Żale na edukację powszechną

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

aka pisze: 14 kwie 2020, 08:46 Być może smakuje innym. Nie pomyślałeś, że możesz mieć inne upodobania czy jak mówią "smak"?
gdyby smakowała innym, to inni by chwalili.
Jakoś nie słyszę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 08:48
aka pisze: 14 kwie 2020, 08:46sporo mówi...
Pewnie o piszących jak mniemam :mrgreen:
no o czytających/słuchających, to żadna wymiana zdań nic nie mówi.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 08:50 no o czytających/słuchających, to żadna wymiana zdań nic nie mówi.
No prawda, ale tam było niedopowiedzenie - ktoś mógłby pomyśleć że sporo mówi w temacie ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 08:48
aka pisze: 14 kwie 2020, 08:46sporo mówi...
Pewnie o piszących jak mniemam :mrgreen:
Nie, raczej pośrednio o doświadczeniach piszących, które jest zródłem wyrażanych opinii. Może nie wyłącznym, bo po części też na wyrażane opinie mają opinie innych. Jedno jest pewne - do obiektywnej oceny zjawiska droga daleka.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 08:28 ...- mają wklepać program do głowy i tyle ...
Ja bym powiedział, że aż tyle.
Ale niestety ok. 50% społeczeństwa to durnie i do takich głów nic się nie da wklepać.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 09:22 Ja bym powiedział, że aż tyle.
Ale niestety ok. 50% społeczeństwa to durnie i do takich głów nic się nie da wklepać.
problem polega na tym, że do pozostałej części Polska edukacja też nic nie wklepuje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 09:22 ok. 50% społeczeństwa to durnie
A która to ta ok. połowa?
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

aka pisze: 14 kwie 2020, 09:28
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 09:22 ok. 50% społeczeństwa to durnie
A która to ta ok. połowa?
To ta, która za dużo czasu spędza w internecie. :-D
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 09:27
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 09:22 Ja bym powiedział, że aż tyle.
Ale niestety ok. 50% społeczeństwa to durnie i do takich głów nic się nie da wklepać.
problem polega na tym, że do pozostałej części Polska edukacja też nic nie wklepuje.
A to już mów we własnym imieniu.
A nawet jeśli, to nie znaczy że to wina nauczycieli, tudzież nawet systemu edukacji.
Czy wiecie jaki jest obecnie najgorszy nauczyciel? To taki , który jest wymagający i uczciwy. Tzn. wymaga od uczniów i stawia uczciwe oceny. A czemu jest w takim razie najgorszy? Jeśli jest wymagający, to ma przechlapane u rodziców, jeśli natomiast stawia uczciwe oceny, to będzie miał przechlapane u dyrekcji szkoły (nie wspominając o rodzicach).
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2020, 09:41 przez jac123, łącznie zmieniany 1 raz.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

Stanowiska się krystalizują/polaryzują. I deklaracje takie prawie jednoznaczne ;-)
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Żale na edukację powszechną

Post autor: oscylator »

Zastanawiam się gdzie my wszyscy pobieraliśmy nauki i kto na wychowywał ?
czmielek
-#
Posty: 224
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: czmielek »

Tak czuję się specjalistą w tym co robię. To źle? Jestem przemądrzały? Może i jestem w dziedzinie która znam od podszewki. Do głowy by mi nie przyszło wypowiadać się o pracy mechaników samochodowych ani lekarzy skoro to nie moja specjalizacja. Nie skończyłem studiów o których wspominał w moim odczuciu pogardliwie ojciec Grzegorza. Skończyłem filologię angielską na UAM w Poznaniu. Moja specjalizacja to metodyka nauczania, ale jakoś do głowy mi nie przyszło żeby oceniać pracę Twoją Grzegorzu ani kogoś innego. Na swojej edukacyjnej drodze spotykałem, jak każdy, różnych nauczycieli. Zaangażowanych i takich którym się nic nie chciało. Nie zmienia to faktu że z niedowierzaniem czytam to co piszesz o szkole swojej córki. 2-3 "normalnych" nauczycieli i znajoma dyrektorka. Powiedz ta znajoma dyrektorka odpowiada za kadry w tej szkole czy tylko pobiera pensję? Może z nią porozmawiaj na ten temat. Ja odnoszę wrażenie że specjalista "od wszystkiego" to jest jeden na forum. :)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

czmielek pisze: 14 kwie 2020, 09:53 ojciec Grzegorza.
Jakuba - bo chyba o mnie chodzi?

Dyrektorka jest dyrektorką od 2 lat i postawiła szkołę na nogi - ogólnie oceniam tą wiejską szkołę raczej dobrze - a po doświadczeniach z Częstochowy bardzo dobrze - tam dyrektor doprowadził do tego że miałem sprawę sądową o leczenie psychologiczne córki - wciskali Jej na siłę ADHD - po prostu nie radząc sobie (3 klasa SP) jakoś dziwnie wszystkie problemy zniknęły w 4 klasie po przeprowadzce i teraz jest najlepszą uczennicą w klasie (teraz klasa 6), prowadzi gazetkę i bierze udział w lokalnych konkursach z Polskiego i Angielskiego jako jedna z dwojga dzieci w szkole.
Co do nauczycieli pozostałych poza tą Trójką to wiele mówi ich ostracyzm do nauczyciela geja - i oni mają wychowywać mi dziecko ja się pytam? - Na szczęście Tosia jest od nich mądrzejsza i tak że czasem im głupio...

Czy od wszystkiego specjalista - chyba nie - choć zdawałem maturę z chemii to pole zdecydowanie zostawiam Technikowi, a i na innych polach też często przyznaję się do błędów - tak więc ta opinia jest trochę krzywdząca dla mnie 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 09:38 tudzież nawet systemu edukacji.
Czy wiecie jaki jest obecnie najgorszy nauczyciel? To taki , który jest wymagający i uczciwy. Tzn. wymaga od uczniów i stawia uczciwe oceny. A czemu jest w takim razie najgorszy? Jeśli jest wymagający, to ma przechlapane u rodziców, jeśli natomiast stawia uczciwe oceny, to będzie miał przechlapane u dyrekcji szkoły (nie wspominając o rodzicach
ale to właśnie jest zależne od SYSTEMU edukacji.
Wystarczyłoby, by dyrektor takiego nauczyciela nagradzał.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
czmielek
-#
Posty: 224
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: czmielek »

Bardzo przepraszam Jakubie pomyliłem imiona w emocjach niezdrowych zresztą. Teraz, mam co prawda wolne od pracy, ale robię dodatkowe lekcje indywidualne z uczniami z problemami w nauce także wrócę do rozmowy ewentualnie po południu.
ODPOWIEDZ