Żale na edukację powszechną

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

czmielek pisze: 14 kwie 2020, 10:14 Bardzo przepraszam Jakubie pomyliłem imiona w emocjach niezdrowych zresztą
Luzik Dawidzie - choć ja pamiętam to przecież się nie pogniewam, bo i o co? ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

czmielek pisze: 14 kwie 2020, 09:53 Moja specjalizacja to metodyka nauczania, ale jakoś do głowy mi nie przyszło żeby oceniać pracę Twoją Grzegorzu ani kogoś innego
Nie oceniasz pracy kafelkarza, którego zamówiłeś do wypłytkowania łazienki i za to masz zapłacić, albo już zapłaciłeś?
Problem polega na tym, że wszyscy się składamy na publiczną służbę zdrowia, edukację, policję straż pożarną itd. I mamy prawo oraz OBOWIĄZEK wypowiadania się na temat świadczonych nam usług.

Nie znam się na kafelkowaniu, ale chcę by moja łazienka była zrobiona dobrze i by MI się podobała, skoro za to płacę.

Z całą resztą się zgadzam i nie mam pretensji do poszczególnych ludzi, ja osobiście piszę o systemie, który generuje inżynierów nie potrafiących czytać rysunku technicznego, dziennikarzy nie potrafiących mówić prawidłową piękną polszczyzną itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 10:09
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 09:38 tudzież nawet systemu edukacji.
Czy wiecie jaki jest obecnie najgorszy nauczyciel? To taki , który jest wymagający i uczciwy. Tzn. wymaga od uczniów i stawia uczciwe oceny. A czemu jest w takim razie najgorszy? Jeśli jest wymagający, to ma przechlapane u rodziców, jeśli natomiast stawia uczciwe oceny, to będzie miał przechlapane u dyrekcji szkoły (nie wspominając o rodzicach
ale to właśnie jest zależne od SYSTEMU edukacji.
Wystarczyłoby, by dyrektor takiego nauczyciela nagradzał.
Chyba nie wiesz jak działa system.
Dyrektor takiego nauczyciela nie będzie nagradzał, a wręcz przeciwnie. Szkoły są państwowe (pomijając niepubliczne) - najczęściej samorządowe. Dyrektor szkoły jest rozliczany przez władze samorządowe (polityków), co oznacza że w szkole ma być spokój , a dzieci mają się "dobrze" uczyć (cokolwiek to znaczy). Rodzice w takiej szkole mają być zadowoleni, co oznacza że Brajan i Dżesika mają otrzymywać dobre oceny (czyli najczęściej naciągane).
Jeśli dziecko otrzymuje marne oceny lub nauczyciele zgłaszają jakieś problemy, rodzice często reagują agresywnie, często przenoszą dziecko do innej szkoły. Często też skarżą się do samorządu lub kuratorium.
Dlatego m.in. jest jak jest.
Problemy dzisiejszej szkoły, to problemy dzisiejszego społeczeństwa, a to bardzo szeroki temat.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

No i chcesz mi powiedzieć, że to nie wina SYSTEMU?
Ja nie piszę jak działa system, tylko jak MA działać. I naprawdę wystarczyłoby, by wymagający i uczciwy nauczyciel był nagradzany.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 11:19 No i chcesz mi powiedzieć, że to nie wina SYSTEMU?
Ja nie piszę jak działa system, tylko jak MA działać. I naprawdę wystarczyłoby, by wymagający i uczciwy nauczyciel był nagradzany.
Chodzi mi o to, że nie jest to wina sytemu edukacji, tylko szerszy problem społeczny (wina całego systemu).
Wpływ na system edukacji - szkołę mają rządzący, nauczyciele, rodzice itd, a więc trudno tu mówić że to wina li tylko tego jednego systemu. Problem jest bardziej złożony.
Mówiąc obrazowo - to tak jakby powiedzieć, że samochód (system edukacji) jest zepsuty i nie jeździ, a okazuje się że kierowca (rządzący, rodzice, nauczyciele) nalał złe paliwo.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

No to jest problem polityczny, bo władzy zależy, by system edukacji działał źle.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 11:34 No to jest problem polityczny, bo władzy zależy, by system edukacji działał źle.
Władzę my wybieramy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 11:43 Władzę my wybieramy.
Ja nie wybieram!
Mam ich WSZYSTKICH gdzieś - daję spokój państwu, ale ono nie chce dać spokoju mnie - nic od nich nie biorę.
Korzystam tylko czasem ze SZ - ale przecież płacę ubezpieczenie. A nie mówię ile podatków płacę od towarów kupowanych chociażby!
I jestem dumny z tego że NIGDY nie byłem na żadnych wyborach 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 12:27 Ja nie wybieram!
Nie biorąc udziału w wyborach też wybierasz ;-) Niby nic nie chcesz od państwa, a córkę do jakiej szkoły posyłasz? A po jakich drogach jezdzisz? Itd. itd.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 14 kwie 2020, 12:38 Niby nic nie chcesz od państwa, a córkę do jakiej szkoły posyłasz? A po jakich drogach jezdzisz? Itd. itd.
Bo muszę i płacę za to Panie i płacę dużo - wydając miesięcznie na towary i usługi różne około 3000 (nie licząc extrasów) państwo zeżera z tego jakiś 1000 (sam Vat to średnio 20% - a podatki ukryte? - paliwo chociażby?) - więc ten argument wielce chybiony.
aka pisze: 14 kwie 2020, 12:38 Nie biorąc udziału w wyborach też wybierasz
Bzdura. Nie wybieram to nie wybieram - nawet w sejmie mają głosy wstrzymujące się.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

Otóż to.
Ze służby zdrowia korzysta (a ta jest najdroższa z różnych świadczeń), do szkoły publicznej dziecko posłał, o emeryturkę/zasiłek też wyciągnie rękę itd.
Typowy rodzic - pieniacz, który od państwa "nic nie chce".
Korzystaj z prywatnej służby zdrowia, dziecko nauczaj sam albo poślij do prywatnej szkoły, a jak się nie podoba to wyjedź na bezludną wyspę.
Na bycie niezależnym, to trzeba mieć kolego pieniążki, a jak się nie ma to trzeba tańczyć jak orkiestra zagra.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 12:43 Bzdura. Nie wybieram to nie wybieram - nawet w sejmie mają głosy wstrzymujące się.
Taka postawa zwykle wpływa na wynik, więc jest pozornie postawą neutralną.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 12:48Otóż to.
Już na to odpowiedziałem - za wszystko płacę.
Najbliższa prywatna szkoła jest jakieś 50 km od Naszego miejsca zamieszkania - a za państwową też płacę mniej bo mniej ale jednak.
Płacę ubezpieczenie dodatkowe na Zdrowie - bo jakbym miał liczyć na "naszych bohaterów :mrgreen: " - to bym już nie żył.
A emerytury mieć nie będę i 500+ też nie biorę 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

Jak widać słabo płacisz, skoro służba zdrowia i szkolnictwo leży ...
No ale trzeba pochwalić , że nie głosujesz.
Dawniej prawo głosu miała tylko szlachta, a więc osoby odpowiednio wykształcone i posiadające majątki ziemskie.
Teraz też powinniśmy to zmienić -ograniczyć prawo głosu. Nie może być tak, że głos pijaka znaczy tyle co np. profesora uniwersytetu albo właściciela 100 ha.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 12:27 Mam ich WSZYSTKICH gdzieś - daję spokój państwu, ale ono nie chce dać spokoju mnie - nic od nich nie biorę
już Cię kiedyś o to pytałem, ale odpowiedzi nie było.
Jak Ci się chałupa zapali to strażaków poszczujesz psami, a sam wiadrami gasił będziesz?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ