Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: pelovsky »

Panie i Panowie, pstrykam sobie od jakiegoś czasu moim Canonem EOS10 i wszystko jest fajnie. Chciałem rozbudować bazę obiektywów, ale te niestety są potwornie drogie, bo wykorzystywane przez syfrowe puszki mające bagnet EF.
Może bym sobie sprawił coś fajnego z innej stajni, z której szkła są tanie i dobre ;-) tylko co wybrać?
Szukam czegoś o jak najbardziej zbliżonej funkcjonalności do tego EOSa - czyli wszystkie tryby automatyki, af-y, srefy, kraniki dywaniki, ciepła i zimna woda osobno. Ostatnie zdobycze technologiczne epoki aparatów na filmy. Plus, żeby rozsądne obiektywy (stałki 35,50, 80 i jakieś zoomy typu 24-70) nie kosztowały po 2000-3000zł. No i nie chcę na korpus wydawać majątku.
Na pewno macie swoje doświadczenie w temacie, a ja będę ogromnie wdzięczny za podzielenie się nim.
czuwaj!
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: shredderr »

Kolego, jeśli celujesz w obiektywy z czerwonym paskiem i czerwoną eLką na obudowie, to nic dziwnego, że Ci drogo. Nifty fifty Canona w wersji STM to poniżej 500 pln nowe, używka poniżej 400 pln się znajdzie. 50 mm f/1.8 II można z drugiej ręki za 250 PLN kupić. Pozostałe obiektywy tak samo. 85 f/1.8 800 PLN, do rzeczonych 2-3 tysięcy sporo brakuje ( Chyba że patrzyłeś na ceny nowych obiektywów).
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: J.A. »

A ja się cieszę, że do mojego aparatu pasują te same szkła co do najnowszego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: pelovsky »

shredderr pisze: 30 kwie 2020, 14:49 nic dziwnego, że Ci drogo.
50/1,8 już mam i to kupione za te 250zł. Najbardziej zależy mi na niezbyt szerokim kącie typu 35mm albo uniwersalnym zoomie 24-70, a tu albo źle szukam, albo jednak nic sensownego nie znalazłem.
J.A. pisze: 30 kwie 2020, 14:57 A ja się cieszę, że do mojego aparatu pasują te same szkła co do najnowszego.
cieszę się więc i ja, ale w żaden sposób nie przybliża mnie ta informacja do rozwiązania mojego dylematu.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: morotegari »

Minolta spełnia założenia. Obecnie Sony przeszło na bagnet E/FE, więc szkiełka z poprzednim bagnetem (A) mocno staniały.
In minus: na bardziej poszukiwane szkła w bagnecie A zawsze trzeba było wręcz polować. Będzie to niemiłe zaskoczenie po przesiadce z Canona, gdzie szkieł jest w bród.
Ale np. taki Zeiss 135/1.8 jest obecnie w tak niskich cenach, że kusi niezmiernie! A szkiełko jest naprawdę rewelacyjne.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: Nomad »

morotegari pisze: 30 kwie 2020, 21:12 Minolta spełnia założenia. Obecnie Sony przeszło na bagnet E/FE, więc szkiełka z poprzednim bagnetem (A) mocno staniały.
In minus: na bardziej poszukiwane szkła w bagnecie A zawsze trzeba było wręcz polować. Będzie to niemiłe zaskoczenie po przesiadce z Canona, gdzie szkieł jest w bród.
Ale np. taki Zeiss 135/1.8 jest obecnie w tak niskich cenach, że kusi niezmiernie! A szkiełko jest naprawdę rewelacyjne.
Szkieł dobrej jakości jak na lekarstwo. Korpusy najbardziej awaryjne poza Yashicą AF.
Nie brałbym nawet za dopłatą.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: pelovsky »

A niech to, szkoda bo właśnie Minolta była pierwszą marką, jaka przykuła moje oko - no ale widać niskie ceny nie bez przyczyny.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: rbit9n »

w przypadku Minolty najbardziej sensowny, jak dla mnie, korpus to Dynax 7, w którym łamie się jakiś dynks od przenoszenia przysłony i aparat co drugie zdjęcie się blokuje i na wyświetlaczu wyskakuje error. także tego.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: pelovsky »

:-D dzięki Panowie, uratowaliście mi sporo pieniędzy i znacznie więcej nerwów!
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: powalos »

A niedawno jeden z kolegów ( z tego forum) kupił ode mnie Pentax'a Z1. To naprawdę rewelacyjna maszynka. Jest jeszcze Z1p, ale ten zostaje ze mną. Ostatnio bywają częściej.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: wosk »

Zastanów się nad Pentaxem, szkieł dużo, dobrych i niedrogich. Zastanawiam się nad sprzedażą swego Z1p, działam głównie MZS-em, a tamten kwili, że zostaje w domu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: Nomad »

rbit9n pisze: 01 maja 2020, 09:48 w przypadku Minolty najbardziej sensowny, jak dla mnie, korpus to Dynax 7, w którym łamie się jakiś dynks od przenoszenia przysłony i aparat co drugie zdjęcie się blokuje i na wyświetlaczu wyskakuje error. także tego.
We wszystkich Minoltach z tej serii ten dynks się łamie.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: pelovsky »

Trop Pentaxa mi się podoba! wosk, jeśli byłbyś zdecydowany, to odezwij się na PW. Nie wiem tylko, czy taka maszyna przystaje do mojego budżetu 😄
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: wosk »

O budżecie nie wspominałeś, uznałem, że jest nieograniczony :-P Poważnie - zaraz Ci wyślę info o tym co mam, to sobie podumasz.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jaki korpus z AF wybrać zamiast Canona EOS?

Post autor: Fikumiku »

Ja bym został przy Eosie, skoro i tak już masz jakieś szkła, lepsze szkła trochę kosztują ale i tak jest to ułamek ceny względem konkurencji już nie mówiąc o tym że zawsze będziesz mógł je sprzedać szybciej niż z jakiegoś mniej popularnego sytemu.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
ODPOWIEDZ