Źle wywołany film

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

pnowicki
-#
Posty: 33
Rejestracja: 09 wrz 2020, 11:00

Źle wywołany film

Post autor: pnowicki »

Witam,
Film od strony emulsji wyszedł jakoś blado po wywołaniu. Jest taki jakby zamglony. Czy to świadczy o zbyt krótkim czasie trzymania w wywoływaczu?
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Źle wywołany film

Post autor: wosk »

Raczej może to świadczyć o niedostatecznym utrwaleniu, wykąp go w świeżym utrwalaczu przez min. 6 - 7 minut intensywnie mieszając. Albo pokaż to cudo tutaj - zrób zdjęcie negatywu na jakimś jasnym tle...
pnowicki
-#
Posty: 33
Rejestracja: 09 wrz 2020, 11:00

Źle wywołany film

Post autor: pnowicki »

wosk pisze: 26 wrz 2020, 21:09 Raczej może to świadczyć o niedostatecznym utrwaleniu, wykąp go w świeżym utrwalaczu przez min. 6 - 7 minut intensywnie mieszając. Albo pokaż to cudo tutaj - zrób zdjęcie negatywu na jakimś jasnym tle...
W jakiej tempraturze?
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Źle wywołany film

Post autor: wosk »

Standardowej - 20 - 22 st C. A jaki to negatyw?
pnowicki
-#
Posty: 33
Rejestracja: 09 wrz 2020, 11:00

Źle wywołany film

Post autor: pnowicki »

wosk pisze: 26 wrz 2020, 21:22 Standardowej - 20 - 22 st C. A jaki to negatyw?
Kodak portra 160
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Źle wywołany film

Post autor: wosk »

:lol: :oops: 8-) :evil: :roll: :mrgreen:
Aha! Tak to jest jak nie dopyta się wszystkiego na początku. Założyłem, że chodzi o negatyw czarno-biały, bo i opisany przez Ciebie problem zazwyczaj dotyczy niedoutrwalonego BW. A tu zonk!
Teraz zależy czy to białawe zabarwienie widziałeś tuż po wyjęciu z kąpieli gdy film był mokry? Jeśli tak - to być może żadnego problemu nie ma. Negatywy kolorowe zazwyczaj "dziwnie" wyglądają na mokro po wywołaniu i schnąc "dojrzewają". Najlepiej gdybyś jednak pokazał ten film.
pnowicki
-#
Posty: 33
Rejestracja: 09 wrz 2020, 11:00

Źle wywołany film

Post autor: pnowicki »

wosk pisze: 26 wrz 2020, 23:24 :lol: :oops: 8-) :evil: :roll: :mrgreen:
Aha! Tak to jest jak nie dopyta się wszystkiego na początku. Założyłem, że chodzi o negatyw czarno-biały, bo i opisany przez Ciebie problem zazwyczaj dotyczy niedoutrwalonego BW. A tu zonk!
Teraz zależy czy to białawe zabarwienie widziałeś tuż po wyjęciu z kąpieli gdy film był mokry? Jeśli tak - to być może żadnego problemu nie ma. Negatywy kolorowe zazwyczaj "dziwnie" wyglądają na mokro po wywołaniu i schnąc "dojrzewają". Najlepiej gdybyś jednak pokazał ten film.
Już wszystko ok. Po prostu jak wywoływałem pierwszy raz to wydaje mi się, że nie było czegoś takiego jak teraz. Dlatego się przestraszyłem i myślałem, że robiłem coś źle.

Dzięki za pomoc 😊
ODPOWIEDZ