Obiektyw Seagull

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektyw Seagull

Post autor: Imperitus »

Salve,
poszukuję jakieś obiektywu pod 6x6 do mojego Magnifaxa, wiadomo że componon byłby najbardziej pożądany, ale przeszukując Czarno-białe trafiłem w ich ofercie na obiektywy powiększalnikowe Seagull, czteroelementowe tryplety jak się zdaje. Cena nieszczególnie korzystna. Jak sądzicie- nadaje się toto do czegokolwiek?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektyw Seagull

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 24 mar 2020, 10:09 Cena nieszczególnie korzystna.
Ale opis zachęcający: "Prosty, amatorski obiektyw ", tylko cena mało adekwatna ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektyw Seagull

Post autor: Imperitus »

aka, no i właśnie dlatego chyba lepszy byłby nawet zwykły Anaret. To co prawda nie bazar, ale napiszę i tak- Korexowicze, jeżeli ktoś posiada jakąś dobrą 80-tkę pod powiększalnik to bardzo chętnie bym takowy obiektyw przygarnął.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektyw Seagull

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 24 mar 2020, 10:09 Cena nieszczególnie korzystna.
Ale opis zachęcający: "Prosty, amatorski obiektyw ", tylko cena mało adekwatna ;-)
Imperitus pisze: 24 mar 2020, 11:42 lepszy byłby nawet zwykły Anaret
Jakaś chwilowa posucha na znanych polskich portalach. Może jakaś bratnia dusza z Czech się odezwie? Chyba, że np.:https://www.ebay.co.uk/itm/Nikon-75mm-F ... 0005.m1851
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektyw Seagull

Post autor: Imperitus »

Mogę jeszcze zapytać pana Petra Wojoczka, on ma niemożebnie wielki magazyn czeskiej optyki. Tylko że teraz jest blokada na granicy, dlatego najsampierw chciałem się zwrócić do kolegów z kraju
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektyw Seagull

Post autor: 4Rider »

Sądzę że Czechoslowackie i obiektywy z PRL mają podobne właściwości. KUP lepiej coś japońskiego. Albo kup te czesko-polskie - na jedno wyjdzie. Zresztą nie przecenialbym właściwości obiektywu kopiujacego, tryplet nie jest zly jak się go zamknie do f:8.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektyw Seagull

Post autor: Imperitus »

4Rider, myślałem o El-Nikkorze, a od kiedy mam Mamiyę coraz bardziej lubię japońską optykę ;-). Nu nic, chyba czas dokonać pierwszego zakupu z Ebaya
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektyw Seagull

Post autor: 4Rider »

To nic trudnego, kupowałem już chyba 7 razy i zawsze było w porządku. Ale teraz będziesz czekał dłużej - słyszałem że samoloty nie latają, cargo chyba tez. Acha jakąś karta platnicza potrzebna dla łatwiejszej i szybszej tranzakcji. Z konta też można, ale wiesz standardy ustawione na Visa i Master. Zwykła platnicza wystarczy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektyw Seagull

Post autor: Imperitus »

Z kartą ani płatnością przez internet nie będzie problemu, rzadko zaglądam na Ebaya bo wybór jest po prostu przytłaczająco wielki :-)
Ale ma to swoje dobre strony, już znalazłem componona 80 za ok 200 stówy z przesyłką. Z Norwich :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektyw Seagull

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 24 mar 2020, 13:41 już znalazłem componona 80 za ok 200 stówy z przesyłką. Z Norwich
No nie wiem... Nie wiem czy wyczyścisz...
D.M.M.
-#
Posty: 208
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Obiektyw Seagull

Post autor: D.M.M. »

Imperitus pisze: 24 mar 2020, 11:42 no i właśnie dlatego chyba lepszy byłby nawet zwykły Anaret.
Hej, posiadam dobrą osiemdziesiątke, ale nie na sprzedaż. Natomiast na pewno wala mi się gdzieś po ciemni Anaret. Dam znać jak wrócę z pracy. Jak go znajdę (i o zgrozo) kolejki na poczcie będą znośne, to wyślę.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektyw Seagull

Post autor: aka »

D.M.M. pisze: 24 mar 2020, 15:00 kolejki na poczcie będą znośne
Się zdziwisz... Paczkomat raczej.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektyw Seagull

Post autor: Imperitus »

Nooo teraz to tylko, ja właśnie czekam na Pentaxa SMC M 200/4. Nawet nie wiem jak będzie z samym dojściem do paczkomatu, teraz to wolno wychodzić tylko jak to jest absolutnie konieczne
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obiektyw Seagull

Post autor: J.A. »

Powiesz, że idziesz do paczkomatu po lekarstwa wysłane z apteki :-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektyw Seagull

Post autor: 4Rider »

Te jutro mam do odebrania paczkę - chyba się uda może - przestałem wierzyć w zwrot 2K podatku na adres - wybrałem ta formę 13 lutego - nieźle.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ