Utylizacja

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Utylizacja

Post autor: zladygin »

Na naszym forum często pojawia się określenie „utylizacja”. Czy ty eufemistyczne określenie wlewania do kanalizacji miejskiej/wiejskiej, czy gromadzenie w pojemnikach i oddawanie jako materiały niebezpieczne.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Utylizacja

Post autor: aka »

zladygin pisze: 28 cze 2020, 09:54 Na naszym forum często pojawia się określenie „utylizacja”. Czy ty eufemistyczne określenie wlewania do kanalizacji miejskiej/wiejskiej, czy gromadzenie w pojemnikach i oddawanie jako materiały niebezpieczne.
Takie pytanie w czasach powszechnego ekoterroru? ;-)
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Utylizacja

Post autor: pelovsky »

Sole srebra, wywolywacz kolorowy i chromiankę oddaję do odpadów niebezpiecznych, rozcienczony wywolywacz czarno biały trafia do kanalizacji.
ludzi używających określeń typu ekoterror, eurokołchoz itp. wrzucam do wora tych, z którymi na dyskusje szkoda mi czasu.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Utylizacja

Post autor: aka »

pelovsky pisze: 28 cze 2020, 12:39 ludzi używających określeń typu ekoterror, eurokołchoz itp. wrzucam do wora tych, z którymi na dyskusje szkoda mi czasu.
pelovsky, zastanawiam się jak Ty egzystujesz w społeczeństwie? Musisz prezentować swoje poglądy, w gruncie rzeczy polityczne, przy każdej, nadarzającej się okazji? No chyba, że tylko w internecie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Utylizacja

Post autor: J.A. »

Hmm,
symptomatyczne jest to, że ci pierwsi starają się używać racjonalnych argumentów, a ci drudzy wrzucają tych pierwszych do wora...
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Utylizacja

Post autor: Nomad »

Symptomatyczne to jest to że ci drudzy na pytanie z biologii na poziomie komunistycznej podstawówki albo odpowiadają od czapy, albo odpalają Googla.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Utylizacja

Post autor: zladygin »

Zaczepkę aka odebrałem jako żart, chyba nie ma powodu skakać sobie do oczu.

Chemię czarno-białą - do zlewu. Innej nie używam. Mam moralny problem z dwuchromianem, ale używam go sporadycznie i w niewielkich ilościach.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Utylizacja

Post autor: aka »

zladygin pisze: 28 cze 2020, 13:32 Zaczepkę aka odebrałem jako żart,
Dobrze odebrałeś, ale to nie była zaczepka. :-) Żart żartem i choć radosna twórczość urzędników nie zna granic, to mam nadzieję, że przy zakupie fotochemii przez amatora nie będzie trzeba się wykazać umową na odbiór zużytych odczynników - w najbliższej przyszłości. ;-) Ale kto to wie ...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Utylizacja

Post autor: 4Rider »

Ja wylewam tak samo jak pomyje przez okno kamienicy w prost na ulicę :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Utylizacja

Post autor: jac123 »

pelovsky pisze: 28 cze 2020, 12:39 Sole srebra, wywolywacz kolorowy i chromiankę oddaję do odpadów niebezpiecznych, ...
Tzn gdzie konkretnie oddajesz? Ja w wiacie śmietnikowej nie mam pojemnika na takie odpady.
A, już znalazłem na stronie miasta:
"Chemikaliów pozbywamy się w trakcie objazdowych zbiórek, można też dostarczyć je osobiście do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej 55.
Trzy razy w roku (wiosna, lato, jesień) odpady niebezpieczne odbierane są od mieszkańców Gdańska w wielu miejscach na terenie miasta."
IMHO nie ma to większego sensu. Każdy kto próbował wybrać się na ul. Jabłoniową, wie że to wycieczka na pół dnia z powodu korków. Ilość wyemitowanych spalin vs znikome ilości płynów trochę szkodliwych .... - niech każdy sobie sam odpowie.
Sytuacja podobna do plastikowych słomek. W MC Donaldzie i innych przybytkach wprowadzono papierowe. Pomijając , że trzeba ściąć drzewa aby uzyskać papier, to ilość energii i zanieczyszczeń do wyprodukowania tych papierowych słomek jest bardziej szkodliwa niż stosowanie plastikowych.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 08:50 przez jac123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Utylizacja

Post autor: jac123 »

A co do ekoterroru to jest to fakt, z którym nie ma co dyskutować. Dzisiaj ekoterrrości są wszędzie, począwszy od uczelni skończywszy na zakładach pracy itd. Ale co najważniejsze wcale nie chodzi im o ochronę przyrody, tylko o reprezentowanie określonych opcji politycznych i wpływanie na zachowania społeczne. Mam podać przykłady?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Utylizacja

Post autor: aka »

jac123 pisze: 03 lip 2020, 08:35 Trzy razy w roku (wiosna, lato, jesień) odpady niebezpieczne odbierane są od mieszkańców Gdańska w wielu miejscach na terenie miasta.
To są działania pozorne. Lat temu kilka niedaleko mojego budynku stał pojemnik na elektroodpady z kieszeniami na baterie i żarówki. Działało to całkiem sprawnie, sam tam wrzuciłem stary telewizor kineskopowy, sporo baterii i kilka żarówek energooszczędnych (te żarówki to "ogromny" wkład w ochronę środowiska). Pojemnik był regularnie opróżniany, a w okolicy było ich kilka. Koszt ponosiło miasto. Było, się skończyło - tak miasto działa pro-ekologicznie. O przepełnionych śmietnikach i cieknącym z samochodów śmieciarek oleju nie wspomnę.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Utylizacja

Post autor: J.A. »

aka pisze: 03 lip 2020, 09:00 O przepełnionych śmietnikach i cieknącym z samochodów śmieciarek oleju nie wspomnę
Kiedyś śmieciarka była jedna na 2 tygodnie. Teraz ekologicznie są 4 w tygodniu. :-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Utylizacja

Post autor: Bokeh »

A Warszawa do Wisły co i raz wylewa miliony ton ścieków.
Tak zarządzana
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Utylizacja

Post autor: jac123 »

Bokeh pisze: 03 lip 2020, 10:47 A Warszawa do Wisły co i raz wylewa miliony ton ścieków.
Tak zarządzana
A ekoterroryści coś cicho siedzą, jakoś im nie przeszkadza ... ;-)
ODPOWIEDZ