Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Rekoslajd
-#
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2018, 22:19

Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Post autor: Rekoslajd »

Mam okazję otrzymać całe 300 metrów filmu lotniczego Izopanchrom typ25L w rozmarze 35mm od Swemy. Niestety bez perforacji i nie wiem czy da radę użyć go gdzie indziej niż w jakiejś kamerze lotniczej (której nie mam). Może macie jakieś doświadczenia z tego typu filmami? Może jakiś radziecki cud techniki pozwala na użycie takich filmów? Cudów się nie spodziewam, ale jakby dało radę po taniości pobawić się to podjąłbym wyzwanie.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Post autor: zaphod »

Załaduj w kasety a potem z adapterem do średniego formatu.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Post autor: technik219 »

A kiedy została wyprodukowana ta "plenka"? w 1978 roku? W 1980?
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Post autor: aka »

Rekoslajd pisze: 15 cze 2020, 19:11 Mam okazję otrzymać całe 300 metrów filmu lotniczego Izopanchrom typ25L w rozmarze 35mm od Swemy.
Z dopłatą ze strony darczyńcy, mam nadzieję? ;-)
Rekoslajd
-#
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2018, 22:19

Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Post autor: Rekoslajd »

Za koszt wysyłki. W zasadzie to ja nie mam ani w/w sprzętu, ani nie wiem jak to naświetlać, nie wiem ile to już po dacie produkcji i nie wiem jak to wywoływać, nie wiem jaki obrazek na tym wychodzi. Jeśli nie uda się mi uzupełnić braków w wiedzy (i sprzęcie) to taśma posłuży do ćwiczeń zakładania filmu z puszki do kasetki.

Masz jakieś doświadczenia w temacie, którymi chcesz się podzielić z żółtodziobem? :)
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Aerofotoplenka Izopanchrom typ25L

Post autor: aka »

Rekoslajd pisze: 17 cze 2020, 17:09 Za koszt wysyłki.
Pozwoliłem sobie na ironię - darczyńca pozbędzie się nie ponosząc kosztu utylizacji ;-) , bo moim zdaniem nie warto sobie głowy zaprzątać. Szanse na uzyskanie pozytywnego rezultatu w eksperymencie są bliskie zeru. W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś do czego może się sprowadzić cała sprawa, ale do takich ćwiczeń nie potrzeba 300 m materiału. Jak to mówią - szkoda czasu i atłasu.
ODPOWIEDZ