(K) Pentax ME Super

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

(K) Pentax ME Super

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 27 kwie 2020, 08:40 Nieeee.... Te są do montarzu powierzchniowego, się nie nadają. Takie są potrzebne: https://pl.aliexpress.com/item/32862107545.html?
Nie sugeruj się zdjęciem, sami na stronie piszą że miewają różne towary i zdjęcia są tylko poglądowe
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 27 kwie 2020, 09:49
aka pisze: 27 kwie 2020, 08:40 Nieeee.... Te są do montarzu powierzchniowego, się nie nadają. Takie są potrzebne: https://pl.aliexpress.com/item/32862107545.html?
Nie sugeruj się zdjęciem, sami na stronie piszą że miewają różne towary i zdjęcia są tylko poglądowe
Sugerujesz, że jak zamówię tę pozycję to dostanę nie wiadomo co?
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

(K) Pentax ME Super

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 27 kwie 2020, 11:02 Sugerujesz, że jak zamówię tę pozycję to dostanę nie wiadomo co?
Jakoś nie pomyślałem o zamawianiu bo mam do tego sklepu jakieś 15 minut, ale chyba jest taka możliwość- kondensatory które mają obecnie na stanie mogą wyglądać inaczej. Mogę pójść i zapytać
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 27 kwie 2020, 11:35
aka pisze: 27 kwie 2020, 11:02 Sugerujesz, że jak zamówię tę pozycję to dostanę nie wiadomo co?
Jakoś nie pomyślałem o zamawianiu bo mam do tego sklepu jakieś 15 minut, ale chyba jest taka możliwość- kondensatory które mają obecnie na stanie mogą wyglądać inaczej. Mogę pójść i zapytać
Gwoli ścisłości - zacytowałeś mnie z linkiem do kondensorów takich jak trzeba i moja odpowiedz się tego tyczyła. Jeśli chodzi o Twój link to jest on do "Kond. SMD 220uF 4V elektr." i tu nie ma wątpliwości o co chodzi (SMD -montaż powierzchniowy). Jeśli w "Twoim" sklepie są takie jak trzeba (220uF 4V, średnica 6mm, długość 5mm, aluminiowe ew. tantalowe o podobnych rozmiarach z wyprowadzeniami elektrod do tradycyjnego montażu) to byłaby cenna informacja - zamawiałbym ekspresowo!
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

(K) Pentax ME Super

Post autor: Imperitus »

aka, mają standardowe przewlekane, 220uF ale 10V.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 27 kwie 2020, 11:53 aka, mają standardowe przewlekane, 220uF ale 10V.
Ja znalazłem tantalowe na 6.3 V i maja tak 10-12 mm długości (brak danych, szacunek na podstawie zdjęcia i informacji o rozstawie końcówek). Przewlekane (brakło mi tego określenia) na 10V też są dłuższe niż 5mm. Może się zmieszczą, może nie. te tutaj pewnie się mieszczą: https://www.elfadistrelec.pl/pl/kondens ... p/30107760 jak widzę na video z linku wyżej.

Edit: Te się nadadzą i są dostępne: https://www.elfadistrelec.pl/pl/kondens ... track=true ale wysyłka dhl za duże pieniądze.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

(K) Pentax ME Super

Post autor: Imperitus »

Znalazłem jeszcze takiego:
https://nowyelektronik.pl/index.php?id_ ... er=product
Na zdjęciu wydaje się dość mały
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 27 kwie 2020, 12:19 Znalazłem jeszcze takiego:
https://nowyelektronik.pl/index.php?id_ ... er=product
Na zdjęciu wydaje się dość mały
" Wymiary: fi=6.5 x 8 mm" po otwarciu aparatu sie wyjaśni. Tak czy inaczej da się coś dobrać. Z Hongkongu można za grosze aluminiowe zamówić. Czyli biedy nie ma. Kupie Minoltę i zamawiam z marszu.
mazkicz
-#
Posty: 46
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:08
Lokalizacja: prawie Łódz

(K) Pentax ME Super

Post autor: mazkicz »

Witam.
Może w TME mają takie co Was interesują to kupię i podeślę.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

aka pisze: 21 kwie 2020, 14:12 Kupię Pentax ME Super w stanie "Mint", niekoniecznie z obiektywem. Info na PW.
Temat zamknięty. Kupiona minolta. Perypetie Imperitusa i komentarze podziałały jak ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

(K) Pentax ME Super

Post autor: Imperitus »

Taka korzyść z tego chybionego zakupu że przynajmniej ktoś inny uniknął potencjalnie takiego samego rozczarowania :-D
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 29 kwie 2020, 10:22 Taka korzyść z tego chybionego zakupu że przynajmniej ktoś inny uniknął potencjalnie takiego samego rozczarowania :-D
Byłeś w potrzebie, ale generalnie to raczej w takie oferty należy celować: https://www.ebay.com/itm/Pentax-ME-Supe ... 7675.l2557 (bym licytował gdyby nie możliwość zakupu minolty w super stanie od rzetelnego i sympatycznego koreksowicza).
Trzeba uważnie analizować dostępne dane o sprzedawcy (komentarze i pozostała oferta) i samej ofercie, a najlepiej pytać - odpowiedzi sporo wnoszą. Kupiłem też obiektyw w licytacji od niemieckiego oferenta na ebaju - się okaże czy to dobry "strzał".
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

(K) Pentax ME Super

Post autor: Imperitus »

aka, ten to ma nawet jeszcze folię ochronną na płytce dociskowej :mrgreen:
Oj fajny, fajny...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

(K) Pentax ME Super

Post autor: J.A. »

Ciekawe jak działa.
Maszyny lubią pracować. Jak stoją nieużywane, to ...
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

(K) Pentax ME Super

Post autor: aka »

J.A. pisze: 29 kwie 2020, 14:02 Ciekawe jak działa.
Maszyny lubią pracować. Jak stoją nieużywane, to ...
Zawsze jest ryzyko. Po rozmowach ze sprzedającym kupiłem w UK na ebay.co.uk czarnego OM-4Ti. Inżynier hydrotechnik, używał go w pracy, przeszedł na cyfrę. Zaryzykowałem, coś tam opuścił z ceny już po zakończeniu licytacji wystawiając fakturę . W zasadzie "mint", działa, nic nie trzeba robić. Sumitował się, że dekielek korpusu uszkodzony... Aha, cena bardzo umiarkowana. :-)
ODPOWIEDZ