Poszukuję obejmy na teleobiektyw z mocowaniem do statywu

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

suminagashi
-#
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2020, 16:06
Lokalizacja: Poznań

Poszukuję obejmy na teleobiektyw z mocowaniem do statywu

Post autor: suminagashi »

Dzień dobry,
poszukuję obejmy (uchwytu) na teleobiektyw z gwintem do statywu, żeby można mocować obiektyw + body do statywu mniej więcej w środku ciężkości. Konkretne dane: obiektyw Pentacon Auto 4/200 mocowanie M42. Średnica obiektywu w miejscu mocowania: 67 mm. Jeśli ktoś ma, to mogę kupić, względnie proszę o informację, która z firm handlujących sprzętem coś takiego ma. Boję się, że jeśli zamocuję aparat z tym obiektywem normalnie, to mi może gwint urwać :-(
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Poszukuję obejmy na teleobiektyw z mocowaniem do statywu

Post autor: oscylator »

Po prostu wejdź np na Allegro i wpisz hasło pierścień mocujący do statywu w dziale fotografia.
suminagashi
-#
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2020, 16:06
Lokalizacja: Poznań

Poszukuję obejmy na teleobiektyw z mocowaniem do statywu

Post autor: suminagashi »

oscylator,
dzięki za radę, wkleiłem tę frazę do wyszukiwarki Allegro i po przeleceniu kilku ekranów z podpowiedziami nie na temat znalazłem go :-)
Dla informacji innych poszukujących: sprzedawca gumptrade, oferuje kilka modeli (oczywiście Made in China, bo jakże inaczej), niestety oznacza je nazwami marek aparatów, nie zaś średnicami mocowania, na szczęście w opisie jest rysunek z wymiarami. Ten mój pierścień był wg sprzedawcy do Nikona, ale średnica się zgadza, już kupiłem, tak, że jeszcze raz dziękuję. Nawiasem mówiąc, to wg klasyfikacji Allegro fotografia jest podłączona do działu elektronika, co moim zdaniem postponuje naszą szlachetną pasję - jesteśmy w jednym dziale ze zmywarkami i kuchenkami mikrofalowymi :-(
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ