Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Bokeh »

Wcale się nie dziwię, że ceny pójdą w górę. To i tak nic nie zmieni. Nikt, kto bawi się w to na poważnie nie przestanie fotografować. Nie dziwię się, że wzrasta popyt na filmy. To jest to o czym mówi ten temat. Ktoś kto bierze się za fotografie tradycyjną, czyli za prawdziwą fotografię zdaje sobie sprawę, że to nie jest tanie. Poza tym co to znaczy drogo? Fotografia tradycyjna to nie tylko Polska. Na świecie, w wielu miejscach dochody/przychody ludności są często 2 razy wyższe niż w Polsce, zatem te ceny nawet po podwyżkach nie są wcale szokujące. Ja się bardzo cieszę, że firma Kodak się rozwija. A i jeszcze to o czym ciągle przypominam. Zamknięcie, zlikwidowanie jakiejś linii produkcyjnej, jest równoznaczne później z praktycznie niemożnością jej odtworzenia, co chyba zauważa wielu producentów. Wolą zatem podnieść ceny niż zamknąć biznes.

Rewelacyjne zdjęcia na tym facebooku (Analogowo).
https://pl-pl.facebook.com/AnalogowoTheBestPhoto/
Żeby ceny wzrosły nawet jeszcze 200% to to nie upadnie. Takich zdjęć nie da rady zrobić cyfrą.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020, 08:35 przez Bokeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 231
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Keek »

Tęsknie za negatywami i slajdami. Zaczynałem pracować w Życiu Warszawy w ostatnich dniach redakcyjnej ciemni fotograficznej; kiedy przynosiło się filmy a laborant po godzinie podrzucał stykówki na biurko. Tęsknię za tymi czasami, kiedy filmy były dostępne na każdym rogu ulicy, a wywołać je było można w najbardziej zadupnym osiedlu miasta. Dzisiaj fotografowanie na filmach przypomina posiadanie konia. Można go mieć jak ktoś się uprze, tylko stajni mało, owies trzeba kupować w specjalistycznych sklepach, z kowalem umawiać się z wyprzedzeniem. Pojechać na wycieczkę do lasu. Tylko jak przyjdzie konkretna potrzeba szybkiego wypadu na drugi koniec Polski, to nikt nie będzie się wygłupiał tylko wsiądzie do samochodu albo pociągu. Na powrót tych czasów nie ma na co liczyć. No chyba, że stanie się coś, że padnie cała elektronika, a wtedy nikt nie będzie się martwił fotografowaniem.
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Bokeh »

Oczywiście, kino nieme nie wróci. Nie ma na to najmniejszych szans, ale szanse na dostanie biletów na tą imprezę też są też prawie zerowe, a Przegląd Filmów Kina Niemego przy muzyce na żywo, w warszawskim Iluzjonie dopiero za miesiąc:

http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosc ... edazy.html

Sam mam kamerę Quarz ds8-m, i myślę coś nakręcić. Wiem, że są też tacy zapaleńcy. Potem na projektor Ruś. Jakaś muzyczka z lat 30 XX w, i mamy coś czego nie ma nikt inny 😁😀
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 06 mar 2020, 14:19 Potem na projektor Ruś.
Miałem taki - kupiłem nówkę we Lwowie w 1992 roku, kamerę Euming miałem...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
pawlo-b
-#
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2020, 19:59

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: pawlo-b »

Bokeh pisze: 28 lut 2020, 11:27 Mówi się o tradycyjnej fotografii, że to już przeżytek, że już praktycznie nie ma dla niej miejsca. Jeszcze kilka lat i pozostaną przy niej tylko najbardziej ortodoksyjni przedstawiciele sztuki utrwalania obrazu.

Jest tu bardzo ciekawy artykuł:
https://www.nck.pl/upload/archiwum_kw_f ... ywu_ok.pdf

Tezy wyśmienite, pod wszystkimi się podpisuję, poza jedną.
Zdecydowanie, ale to zdecydowanie nie zgadzam się, że to już pogrzeb.
Wracają winyle, wraca poczciwa taśma magnetofonowa. Wolę często zapuścić swój poczciwy Bambino i przesłuchać piracką pocztówkę dźwiękową, „wyprodukowaną” prymitywną metodą z lat 60/70, o wątpliwej jakości, niż pliku mp3, po którym jestem zmęczony.
To jest już pogrzeb fotografii, bo teraz wszystko w telefonach. Wszystko zapisane na dysku, tak jak całe nasze życie staje się wirtualne. Nowe technologie takie jak 5G odbiorą ludziom instynkt przetrwania i wszystko będzie wirtualne.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: J.A. »

Wiesz co? Skończ pitolić, albo ktoś (wredny admin) skończy z Twoim pitoleniem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: LD »

J.A. pisze: 27 lip 2020, 20:08 Wiesz co? Skończ pitolić, albo ktoś (wredny admin) skończy z Twoim pitoleniem.
Popieram kolegę. Po co w takim razie zabiera w ogóle głos na forum analogowym? Jest tyle cyfrowych które można zasilić.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

Nie no ma rację wszystko skończone - popieram :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Bokeh »

Ciągle szukam wężyka spustowego (Remote shutter button #112) do Polaroida SX 70. Na krajowym rynku nie do zdobycia. Zresztą na ebayu również ciężko. A jeśli już jest to cena jest bardzo wysoka a koszty wysyłki drugie tyle. Wychodzi ponad 250 zł.
A ja głupi jak 2 lata temu widziałem na Allegro był wystawiony za 75 zł, to zlekceważyłem sprawę. Zresztą rok później był za 150 zł i tym bardziej się uśmiałem. Dziś żałuję.
Napisałem nawet do Polaroida by mi pomogli, ale napisali, że są skoncentrowani na innych projektach.
Podali mi natomiast link, który mi jakoś za specjalnie nie pomógł, ale ciekawością go sobie obejrzałem.
Firma zajmuje się odnową starych aparatów polaroida ale i też sprzedażą tych klasycznych małpek, plus walkmanów, nagranych kaset itp.
To retro tak do końca wcale wyginąć nie chce 😃
https://retrospekt.com/
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2020, 11:36 przez Bokeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 29 wrz 2020, 11:11 Ciągle szukam wężyka spustowego
Ja szukam zwykłego, bo te co są na Alle nowe [jeden model o różnych długościach - innych nie znalazłem] kiepskiej jakości - pochodziłem z godzinę po lesie z wkręconym do Mamiya C220 i pół gwintu się złamało - połówka została w aparacie :shock:
Te używane z oplotem płóciennym szybko się przecierają z racji wieku chyba, taki w metalowym oplocie by mi się zdał - miałem,
ale zgubiłem - ktoś ma na zbyciu?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Adams »

Ja mam Nikona wężyki manualne i są nie do zjechania. Cały czas na Ebay dostępne nowe.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
jurek
-#
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2019, 15:59
Kontakt:

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: jurek »

kal800 pisze: 02 mar 2020, 20:14 Tłoczą na bardzo wysokiej jakości winylu i efekty są imponujące - kupiłem kiedyś płytę "Children of Sanchez" z tej wytwórni i jakość absolutnie urwała cztery litery...
Dzieci Sancheza urywają du... nawet na CD, wystarczy że nie zostało zgniecione do -5 dBFS RMS (przynajmniej moje wydanie).
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Bokeh »

W AB Foto w Warszawie w CH Arkadia, człowiek obsługujący sklep powiedział mi, że filmy bardzo rotują. Podczas rozmowy, jedna babka kupiła 10 opakowań Fuji, a za dziesięć minut druga trzy rolki Kodaka. Facet twierdzi, że w tygodniu idzie kilkadziesiąt opakowań. Jest tez sporo aparatów jednorazowych. Gość powiada, że też idą, głównie dla uczestników wesel. ludzie wolą to niz komórki.
Sklep jest typowym sklepem sprzętu cyfrowego.
Także chyba nie jest tak źle.
Fotojoker też coś tam prowadzi, i też coś tam idzie.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: aka »

Bokeh pisze: 10 paź 2020, 16:24 Jest tez sporo aparatów jednorazowych. Gość powiada, że też idą, głównie dla uczestników wesel. ludzie wolą to niz komórki.
Teraz na weselu wypada mieć fotobudkę, która wypluwa zdjęcia na papierze i w formacie pocztówki, a nie znaczka pocztowego. ;-)
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zginie, przepadnie, nie zginie, będzie trwać.

Post autor: Nomad »

Bokeh pisze: 10 paź 2020, 16:24 W AB Foto w Warszawie w CH Arkadia, człowiek obsługujący sklep powiedział mi, że filmy bardzo rotują. Podczas rozmowy, jedna babka kupiła 10 opakowań Fuji, a za dziesięć minut druga trzy rolki Kodaka. Facet twierdzi, że w tygodniu idzie kilkadziesiąt opakowań. Jest tez sporo aparatów jednorazowych. Gość powiada, że też idą, głównie dla uczestników wesel. ludzie wolą to niz komórki.
Sklep jest typowym sklepem sprzętu cyfrowego.
Także chyba nie jest tak źle.
Fotojoker też coś tam prowadzi, i też coś tam idzie.
Idzie - jak świerze bułeczki.Tylko nie wiedzieć dlaczego nie mają od paru miesięcy koloru.
aka pisze: 10 paź 2020, 18:20
Bokeh pisze: 10 paź 2020, 16:24 Jest tez sporo aparatów jednorazowych. Gość powiada, że też idą, głównie dla uczestników wesel. ludzie wolą to niz komórki.
Teraz na weselu wypada mieć fotobudkę, która wypluwa zdjęcia na papierze i w formacie pocztówki, a nie znaczka pocztowego. ;-)
Fotobudki na weselu to przeszłość. Teraz na topie właśnie Instaxy i równocześnie druk termosublimacyjny.
ODPOWIEDZ