negatyw z naświetlarni ctf

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: technik219 »

sweetek pisze: 26 maja 2020, 10:27 Ludzie, dalej używa się naświetlarek na film, nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli ktoś szuka takiej możliwości niech mi da znać a podam namiar na naświetlanie w waszej okolicy.
To może napisz tutorial jak przygotować plik do naświetlenia, jaka rozdzielczość, jaki raster, jaka kompresja, czy pdf, co i jak zamawiać, żeby miało to ręce i nogi i coś dało się z tym później zrobić.
Lux mea lex
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: sweetek »

Sorki, ale brak czasu na razie. Na szybko:
Bitmapa musi mieć min 300 dpi w formacie wyjściowych. Robisz z tego PDFa , najlepiej bez kompresji. Dajesz zlecenie do naświetlarki aby naświetli z tego negatyw, emulsja do dołu z liniatura min. 200 Lpi, lepiej 250. Ale to zależy jakie mają rozdzielczości na naswitlarce. Przy 3000 liniatura 200, przy 4000 liniatura 250. Gęstość negatywu ma być w okolicy 3d. Jak tak ci zrobią to zrobisz z tego gumę, albuminę i stukówke też.
Jeśli coś jest nie jasne pytajcie. Będę rozjasnial
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: Tomasz. »

Sweetek, CTF to mam ogarnięte, ale szukam też miejsca gdzie mi zrobią płytkę do fotograwiury... może coś takiego kojarzysz? :-)
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: sweetek »

Musiałbyś znaleźć kogoś kto się zajmuje hemiograwiurą. W Lublinie są 2 firmy które to robią, ale trzebaby zrobić testy z jaką liniatura i jaki negatyw. Potem zrobić płytki i sprawdzić jak się transferuje na prasie. To trudna technika, ale daje radę. Poczytaj o rotograwiurze.
asia_ursus
-#
Posty: 134
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: asia_ursus »

Witajcie,
odswieżam, gdyż nie mogę znaleźć funkcjonującej obecnie naświetlarni klisz CTF. Może znacie? Wyślijcie proszę linki.

Jestem z północy Polski ale nie pogardzę żadnym linkiem.... czytaj ... desperacja :D
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: zladygin »

Pierwszy strzał - zadzwoń:
STUDIO 4
Punkt Obsługi Klienta
ul. Romana Dmowskiego 10 BC
80-264 Gdańsk
kom.: 533 37 25 64
e-mail: info@studio-4.pl
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: technik219 »

sweetek pisze: 27 maja 2020, 14:18 liniatura min. 200 Lpi, lepiej 250. Ale to zależy jakie mają rozdzielczości na naswitlarce. Przy 3000 liniatura 200, przy 4000 liniatura 250. Gęstość negatywu ma być w okolicy 3d. Jak tak ci zrobią to zrobisz z tego gumę, albuminę i stukówke też.
Czyli jak zamówię 2500 lpi z liniaturą 200 i gęstością min. 3D to będzie to dobry negatyw do odbitek stykowych na papierze fotograficznym? Mam trochę fajnych zdjęć z cyfry (myślę, że fajnych) i szkoda mi ich dać na zwykły wydruk. Na barycie foto wyglądałyby szlachetniej.
(Chociaż jakiś czas temu drukowali mi w Katowicach 30x40 z pdf. i na moje oko wygląda super. Ale co "gelatin silver print" to print ;-) )
Lux mea lex
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: sweetek »

Ja robię 200 lpi na 3000 i robię z tego gumy. Jest ok
Możesz zrobić jeden negatyw i zobaczyć.
asia_ursus
-#
Posty: 134
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: asia_ursus »

Witajcie,

Znalazłam drukarnię CTF na której mozna polegać. Drukują i wysyłają bardzo szybko. Robie obecnie z nich cyjanotypie i wychodzi bardzo dobrze. Przesyłam, póki pamiętam:
http://www.as.com.pl/
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

negatyw z naświetlarni ctf

Post autor: technik219 »

Dzięki za namiar :-)
Lux mea lex
ODPOWIEDZ