Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dizze
-#
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2020, 15:11

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: dizze »

Obiektyw do: Canon EOS 1100d

Budżet: +/- 1000 zł


Witam,

Na początku zacznę od tego, że jestem amatorem i w sumie fotografią zająłem się kilka tygodni temu fotografując dosyć nieudolnie kometę Neowise i już z lepszym efektem Perseidy kilka dni temu. Generalnie chciałbym właśnie skupić się na fotografii nocnego nieba, ale też krajobrazów ogólnie rzecz ujmując. Posiadam aparat Canon EOS 110D z seryjnym obiektywem 18-55m f 3.5-5.6.

Poszukuję obiektywu szerokokątnego do 1000 zł no i tyle mogę powiedzieć. Fajnie jakby jednak miał tryb AF, który będzie rzadko używany ale w fotografii takiej na co dzień mógłby się przydać, no ale nie jest to mus, zawsze mogę zamienić na seryjny obiektyw, kiedy będę musiał robić dużo zdjęć (np. na wycieczce etc.). Głównie zależy mi na fotografii nocnego nieba więc zależy mi na kompromisie zarówno małej ogniskowej no i jasności obiektywu (który chyba będzie kluczowy w fotografii nocnego nieba). Fajnie jakby był zmiennoogniskowy, ale to akurat nie jest mus.

Przyglądałem się obiektywom Samyang ale ciężko stwierdzić, który będzie najlepszy.

Kolejne małe pytanko, czy warto przyglądać się obiektywom używanym, czy jednak warto mieć swój, nowy?



Chyba tyle ode mnie, dzięki z góry za każdą propozycję. Zdaje sobie sprawę, że dla osób będących tutaj długo, ten temat pewnie wałkowany jest nieraz, ale każdy ma inny budżet, każdy ma inne wymagania więc dzięki za cierpliwość :roll:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: 4Rider »

Aha
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
dizze
-#
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2020, 15:11

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: dizze »

?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: skiper75 »

Aaaale wiesz ze to forum o fotografi tradycyjnej? Czy poprostu liczysz ze tez mamy doswiadczenie z cyfra ?
dizze
-#
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2020, 15:11

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: dizze »

No taka wiadomość już więcej mówi niż "Aha". Nie, nie wiedziałem, myślałem, że forum jest o szeroko pojętej fotografii. W takim razie przepraszam, jeśli temat nie może zostać usuńcie - jeśli może zostać a ktoś przy okazji będzie umiał mi pomóc to byłbym wdzięczny. Dzięki
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: rbit9n »

jeśli chodzi o fotografię nocnego nieba, to ja na filmie robiłem przeważnie "startrails", gdzie jasność nie ma znaczenia, bo obiektyw się przymyka do f/11 - f/16, a migawkę się otwiera na minimum 30 minut. w przypadku cyfrówki robi się sekwencję iluś tam zdjęć, a potem się to klei w PSie. mam nadzieje, że pomogłem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: 4Rider »

Ale szerokokątny do nieba nocnego?
To tylko do takich jak powyżej w ciemnym polu, albo co....
Księżyc robiłem KM5D z lufa 400 mm x1.5...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: shovax »

do canona mam samyang 8/3,5, i tokine 11-16/2.8, czesto tym robie nocne niebo.
ale sprzet to jedno, umiejetnosc zgromadzenia danych i opracowanie to drugie....

to sprzed 2 tygodni, tak sie bawimy z kolegami w ciagu wakacji :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Obiektyw do fotografii nocnego nieba / krajobrazu do Canon E110d

Post autor: Jerzy »

Oba świetne, ale pierwsze lepsiejsze ;) Podoba mi się niecodzienne połączenie nieba i społecznego charakteru obserwacji.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ODPOWIEDZ