Passe partout

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
skiper75 pisze: 26 lut 2020, 16:04 Interes jest taki ze te pp2 se licza jak za zboze

A jak na wystawę hurtem to sponsor funduje - od tego jest ;-)
[hipotetyczny sponsor na hipotetyczną wystawę :mrgreen: ]
Obrazek
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Passe partout

Post autor: Henry »

Olfa jest słaba - nikt jej nigdy nie polecał. Jak już to budżetowo Maped, a lepiej Logan. Ale można też wyciąć pod kątem nożykiem modelarskim - tylko trzeba trochę poćwiczyć.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

Henry pisze:Olfa jest słaba - nikt jej nigdy nie polecał. Jak już to budżetowo Maped, a lepiej Logan. Ale można też wyciąć pod kątem nożykiem modelarskim - tylko trzeba trochę poćwiczyć.
No koe przekonales mnie tym cwiczeniem Obrazek ale inny producent to juz tak choc ja tam olfe powazam ale jako nozyk do wszystkiego takiego ustrojstwa w rekach nie mialem
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Passe partout

Post autor: zladygin »

Używam narzędzi logana
https://www.tintadlaplastykow.pl/noze-do-passe-partout
Ten najmniej wypasiony nóż. Wpierw używałem samej linijki, teraz taką dechę, ale też najprostszą
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Passe partout

Post autor: Imperitus »

Henry pisze: 26 lut 2020, 21:24 Olfa jest słaba - nikt jej nigdy nie polecał. Jak już to budżetowo Maped, a lepiej Logan. Ale można też wyciąć pod kątem nożykiem modelarskim - tylko trzeba trochę poćwiczyć.
Baju baju, Olfa robi genialne narzędzia i na mojej zmianie nikt mi tu nie będzie szkalował tej firmy. Nóż do passe-partout posiadam i gorąco polecam. A ło:
IMG_20200227_114627.jpg
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

zladygin pisze:Używam narzędzi logana
https://www.tintadlaplastykow.pl/noze-do-passe-partout
Ten najmniej wypasiony nóż. Wpierw używałem samej linijki, teraz taką dechę, ale też najprostszą
No. Co admin to admin prosze b. Swoja droga jestem jakis uposledzony. Jak traz wpisuje te modele to mi elegancko na amazon wyskakuja a sam znalezc nie potrafilem. Masakra.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

No wlasnie dzieki
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

@ Imperitus Ooo.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Passe partout

Post autor: zladygin »

Nóż kupiłem gdzieś w Polsce, tę dechę w... USA na ebayu, zapłaciłem za wszystko 1/2 tego co w kraju.
Gdybyś kupował - dobrze mieć dodatkową listewkę do kąta prostego i regulowane ograniczniki na linijce. Ja nie mam, szkoda...
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

zladygin pisze:Nóż kupiłem gdzieś w Polsce, tę dechę w... USA na ebayu, zapłaciłem za wszystko 1/2 tego co w kraju.
Gdybyś kupował - dobrze mieć dodatkową listewkę do kąta prostego i regulowane ograniczniki na linijce. Ja nie mam, szkoda...
Zrobie doktorat bo lubie takie wynalazki
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Passe partout

Post autor: zladygin »

skiper75 pisze: 27 lut 2020, 13:54 Zrobie doktorat bo lubie takie wynalazki
Wycinanie okienek jest banalnie proste. Największym problemem jest to, aby na rogu nie naciąć za daleko - bez ograniczników to dość trudne. W sumie to fajna zabawa, ale po kilku passe-partout trochę boli kciuk od pchania noża.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

zladygin pisze:
skiper75 pisze: 27 lut 2020, 13:54 Zrobie doktorat bo lubie takie wynalazki
Wycinanie okienek jest banalnie proste. Największym problemem jest to, aby na rogu nie naciąć za daleko - bez ograniczników to dość trudne. W sumie to fajna zabawa, ale po kilku passe-partout trochę boli kciuk od pchania noża.
Pochwale sie efektami Obrazek
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Passe partout

Post autor: Henry »

Imperitus pisze: 27 lut 2020, 11:48 Baju baju, Olfa robi genialne narzędzia i na mojej zmianie nikt mi tu nie będzie szkalował tej firmy. Nóż do passe-partout posiadam i gorąco polecam.
Miałem tę Olfę i wolałem Mapeda. Kiedyś na grupie foto było dużo podobnych opinii. Nie mówię że się nie da, ale teraz zdecydowanie wolałbym dopłacić do Logana.
Przy okazji znalazłem jakiś swój stary przepis na pp2 - akurat dla jakiegoś forum nie-foto więc bardzo uproszczony.
https://pbase.com/hfoto/passepartout
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Passe partout

Post autor: Imperitus »

Henry, Olfa ma nad nimi przewagę pod względem kształtu ostrza, a co do
samego prowadzenia- jest też droższa wersja z adekwatną linią:
unnamed.jpg
unnamed.jpg (35.8 KiB) Przejrzano 2055 razy
No ale oczywiście komu czym wygodniej
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Passe partout

Post autor: skiper75 »

Kontynuujac temat pp2 ktos poleci jakis material na wykonywanie. To musi byc jakis specjalny karton?
Przebic sie przez oferte ebayowa to jakas masakra. Moze ktos podesle linka najlepiej z ebaya.
ODPOWIEDZ