amerykański papier Ultrafine VC-ściema?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

amerykański papier Ultrafine VC-ściema?

Post autor: flonidan »

Ostatnio na ebay przez przypadek znalazłem z USA jakiś niby nowy papier Ultrafine VC o rewelacyjnej cenie-np.250 sztuk 24x30cm po 450zł lub 100sztuk 18x24cm za 110zł .Sprzedawca twierdzi , że to ich produkcji papier najwyższej jakości .Ma jeszcze niby ich produkcji filmy o czułości 100 i 400 ASA za około 15zł za rolkę lub 30metrów za 220zł .Wg. mnie to ściema i to chyba fomowski papier tak jak negatywy ,bo mają też negatyw 320 ASA -a to skąś już znacie.Widzę ,że mają kodakowskie filmy kinematograficzne 24x36mm w dość ciekawych cenach ,nie jak u nas 40zł za rolkę tylko około 18zł za rolkę.Co o tym myślicie ,czy warto zamówić większe ilości ze Stanów ,tylko się boję ,że znów mnie oclą i opodatkują -bo nie przepuszczą żadnej przesyłki powyżej 100$ a to może przestać być cokolwiek warte.
jacek
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

amerykański papier Ultrafine VC-ściema?

Post autor: zaphod »

Jak się wgryźć w zagraniczne fora, to najczęstsza opinia jest taka, że ich filmy to rebrandowany Ilford Pan lub Kentmere. Niektórzy twierdzą, że w różnych okresach to były różne filmy, zależy co się trafiło - podobnie jak kiedyś było z Rollei 100. Film 320 faktycznie wskazywałby na Fomę, ale to akurat łatwo sprawdzić, bo nic nie wygląda tak obrzydliwie jak Retropan i nie da się tego badziewia z niczym innym pomylić;p
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
ODPOWIEDZ