Żale na edukację powszechną

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

czmielek
-#
Posty: 225
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: czmielek »

Jak w każdym zawodzie ludzie są różni. Partacze są wszędzie w urzędzie, w budowlance w mechanice, elektronice, architekturze, lotnictwie, malarstwie fotografii i chyba nie ma dziedziny w której partaczy nie ma. MEN od lat pier... edukację i spier.... praktycznie już doszczętnie i to na każdym szczeblu. Na to wszystko nakłada się roszczeniowe wszechwiedzące społeczeństwo bezstresowo wychowujące swoje skarby i mamy wysyp tiktokerów i tiktokerek których jedynym zainteresowaniem jest pokazywanie d... w internecie.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: Jerzy »

aka pisze: 13 kwie 2020, 18:56 Prośba do moderatora - tę dywagacje o edukacji to proponuje przenieść do Hyde Parku albo i w kosmos...
Mówisz - masz :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Żale na edukację powszechną

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 13 kwie 2020, 18:03 Tak, oczywiście a kaligrafią zajmują się nieudacznicy, którym nie wychodzi z klawiaturą.
No ja bez bicia się przyznaję że mi z klawiaturą nie idzie ani ani ;-)
Teraz podczas nauczania zdalnego dopiero widać kto jakie ma podejście do nauczania, jedni wykładowcy odsuwają terminy, ze świadomością że warunki do pracy w domu raczej nie bywają sprzyjające, a z drugiej strony są tacy co nie tylko realizują program przedmiotów warsztatowych jak gdyby nigdy nic, ale zadają trzy razy tyle ile normalnie pracowalibyśmy podczas zajęć, tak jakby byle tylko odbębnić i dość
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Żale na edukację powszechną

Post autor: shredderr »

czmielek pisze: 13 kwie 2020, 21:07 Jak w każdym zawodzie ludzie są różni. Partacze są wszędzie w urzędzie, w budowlance w mechanice, elektronice, architekturze, lotnictwie, malarstwie fotografii i chyba nie ma dziedziny w której partaczy nie ma. MEN od lat pier... edukację i spier.... praktycznie już doszczętnie i to na każdym szczeblu. Na to wszystko nakłada się roszczeniowe wszechwiedzące społeczeństwo bezstresowo wychowujące swoje skarby i mamy wysyp tiktokerów i tiktokerek których jedynym zainteresowaniem jest pokazywanie d... w internecie.
Jako nauczyciel wiesz jakie to rodzi konsekwencje w dłuższej perspektywie czasu.
Tumanami łatwiej jest sterować i zaniżać zarobki. Ot, brutalna prawda. Prawda czy fałsz ?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

czmielek pisze: 13 kwie 2020, 21:07 Na to wszystko nakłada się roszczeniowe wszechwiedzące społeczeństwo bezstresowo wychowujące swoje skarby
A jednak :-?
No i mamy wielce popularną wypowiedź Sowy Przemądrzałej...
Na logikę: i kto jest wszechwiedzący w takiej wypowiedzi, hę?
Szczególnie że najchętniej o wychowaniu dzieci wypowiadają się ci bezdzietni :shock:

To nie PRL ani nawet nowoczesne PRC - szkoła ma uczyć (już pomijam fakt, że większość to niepotrzebne nikomu bzdury)
- rodzice wychowują i wara od tego prawa świętego! Wystarczy już że ta durna szkoła jest przymusowa 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10054
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

shredderr pisze: 13 kwie 2020, 23:09
czmielek pisze: 13 kwie 2020, 21:07 Jak w każdym zawodzie ludzie są różni. Partacze są wszędzie w urzędzie, w budowlance w mechanice, elektronice, architekturze, lotnictwie, malarstwie fotografii i chyba nie ma dziedziny w której partaczy nie ma. MEN od lat pier... edukację i spier.... praktycznie już doszczętnie i to na każdym szczeblu. Na to wszystko nakłada się roszczeniowe wszechwiedzące społeczeństwo bezstresowo wychowujące swoje skarby i mamy wysyp tiktokerów i tiktokerek których jedynym zainteresowaniem jest pokazywanie d... w internecie.
Jako nauczyciel wiesz jakie to rodzi konsekwencje w dłuższej perspektywie czasu.
Tumanami łatwiej jest sterować i zaniżać zarobki. Ot, brutalna prawda. Prawda czy fałsz ?
100% zgoda. W obu cytatach podpisuję, się obiema rękami.

Po „upadku” komuny władza zorientowała się, źe mieli za mądre społeczeństwo.
I szybko ten błąd naprawiono.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10054
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 14 kwie 2020, 00:51 szkoła ma uczyć (już pomijam fakt, że większość to niepotrzebne nikomu bzdury)
- rodzice wychowują i wara od tego prawa świętego!
i prawda i fałsz.
Tak, toświęte prawo rodziców, ale często z tego prawa nie korzystają. Tak szkoła ma uczyć, ale jak ma kilkulatka prze kilka godzin dziennie, to także wychowuje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Żale na edukację powszechną

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 07:10 Po „upadku” komuny władza zorientowała się, źe mieli za mądre społeczeństwo.
I szybko ten błąd naprawiono.
Ostatnimi czasy widać nadto wyraźnie jak bardzo się im udało
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

Kolejny z dup y temat, a raczej z nudów pandemicznych. Chcesz, to zostań nauczycielem i ratuj polski system edukacji panie mądralo, ale pewnieś za mądry...
Dzisiaj problemem nie są nauczyciele, MEN, rząd ten czy tamten, tylko Dżesiki i Brajany mający popierdolon..ch rodziców, a tych coraz więcej (to chyba zasługa mediów i internetu).
I żeby nie było, to system edukacji znam na wylot z bardzo różnych doświadczeń.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 kwie 2020, 08:07 tylko Dżesiki i Brajany mający popierdolon..ch rodziców, a tych coraz więcej (to chyba zasługa mediów i internetu).
Ależ to opinia wielce subiektywna - bo cóż od kiedy wyznaczasz Normy?
Ludzkość i ludzie się zmieniają, "kombatanci" giną w dżungli i nikogo już nie obchodzą - stąd pewnie frustracja 8-)
[Ojciec Antoniny ;-) ]
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 08:07 Chcesz, to zostań nauczycielem i ratuj polski system edukacji panie mądralo, ale pewnieś za mądry...
A tu się zgadzam po całości :-D
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2020, 08:16 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10054
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Żale na edukację powszechną

Post autor: J.A. »

jac123, z całym szacunkiem, ale odpowiesz mi skąd się wzięli pierd.....ci rodzice dzesik i brajanów?
Ktoś ich wychował, ktoś wykształcił.
A może właśnie nikt ich nie wychowywał i ledwie kształcił?

I rozumiem, że nie wolno mi krytykować złego systemu nie będąc w tym systemie?
Czyli jak mi zupa nie smakuje, to skoro w życiu nie ugotowałem żadnej zupy, to mam zamknąć mordę i żreć pomyje?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Żale na edukację powszechną

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 08:15 jac123, z całym szacunkiem, ale odpowiesz mi skąd się wzięli pierd.....ci rodzice dzesik i brajanów?
Ktoś ich wychował, ktoś wykształcił.
A może właśnie nikt ich nie wychowywał i ledwie kształcił?

I rozumiem, że nie wolno mi krytykować złego systemu nie będąc w tym systemie?
Czyli jak mi zupa nie smakuje, to skoro w życiu nie ugotowałem żadnej zupy, to mam zamknąć mordę i żreć pomyje?
Przecież napisałem, że to zasługa mediów (internetu).
Co do zupy, to tak jak z dobrą fotografią - chcesz ją mieć to se zrób :-D
System można krytykować i owszem, tutaj jednak jeden mądrala krytykuje pewną grupę zawodową, zupełnie bez znajomości tematu, na zasadzie - jestem ojcem ucznia to się wypowiem, bo leży mi na sercu dobro mojej Dżesiki.
ps. panie mądralo, możesz wdrożyć nauczanie domowe - dziecko nie musi chodzić do szkoły - mądry rodzic ją wszystkiego nauczy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 08:15 Czyli jak mi zupa nie smakuje, to skoro w życiu nie ugotowałem żadnej zupy, to mam zamknąć mordę i żreć pomyje?
No przecież historia często się powtarza, gdyż doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy :mrgreen:
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 08:26 Przecież napisałem, że to zasługa mediów (internetu).
Taaaak - taki sam diabeł jak Hello Kitty i My Little Pony, nie wspominając już o gejach Teletubisiach :mrgreen:
- a ludzie oczywiście swego rozumu nie mają, tak? :shock:
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 08:26 zupełnie bez znajomości tematu, na zasadzie
Zupełnie nieuzasadniony wniosek - zupełnie bez znajomości znajomości tematu przez adwersarza.
jac123 pisze: 14 kwie 2020, 08:26 panie mądralo, możesz wdrożyć nauczanie domowe
Problem w tym, że musisz uczyć tych samych głupot co w szkole, a dziecko musi zdawać egzaminy właśnie z programu, który dotyczy każdego - tak więc jest to opcja raczej tylko dla dzieci bardzo chorych, bo wolności i tak nie ma - jeden kij po prostu, a nerwy większe przez czynny udział w tym cyrku.

A nauczyciele niech tam sobie wykładają te bzdurki i siedzą cicho co do światopoglądu, stylu czy też zainteresowań dziecka -
to nie ich broszka - mają wklepać program do głowy i tyle (takie prawo niestety) - do tego zostali wynajęci.

Reasumując: szkoła niczego przydatnego nie uczy i jest to zło konieczne i narzucone.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2020, 08:47 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Żale na edukację powszechną

Post autor: aka »

J.A. pisze: 14 kwie 2020, 08:15 Czyli jak mi zupa nie smakuje, to skoro w życiu nie ugotowałem żadnej zupy, to mam zamknąć mordę i żreć pomyje?
Być może smakuje innym. Nie pomyślałeś, że możesz mieć inne upodobania czy jak mówią "smak"?

Cała ta wymiana zdań jest bardzo interesująca i sporo mówi...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 14 kwie 2020, 08:46sporo mówi...
Pewnie o piszących jak mniemam :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ