[S] Jupiter 37A

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

[S] Jupiter 37A

Post autor: technik219 »

J.A. pisze: 17 paź 2020, 07:49 I człowiek w branżowym piśmie powinien to wiedzieć.
Może ""tele" kojarzy mu się z "telefonem" albo "telewizją"?
aka pisze: 16 paź 2020, 20:15 A Sz. Pan to niech się o swojego dziadka martwi.
To i narodowców tutaj mamy?
Jak słyszę/czytam takie enuncjacje to coś mi w inteligencji strzyka. Nie będę rozwijał tematu bo mógłbym naruszyć któreś z ważnych postanowień regulaminu tego forum.
Kiedyś na Ukrainie poznałem miłego z powierzchowności pana - jednego z tamtejszej polonii, który przedstawiając mi się do nazwiska dodał: "czysty Polak". W pierwszej chwili przemknęło nie przez głowę, że daje do zrozumienia, że jest dopiero co po kąpieli. Zaraz potem nasunęło mi się skojarzenie z osobnikiem, który zwykł się przedstawiać: Ostap Bender - obywatel turecki.
To tyle w temacie, może moderator nie zbanuje mnie za to.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Jupiter 37A

Post autor: 4Rider »

To wyraźnie zbyt daleko posunieta insynuacja MZ i to bardzo nieelegancka.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

[S] Jupiter 37A

Post autor: technik219 »

No i co z tego, że ktoś nazywał się Ginsberg? Inny nazywał się Gerlach, jeszcze inny Rómmel a jego bliski kuzyn był feldmarszałkiem i dowódcą Afrika Korps. W linku poniżej masz tylko wykaz najwybitniejszych twórców odrodzonego polskiego przemysłu - jak Ci się chce to policz procentowo "polskie" i "nie polskie "nazwiska. Pozostają jeszcze ludzie kultury, sztuki, nauki. czy uważasz, że dzielenie ich wszystkich na "czystych i niewątpliwych Polaków" i "Polaków wątpliwych" ma jakikolwiek sens i "jest eleganckie"? Od takich durnych enuncjacji zaczyna się nacjonalizm i nikomu nie trzeba tłumaczyć do czego on prowadzi.
W 1968 roku też "badano" korzenie. W rezultacie kraj opuściło wielu wybitnych ludzi, którzy swoim nowym ojczyznom przysporzyli chwały i nagród Nobla. Tylko zakompleksiałe gnojki wsłuchują się w brzmienie nazwisk i wpatrują się w rozporki.
Ja nie wiem, czy jakaś moja prababka nie "zapomniała się" z wyznawcą innej wiary i koło pióra mi to lata. Bo przez tysiąc i więcej lat historii przez nasze tereny przewalało sie tyle różnych wojsk. mieszało się tyle różnych narodowości, plemion, że tylko głupiec może drążyć kto jest "czystym Polakiem" a kto "nieco ubrudzonym" lub "całkiem brudnym". Podobno zbadano cały genotyp człowieka, ale nie słyszałem by znaleziono jakiś gen Polaka, Niemca, Żyda...
To nie ja powinienem się ogarnąć, tylko ten, który pierwszy wywołał temat "wątpliwej polskości" Aleksandra Ginsberga urodzonego w Sosnowcu, absolwenta gimnazjum w Piiotrkowie Trybunalskim, wybitnego inżyniera, twórcy przemysłu optycznego na ziemiach polskich.
A teraz obiecany link i... niech mnie moderator banuje, jeśli taka jego wola. Nie dbam o to.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... pospolitej
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Jupiter 37A

Post autor: 4Rider »

Nic z tego. Nie o to chodzi. Dla mnie narodowość i religia to i tak archaizmy. Chodzi mi o bezpodstawne przyklejanie etykiet postujacym w żaden sposób nie wynikających z treści postu.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

[S] Jupiter 37A

Post autor: technik219 »

A co to jest w takim razie?
aka pisze: 15 paź 2020, 19:41 bo Ginsberg to nie wiadomo czy był Polakiem (chyba nie), a poddanym to wiadomo czyim...
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Jupiter 37A

Post autor: 4Rider »

technik219 pisze: 17 paź 2020, 10:43 A co to jest w takim razie?
aka pisze: 15 paź 2020, 19:41 bo Ginsberg to nie wiadomo czy był Polakiem (chyba nie), a poddanym to wiadomo czyim...
Może to znaczyć że był Żydem (na co wskazuje nazwisko), a poddanym któregoś cara lub cesarza
(nie chce mi się zgłębiać którego) i tylko to nic więcej, poddana tu była w wątpliwość tylko rzeczonego narodowość co
w ówczesnym czasie miało zdaje się duże znaczenie.
Nie widzę tu nic między wierszami i nie widzę powodu by wogle wypatrywać, a jeśli już to przypisywanie Polakom dokonań Żydów,
tak samo jak Amerykanom 'ich' program kosmiczny aż do lat '70... Z drugiej strony istnieje możliwość posiadania kilku narodowości i tylko tu może szukałbym jakiegoś błędu, ale na pewno nie wciskał komuś XX-wiecznych poglądów.
Ale to już kolejna burza w szklance wody, a i tak wszystko spłonie - no może zamarznie, ale na koniec i tak spłonie :-P

KOńczę ilustracją muzyczną będącą swobodnym przepływem energii i myśli
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[S] Jupiter 37A

Post autor: aka »

technik219 pisze: 17 paź 2020, 09:06 aka pisze: ↑16 paź 2020, 21:15
A Sz. Pan to niech się o swojego dziadka martwi.

To i narodowców tutaj mamy?
Najwyrazniej, zważywszy na poniższe:
technik219 pisze: 16 paź 2020, 18:10 A Sz. Kolega to taki pewny jest, że dziadek, pradziadek nie był kozikiem chrzczony, albo nie przycwałował z Wielką Ordą z befsztykiem tatarskim pod siodłem?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[S] Jupiter 37A

Post autor: aka »

4Rider pisze: 17 paź 2020, 11:18 Może to znaczyć że był Żydem
Może tak, może Niemcem, może Austriakiem... A jego dokonania są tak samo "polskie" jak i "rosyjskie" i czort wie jakie jeszcze. Jedno jest pewne, że terminował w Jenie i prochu nie wymyślił. Polska to była literatura tworzona w tamtych czasach w języku polskim itd.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Jupiter 37A

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 17 paź 2020, 12:00 Polska to była literatura tworzona w tamtych czasach w języku polskim itd.
Szczególnie ten kawałek pisany dziebko wcześniej:
LITWO, OJCZYZNO MOJA!
:mrgreen:

Co do reszty to zrozumiałem dokładnie jak napisałeś.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[S] Jupiter 37A

Post autor: aka »

4Rider pisze: 17 paź 2020, 12:06 Szczególnie ten kawałek pisany dziebko wcześniej:

LITWO, OJCZYZNO MOJA!
He he... oczywiście, że polska. Podobnie "Wpłynąłem na suchego przestwór Oceanu" - raczej nie tatarska.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

[S] Jupiter 37A

Post autor: jac123 »

Do niedawna modne było twierdzenie, że kapitał nie ma narodowości. Teraz, tak mówią już tylko głupki. Żyjemy na świecie, w którym są państwa i narody, chociaż może się to komuś nie podobać. Zaprzeczanie , że w Polsce żyły różne narodowości i że nie miało (ma?) to wpływu na naszą historię, to zaprzeczanie faktom. Oczywiście, po nazwisku danej osoby można poniekąd dojść jakiej jest narodowości. Czy jest w tym coś złego? Ktoś może zapytać , a po co to robić? No a po to,że można taką osobę umiejscowić w danym kontekście historycznym, prześledzić historię rodziny itd. Nie ma przecież w tym nic złego.
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[S] Jupiter 37A

Post autor: oscylator »

Macie problem ze swoim pochodzeniem ? Za jedyne 49€ odczytają je na podstawie waszego dna. :-) - www.myharitage.pl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[S] Jupiter 37A

Post autor: J.A. »

Własne DNA to powinna być jedna z najbardziej chronionych rzeczy jaka się posiada.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[S] Jupiter 37A

Post autor: oscylator »

Przy dzisiejszym stanie wiedzy. Ile już kiedyś pilnie strzeżonych tajemnic jest dziś łatwo dostępnych ? Dla chcącego czyli zainteresowanego, dotrzeć do materiału DNA to odrobina fatygi. O ile dobrze kojarzę to materiały DNA naszych elitarnych jednostek wojskowych były badane przez laboratoria w Niemczech. Ale może chodziło o inne ponadprzeciętne osoby.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Jupiter 37A

Post autor: 4Rider »

Wydaje mi się że Mędrzec boi się być sklonowany, acz obawiać winni się inni :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ