Żale na edukację powszechną

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 12:43 Bzdura. Nie wybieram to nie wybieram - nawet w sejmie mają głosy wstrzymujące się.
no właśnie głosy wstrzymujące mogą zmienić wynik głosowania. A jak posła na sali niem to tak jak Ciebie na wyborach. A quorum przy wyborach jest nawet przy 10% frekwencji.
Mało wiesz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 13:09
Jak Ci się chałupa zapali to strażaków poszczujesz psami, a sam wiadrami gasił będziesz?
Kiedy spłonie mi dom będę miał dobry widok na księżyc w nocy.

A po drugie nie jestem jakimś zacietrzewionym świrem - sami przyjadą i są opłaceni z podatków.
J.A. pisze: 14 kwie 2020, 13:12Mało wiesz.
Oczywiście że mało - zgadzam się 8-)
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 13:05 No ale trzeba pochwalić , że nie głosujesz.
Dawniej prawo głosu miała tylko szlachta, a więc osoby odpowiednio wykształcone i posiadające majątki ziemskie.
Teraz też powinniśmy to zmienić -ograniczyć prawo głosu. Nie może być tak, że głos pijaka znaczy tyle co np. profesora uniwersytetu albo właściciela 100 ha.
Cały dzień usiłujesz mnie obrazić, acz mnie wydaje się że obrażasz sam siebie :cry:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

Skądże znowu, przecież nie jesteś pijakiem. Zresztą to był tylko taki przykład, osobiście nic do pijaków nie mam.
Chodzi natomiast o to, że jeśli ktoś twierdzi że państwo, nie jest mu na nic potrzebne, nie powinien mieć wpływu na to państwo.
Aha, żeby cię uspokoić ostatecznie, dodam też że nie jestem profesorem, szlachcicem i nie mam 100 ha :-D .
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Żale na edukację powszechną

Post autor: shredderr »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 12:43
aka pisze: 14 kwie 2020, 12:38 Niby nic nie chcesz od państwa, a córkę do jakiej szkoły posyłasz? A po jakich drogach jezdzisz? Itd. itd.
Bo muszę i płacę za to Panie i płacę dużo - wydając miesięcznie na towary i usługi różne około 3000 (nie licząc extrasów) państwo zeżera z tego jakiś 1000 (sam Vat to średnio 20% - a podatki ukryte? - paliwo chociażby?) - więc ten argument wielce chybiony.
aka pisze: 14 kwie 2020, 12:38 Nie biorąc udziału w wyborach też wybierasz
Bzdura. Nie wybieram to nie wybieram - nawet w sejmie mają głosy wstrzymujące się.
Otóż to. Wstrzymanie się od głosu jest wyborem. Ty wybierasz brak możliwości podjęcia wyboru. Trzeba oddać głoś, chociażby nieważny. Aby ciulom %% obniżyć, bo przecież nawet głos nieważny wlicza się go ogólnej puli. A co do państwa i tego, czy coś bierzesz, czy nie to już sam odpowiedz sobie (i tylko sobie) czy pobierasz rentę, emeryturę, świadczenie pielęgnacyjne, cokolwiek.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 13:37 nie powinien mieć wpływu na to państwo.
Teraz namawiasz mnie do przestępstwa - omijanie podatków :mrgreen:

A reszta to Luzik 8-)
shredderr pisze: 14 kwie 2020, 14:32 Wstrzymanie się od głosu jest wyborem.
Ta logika do mnie nie przemawia - zbyt często zresztą jest powtarzana.
I lubię mówić: nigdy nie byłem na wyborach - tego nie chcę stracić :-D
Trzeba być twardym i trwać przy młodzieńczych ideałach, a nie jakieś meble i mały fiat ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
czmielek
-#
Posty: 225
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: czmielek »

J.A. odpowiadając na Twoje pytanie. Nie nie oceniam pracy żadnej z osób która nie świadczyła usług mi osobiście. To takie dziwne? I nie nie oceniam pracy lekarzy, wojskowych, strażaków, żandarmów, inspektorów, prokuratorów, komorników, duchownych i innych pracowników służby publicznej na których utrzymanie też łożę ze swoich podatków. Nikt mi nie dał do tego uprawnień. Do oceny pracy tych osób jest ich przełożony a nie ja. Ja to rozumiem i to ma dla mnie sens. Ja mogę od czasu do czasu wyrazić opinię o osobie której pracę znam tej jednej konkretnej a nie rzucać ogólnikami.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 14:39 Trzeba być twardym i trwać przy młodzieńczych ideałach, a nie jakieś meble i mały fiat
Te anarchiczne ideały doprowadziły do katastrofy kontynent na którym żyjemy.
czmielek pisze: 14 kwie 2020, 14:50 J.A. odpowiadając na Twoje pytanie. Nie nie oceniam pracy żadnej z osób która nie świadczyła usług mi osobiście. To takie dziwne? I nie nie oceniam pracy lekarzy, wojskowych, strażaków, żandarmów, inspektorów, prokuratorów, komorników, duchownych i innych pracowników służby publicznej na których utrzymanie też łożę ze swoich podatków. Nikt mi nie dał do tego uprawnień. Do oceny pracy tych osób jest ich przełożony a nie ja. Ja to rozumiem i to ma dla mnie sens. Ja mogę od czasu do czasu wyrazić opinię o osobie której pracę znam tej jednej konkretnej a nie rzucać ogólnikami.
Tu się różnimy.
Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, logiczne jest nie branie udziału w wyborach jak to proponuje 4Rider, bo oddanie głosu za/przeciw jest oceną. Ewentualnie udział w wyborach i oddanie głosu nieważnego powinno być konsekwencją takiego rozumowania.

Wracając do meritum, czyli edukacji. Dopóki mizerna edukacja ma wpływ tylko na samopoczucie moje, to nie jest problem. Gorzej jak inżynier zbuduje most, który się zawali, albo lekarz uśmierci pacjęta bo uzna, że to zwykła angina, a nie zapalenie płuc.
Przypadków z inżynierami raczej nie ma, bo pracują w zespołach i jednak zawsze jest ktoś kto wyłapie błędy. Ale te drugie są dość częste i wielu ludzi się z nimi styka. Niektórzy ze słyszenia inni osobiście.
Ja spotkałem się osobiście. Kilka lat temu byłem u okulisty na badaniu okresowym, który nie stwierdził żadnego problemu. Po pół roku prawie ślepłem. i gdyby nie prywatny lekarz, to pewnie teraz nie pisałbym tutaj.

Nie wiem czy to wina lekarza bo wiedział i olał, czy jedgo edukacji.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 14:39 I lubię mówić: nigdy nie byłem na wyborach - tego nie chcę stracić
Dziewica? O nie, prawiczek raczej, społeczny ;-)
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 18:07 oddanie głosu za/przeciw jest oceną
No nie, żadną miarą dla świadomego wyborcy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 18:07 Te anarchiczne ideały doprowadziły do katastrofy kontynent na którym żyjemy.
Ale jakie? I krzyczeliśmy wręcz przeciwnie, by katastrofy nie było...
Chodziło mi o: najlepszy król to żaden król - a reszta to już niecenzuralne punkowe hasła :mrgreen:



Było też hasło zapożyczone od starego Indianina:
Matka Ziemia jest źródłem Życia nie surowców.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ