Gogol Bordello, czyli punk's not dead

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Gogol Bordello, czyli punk's not dead

Post autor: bowie »

Temat dla punków, postpunków oraz wszelkiej maści miłośników DOBREJ MUZY :)

Może znacie, ale jeśli nie, to jest taka kapela z US o nazwie Gogol Bordello, czyli swojskie Burdel Gogola, tego Gogola, znaczy się Mikołaja :)
Grają coś niesamowitego, połączenie punka z muzyką cygańską, bałkańską i rosyjską/ukraińską. Frontmanem jest niezwykle barwny gość: Eugene Hütz emigrant z Ukrainy pochodzenia cygańsko-ukraińskiego-rosyjskiego. W kapeli grają też inni emigranci z Europy Wschodniej, co się słyszy. Jest tam też dziewczyna aktora, który grał Froda z Władcy Pierścieni (ta ładniejsza, nie chinka).
Na początku grudnia grali w Warszawie, w Stodole, ale nie mogłem być, bo żonka miała tego dnia urodziny. A szkoda, bo jak zwykle dali niezły show.
Na poczatek polecam kawałek WONDERLAST KING, zobacie też koniecznie ich występ z Madonną, razem zaśpiewali kawałek LA ISLA BONITA. Nie lubię Madonny, ale ta wersja wymiata! :)

A oto Eugene we własnej osobie, gość wygląda jak rasowy kozak z Ogniem i Mieczem:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sty 2010, 19:11 przez bowie, łącznie zmieniany 3 razy.
chloe
-#
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2008, 18:26
Lokalizacja: zgora
Kontakt:

Post autor: chloe »

wow madonna totalnie mnie zaskoczyła! frontman faktycznie wymiata :) bardzo podoba mi się ta kapela i przyznam, że pierwsze o niej słyszę. jest to muza, imo racje na senny poranek, żeby nie spóźnić się do szkoły/pracy.
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Kilka lat temu wpadła mi w ręce ich "Haltura" Jestem zachwycony. Mieszanina kultur i to punkowo/rock'n'rollowe podejście. No i ten akcent .. Fajnie, że inni też słuchają tego co ja.
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

to ja polecam film 'everything is illuminated'.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Live:
LIVE
ODPOWIEDZ