Żale na edukację powszechną

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Żale na edukację powszechną

Post autor: 4Rider »

czmielek pisze: 13 kwie 2020, 17:13
Imperitus pisze: 13 kwie 2020, 12:37 czmielek, raczej niczym ciekawym Cię nie uraczę, ale zazdroszczę twoim uczniom nauczyciela :->
:-D dzięki
Dziś mi Stary opowiadał, że dawniej jak ktoś nie dostał się na porządne lub wymarzone studia szedł na WSN [później WSP]
lub jeszcze gorzej na SN (Studium Nauczycielskie > 1954–1975 ) :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 13 kwie 2020, 17:27 Dziś mi Stary opowiadał, że dawniej jak ktoś nie dostał się na porządne lub wymarzone studia szedł na WSP
lub jeszcze gorzej na SN (Studium Nauczycielskie)
Jest w tym sporo prawdy. Obecnie nauczyciel to najczęściej nieudacznik (bez obrazy) podobny do tego z "Dnia Świra".
Negatywna selekcja do zawodu nauczyciela jest widoczna na każdym kroku.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 13 kwie 2020, 17:30 Obecnie nauczyciel
Na dodatek są co niektórzy wielce przemądrzali niczym większość lekarzy, szczególnie tu na Prowincji - i hulają po małorolnych - jedną Panią musiałem naprostować, aż musiała wycofać się z wychowawstwa - no na szczęście dyrektorka jest Normalna i koleguje się z mą Żoną ;-)
Oczywiście nie generalizuję bo 2-3 osoby które uczą mą córkę są W Porządku.
Ja natomiast ze swej edukacji nikogo takiego nie pamiętam niestety...
Ale Czmielek też na pewno Jest Spoko 8-)

PS: dodam że mieszkamy w miasteczku, ale Córka dojeżdża busikiem do szkoły na wieś - mimo wszystko tam jest lepiej - bo w dużym mieście jak pamiętam to już zupełna porażka. A na wsi 12 osób w klasie i nauczyciele muszą się bardziej starać, bo wszystko widać jak na dłoni, no i wszyscy się znają, a tu raczej nie ma wybacz...
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2020, 17:48 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 kwie 2020, 17:27 Dziś mi Stary opowiadał
J.A. pisze: 13 kwie 2020, 17:30 Obecnie nauczyciel to najczęściej nieudacznik
Tak twierdzicie? Ja słyszałem od jednego nauczyciela, że dziś fotografią analogową zajmują się nieudacznicy, którym nie wyszło z cyfrą...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 13 kwie 2020, 17:47 którym nie wyszło z cyfrą...
dobre, ale bardzo nieprawdziwe - szczególnie w wypadku mojego pokolenia 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: J.A. »

aka pisze: 13 kwie 2020, 17:47 Tak twierdzicie? Ja słyszałem od jednego nauczyciela, że dziś fotografią analogową zajmują się nieudacznicy, którym nie wyszło z cyfrą...
ha, ha, ha.
Tak, oczywiście a kaligrafią zajmują się nieudacznicy, którym nie wychodzi z klawiaturą.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 kwie 2020, 17:49 dobre, ale bardzo nieprawdziwe - szczególnie w wypadku mojego pokolenia
J.A. pisze: 13 kwie 2020, 18:03 ha, ha, ha.
Tak, oczywiście a kaligrafią zajmują się nieudacznicy, którym nie wychodzi z klawiaturą.
Kombinujcie dalej ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: J.A. »

aka pisze: 13 kwie 2020, 18:06Kombinujcie dalej
Jest takie powiedzenie.
Mistrza poznaje się po uczniach.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: aka »

J.A. pisze: 13 kwie 2020, 18:08 Mistrza poznaje się po uczniach.
Tak, ale to się sprawdza tylko wtedy, gdy mistrz dobiera sobie uczniów. O upadku systemu edukacji na wszystkich poziomach można prowadzić długie dyskusje.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: J.A. »

aka pisze: 13 kwie 2020, 18:17 O upadku systemu edukacji na wszystkich poziomach można prowadzić długie dyskusje.
Można.
aka pisze: 13 kwie 2020, 18:17 Tak, ale to się sprawdza tylko wtedy, gdy mistrz dobiera sobie uczniów.
A niby na jakiej podstawie dobiera? Do takiej Akademii Krakowskiej w XV trafiali bardzo różni ludzie. I wybitni i bogate miernoty. Zupełnie jak teraz. Mistrz pracuje z grupą bardzo przypadkową, ale z grupy zawsze potrafi wyłowić diament do oszlifowania.
Problem leży w wynagrodzeniu, a co za tym idzie w ucieczce ludzi wartościowych do lepiej płatnych zajęć.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 13 kwie 2020, 18:25 a co za tym idzie w ucieczce ludzi wartościowych do lepiej płatnych zajęć.
Albo jak ten Wróbel (chyba tak się nazywa?) z TVN - do dodatkowych zajęć - a zresztą jak dobry nauczyciel to dobrze zarobi - Wróbel jest dyrektorem w prywatnym liceum, a koleżanka posyła dzieci w Krakowie do prywatnej podstawówki i tam nauczyciele zarabiają powyżej średniej - no ale pracują też lepiej - ostatnio sobie porównywaliśmy sposoby nauczania online - no i jest przepaść między tą prywatną, a tą powszechną do której ma Córka uczęszcza - w państwowej im się nie chce - potrafią tylko dzieciom lekcje zadawać i tak jest prawie wszędzie - to ja się pytam za co im płacić?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: aka »

J.A. pisze: 13 kwie 2020, 18:25 I wybitni i bogate miernoty.
Jak to było? "Mistrza poznaje się po uczniach." Albo mistrz, albo mentor miernot - tego się połączyć nie da. Dziś oczywiście takie pojęcie mistrza można zastosować do promotora w świecie akademickim, można, a nie należy, bo raczej na nielicznych uczelniach i wydziałach, i tylko w stosunku do wybranych. O naszej, polskiej rzeczywistości mowa.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: aka »

Prośba do moderatora - tę dywagacje o edukacji to proponuje przenieść do Hyde Parku albo i w kosmos...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: 4Rider »

Mnie się podoba w Kosmos - ale jeśli tam ktoś jest to... - no raczej ostrożny bym był ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kasety do projektu potrzebne

Post autor: aka »

4Rider pisze: 13 kwie 2020, 19:13 Mnie się podoba w Kosmos - ale jeśli tam ktoś jest to... - no raczej ostrożny bym był
Może nie zna polskiego ;-)
ODPOWIEDZ