Galeria Pejzaż Łagodny

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Czy weźmiesz udział w współtworzeniu Galerii Pejzaż Łagodny?

Tak
19
79%
Nie
5
21%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

[nigdy nie myślałem że to powiem: Foma lepsza :mrgreen: ]


Obrazek4Rcan_20200930_0001 by Jakub Czwarty-> [@4R wszelkie prawa uwolnione]


Koni-Omega Rapid
Hexanon 60/5.6
Agfa Aviphot @100
[expired 2018]
R09 1+50 19* 19'
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: aka »

4Rider pisze: 30 wrz 2020, 15:37Foma lepsza
Lepsza od czego?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 30 wrz 2020, 16:40
4Rider pisze: 30 wrz 2020, 15:37Foma lepsza
Lepsza od czego?
od Aviphota oczywiście, przecie on tam ci ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: technik219 »

4Rider pisze: 30 wrz 2020, 16:45 od Aviphota oczywiście,
Aviphot, czy jak tam te materiały zwać, nie jest negatywem ogólno fotograficznym. Został opracowany dla potrzeb wojskowych, a wojsko nie zwraca uwagi na walory artystyczne czy podobne. Ten materiał miał m.in. umożliwiać identyfikację maskowania oraz wspomagać działania rozpoznawcze. Miałem z tym materiałem do czynienia jeszcze na początku lat 80. Tam, gdzie pracowałem używało się go jako materiał "awaryjny": jeśli trzeba było zrobić natychmiast jedno zdjęcie na "cito" to żeby nie marnować całego filmu 120 do Pentacona zakładało się w ciemni kliszką Aviphota (6x9 na szkle). Już wtedy zauważalna była inna niż w normalnych materiałach tonalność tego materiału i jego wysoka rozdzielczość. To dopiero po plajcie Agfy, kiedy syndyk zaczął czyścić magazyny, różnego rodzaju przedsiębiorcy reklamowali go jako jakiś super-hiper wynalazek, a to następcę APX-ów, a to ciepłą jeszcze nowość, a w rzeczywistości wiadomo. Ten materiał nawet nie był projektowany do zastosowań ogólno fotograficznych tylko specjalnych. Ale takie teraz mamy czasy, że nawet rak jest rybą a marchewka owocem ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: skiper75 »

technik219 pisze:
4Rider pisze: 30 wrz 2020, 16:45 od Aviphota oczywiście,
Aviphot, czy jak tam te materiały zwać, nie jest negatywem ogólno fotograficznym. Został opracowany dla potrzeb wojskowych, a wojsko nie zwraca uwagi na walory artystyczne czy podobne. Ten materiał miał m.in. umożliwiać identyfikację maskowania oraz wspomagać działania rozpoznawcze. Miałem z tym materiałem do czynienia jeszcze na początku lat 80. Tam, gdzie pracowałem używało się go jako materiał "awaryjny": jeśli trzeba było zrobić natychmiast jedno zdjęcie na "cito" to żeby nie marnować całego filmu 120 do Pentacona zakładało się w ciemni kliszką Aviphota (6x9 na szkle). Już wtedy zauważalna była inna niż w normalnych materiałach tonalność tego materiału i jego wysoka rozdzielczość. To dopiero po plajcie Agfy, kiedy syndyk zaczął czyścić magazyny, różnego rodzaju przedsiębiorcy reklamowali go jako jakiś super-hiper wynalazek, a to następcę APX-ów, a to ciepłą jeszcze nowość, a w rzeczywistości wiadomo. Ten materiał nawet nie był projektowany do zastosowań ogólno fotograficznych tylko specjalnych. Ale takie teraz mamy czasy, że nawet rak jest rybą a marchewka owocem ;-)
A ja bym chetnie poczytal jakies takie wspomnienia.... np o tym gdzie pracowales.... serio mowie. W formie bloga czy tez nawet postu tutaj.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

Wiedza Technika w technikaliach tu największą, a i pisać umie, więc czytać "Jego" zawsze przyjemnie, a i coś tam w głowie zostaje...
A Mario dobrze prawi...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: aka »

4Rider pisze: 30 wrz 2020, 16:45 od Aviphota oczywiście
Oj, już myślałem, że od HP5+!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 30 wrz 2020, 18:48
4Rider pisze: 30 wrz 2020, 16:45 od Aviphota oczywiście
Oj, już myślałem, że od HP5+!
o zez TY nie bluznij :mrgreen:
Ale mam nadzieję że jeszcze będzie mnie kiedyś stać na Tri-Xa ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:Wiedza Technika w technikaliach tu największą, a i pisać umie, więc czytać "Jego" zawsze przyjemnie, a i coś tam w głowie zostaje...
A Mario dobrze prawi...
Najgorsze ze trudno “Go” namowic na pisanie Obrazek
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: mrek »

4Rider pisze: 30 wrz 2020, 19:02 Ale mam nadzieję że jeszcze będzie mnie kiedyś stać na Tri-Xa
Chyba wspominałeś, że po pandemii skoczysz za ocean? Tam będziesz miał tańszy o cła europejskie.
Ja sam z żalem powróciłem na łono Ilforda hmm... Iloford to chyba rodzaj męski? (a Kopernik był kobietą) ;-) ale gdy zacząłem wołać go w/g przepisów Huberta to mi się spodobało.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: technik219 »

skiper75 pisze: 30 wrz 2020, 17:43 A ja bym chetnie poczytal jakies takie wspomnienia.... np o tym gdzie pracowales.... serio mowie. W formie bloga czy tez nawet postu tutaj.
Po kolei:
50 lat z fotografią będę świętował w przyszłym roku ;-) Pierwszy aparat dostałem, jakżeby inaczej, na komunię - Ami 66. Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo żałuję tych negatywów z niego. Ten aparacik zaważył na późniejszym życiu. Po liceum Studium Fototechniczne na Spokojnej, potem przygarnęło mnie wojsko (znalazłem swoją fotograficzną niszę). Następnie nowe "fakultety" we wspaniałym miasteczku na Mazurach. Potem 28 lat "polskiego CSI" zleciało jak z bicza trzasł. A teraz emerytura, na której nie mam czasu fotografować. Normalnie jak ten górnik po śmierci: 3 dni wolnego i z powrotem pod ziemię ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: skiper75 »

technik219 pisze:
skiper75 pisze: 30 wrz 2020, 17:43 A ja bym chetnie poczytal jakies takie wspomnienia.... np o tym gdzie pracowales.... serio mowie. W formie bloga czy tez nawet postu tutaj.
Po kolei:
50 lat z fotografią będę świętował w przyszłym roku ;-) Pierwszy aparat dostałem, jakżeby inaczej, na komunię - Ami 66. Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo żałuję tych negatywów z niego. Ten aparacik zaważył na późniejszym życiu. Po liceum Studium Fototechniczne na Spokojnej, potem przygarnęło mnie wojsko (znalazłem swoją fotograficzną niszę). Następnie nowe "fakultety" we wspaniałym miasteczku na Mazurach. Potem 28 lat "polskiego CSI" zleciało jak z bicza trzasł. A teraz emerytura, na której nie mam czasu fotografować. Normalnie jak ten górnik po śmierci: 3 dni wolnego i z powrotem pod ziemię ;-)
Tos Pan sie rozpisal. Poprosze grzecznie o rozwiniecie zwlaszcza tego etapu w CSI Obrazekna pewno jest wiele historyjek
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 01 paź 2020, 19:21CSI
Jak mniemam - Crime Scene Investigation!
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: technik219 »

skiper75 pisze: 01 paź 2020, 19:21 Poprosze grzecznie o rozwiniecie zwlaszcza tego etapu w CSI na pewno jest wiele historyjek
Nie można. Tajemnica służbowa obowiązuje nawet emeryta ;-)
aka pisze: 01 paź 2020, 19:41 Jak mniemam - Crime Scene Investigation!
Zaznaczyłem, że "polskie" ;-)
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria Pejzaż Łagodny

Post autor: aka »

technik219 pisze: 01 paź 2020, 20:00 Zaznaczyłem, że "polskie"
No jasne. Swoją drogą to się "napatrzyłeś", nie zazdroszczę.
ODPOWIEDZ