu, lub w innym w przeciagu 2 tygodni. Zdarzalo mi sie juz wywolac z dobrym skutkiem w 0,5l nawet 7 filmow, jak rowniez jeden raz zaryzykowalem, wolajac 120 velvie 100 w starej, ponad dwumiesiecznej kapieli (byla czysta klarowna, bez osadow) jako drugie uzycie - ale producent TEGO NIE ZALECA!
Rozpisalem sie,... wolaj, wolaj - ja, powodzenia zycze:-)
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

Ja wolam tylko raz i do "zlewu".
ODPOWIEDZ