Nowe Centrum Łodzi

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

canon
-#
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2010, 09:15
Lokalizacja: Łódź

Nowe Centrum Łodzi

Post autor: canon »

Czy ktoś z Was wie coś na temat tego konkursu? Ktoś brał w nim udział?
http://www.ec1kolejowy.pl/pl/wydarzenia ... yczny.html
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Rozumiem, że chcesz zareklamować ten konkurs na tym Forum. A czy ktoś brał w nim udział, to dopiero się okaże. Prorokiem nikt z nas raczej nie jest.
canon
-#
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2010, 09:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: canon »

Zdziwiłem się, że chcą fotografować tę ruderę
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

canon pisze:Zdziwiłem się, że chcą fotografować tę ruderę
kiedyś miałem fazę na fotografowanie pleśni. bardzo ciekawe kształty, faktury i tym podobne dinksy. na tym dworcu też fotografowałem, konkretnie ławki i bufory, a jakby mnie wpuścili do parowozowni, to bym dopiero zaszalał. widzicie kolego canon, można fotografować takie rzeczy, które się Anselowi Adamsowi nie śniły.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
hobbes
-#
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2008, 15:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hobbes »

weesee pisze:
16. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych zdjęć w celach marketingowych, promocyjnych i innych, a Uczestnik przystępując do konkursu wyraża na to zgodę.

17. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań EC1 Fundacji Łódzkiej.
czyli kolejny złodziejski konkurs jakich niestety ostatnio wiele w tym kraju. kosztem pięciu par jeansów firma buduje sobie bazę fotografii, którymi sobie może dysponować (także sprzedawać kolejnym firmom), bo autor przecież wyraził na to zgodę.
Jest jakaś baza konkursów foto w kraju i na świecie - gdzieś chyba kiedyś na AT o tym rozprawialiśmy, okazuje się, że "złodziejskość" jest tendencją wschodzącą ..i w Polsce i na świecie. Jakiś czas temu rozmawiałem o tym z jednym z organizatorów takiego konkursu i pytam - dlaczego wymuszacie na ludziach aby oddawali Wam swoje prace za friko.. No to że "tyle pracy", "tyle ludzi" przy tym pracuje, a ile czasu, pienieeedzy! Ze nikt nikomu łaski nie robi, no to zapytałem: dobra stary, ile mam Ci zapłacić, aby wziać udział - eeee..yy.. TO NIE TAK! :]
pozdr.
--D.
"Nec habeo, nec careo, nec curo".
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

A to przypadkiem nie jest tak, że domyślnie taki paragraf umowy można do kosza wyrzucić, bo jest krzywdzący dla jednej ze stron i nie ma mocy prawnej przez niezgodność z przepisami nadrzędnymi (jak ustawa o prawach autorskich)?

/edit
Pewnie źle mi się wydaje, jak znam życie...
:-(
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

No to w takim razie regulamin jest z założenia delikatnie złodziejski :evil:
canon
-#
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2010, 09:15
Lokalizacja: Łódź

Post autor: canon »

Tu się z Wami nie do końca zgadzam, bo skoro konkurs ma dwa etapy, gdzie jego druga część ma się zakończyć wystawą na dworcu fabrycznym, to organizator musi mieć gwarancję, że będzie mógł wykorzystać te zdjęcia, a nie że w ostatniej chwili autor fotki powie, że jednak się zgadza na jego wykorzystanie. Tak jest w każdym konkursie, nie znaczy to że my nie możemy tych zdjęć publikować. Ja już nie raz to przerabiałem. Myślę, ze organizator nie chce po prostu mieć jakieś sprawy sądowej za publikacje naszych zdjęć. I wcale mu się nie dziwię. Po za tym z tego co wiem, to inwentaryzacja fotograficzna tego cudnego dworca została już zrobiona, wiec nasze fotki potrzebne są raczej faktycznie do wystawy, a nie do robienia bazy danych.
ODPOWIEDZ