Problem ze skanowaniem 6x7 na epsonie 850

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5590
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Problem ze skanowaniem 6x7 na epsonie 850

Post autor: aka »

Adams pisze: 21 lip 2020, 20:53 Teraz mnie oświeciło bo wcześniej użyłem szybki a nie ramki.
To nic nie kumam. Ze co? A co do jakości... na tym epsonie można skanować z naprawdę dobrym rezultatem. Można w sieci pooglądać przykłady.
Adams
-#
Posty: 849
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Problem ze skanowaniem 6x7 na epsonie 850

Post autor: Adams »

aka pisze: 21 lip 2020, 21:06
Adams pisze: 21 lip 2020, 20:53 Teraz mnie oświeciło bo wcześniej użyłem szybki a nie ramki.
To nic nie kumam. Ze co? A co do jakości... na tym epsonie można skanować z naprawdę dobrym rezultatem. Można w sieci pooglądać przykłady.
Ano że jak kiedyś go miałem to skanując na szybie dociskałem szybką do Dursta a teraz zamiast szybki wziąłem ramkę 6x7:-)
Co do jakości to mamy chyba trochę inne zrozumienie. Po to inwestuję kupę kasy w sprzęt, materiały no i czas żeby nie uznawać żadnych kompromisów i dla mnie naprawdę dobre to zawsze najlepsze jakościowo :-)
Dlatego sam wołam, sam powiększam, staram się mieć najlepsze pod względem jakości akcesoria np obiektywy, papier ect, sam drukuję, jedyną rzeczą jaką muszę outsourcować jest skanowanie, od kiedy mi się ciba skończył.
Nie ma tu żadnej "buty" poprostu nie lubię iść na kompromis jakościowy.
P.S Czasem moje kadry bym outsourcował jak je oglądam ;-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
aka
-#
Posty: 5590
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Problem ze skanowaniem 6x7 na epsonie 850

Post autor: aka »

Adams pisze: 21 lip 2020, 21:37 Ano że jak kiedyś go miałem to skanując na szybie dociskałem szybką do Dursta a teraz zamiast szybki wziąłem ramkę 6x7:-)
To rozumiem, że co prawda nie padła odpowiedz wprost na pytanie zadane w Twoim pierwszym wpisie, ale jak sobie można poradzić już wiesz. ;-)
Adams pisze: 21 lip 2020, 21:37 Co do jakości to mamy chyba trochę inne zrozumienie.
Być może, a czy na pewno to raczej nie wiadomo. W najprostszym ujęciu o ocenie jakości można mówić porównując "coś" do wzorca. Jeśli wzorzec (norma?) jest zdefiniowany i możliwe jest obiektywne/fizyczne z nim porównanie to ok. Co zrobić jeśli ocenie jakościowej obserwatorzy poddają np. kolorowy obraz uzyskany na ekranie lub papierze (mniejsza o technikę)? Tu nie wszystko da się zmierzyć, a ocena zawsze będzie w dużej mierze subiektywna (pomijam tę wyrażoną przez daltonistę ;-) ).
Adams pisze: 21 lip 2020, 21:37 jedyną rzeczą jaką muszę outsourcować jest skanowanie, od kiedy mi się ciba skończył
Skan vs powiększenie, a jak prezentowany? Jak by nie patrzeć to nie jest to samo w żadnym wymiarze.
Adams pisze: 21 lip 2020, 21:37 nie lubię iść na kompromis jakościowy
Zawsze jest jakiś kompromis, takie życie...
Awatar użytkownika
mlesniowski
-#
Posty: 15
Rejestracja: 25 lip 2017, 11:23
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem ze skanowaniem 6x7 na epsonie 850

Post autor: mlesniowski »

Ramka Lomography Digitaliza ułatwia skanowanie dłuższych pasków. Nadal nie jest to idealnie rozwiązanie ze względu na problem z wstrzeleniem się w wysokość optymalną dla obiektywu w danym egzemplarzu Epsona, ale przynajmniej nie ma problemu z cięciem pasków pod ramkę skanera.
ODPOWIEDZ