Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

mrmindset
-#
Posty: 11
Rejestracja: 29 lut 2016, 18:44

Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Post autor: mrmindset »

Cześć,

jakiś czas temu uszkodziła mi się częśc odpowiedzialna za "blokowanie" pokrętła czasu migawki na danym czasie. Sytuację odratował mój serwisowiec ale niestety pokrętło przekręca się dosyć swobodnie i szukam takiej części. Może ktoś posiada zdewastowaną leice która leży w szufladzie i mógłby pomóc z taką częścią?

Model to Leica M6 classic, ale może z m4 i możliwe że m6ttl i m7 mogłoby też pasować.
Monitoruje ebay ale bardzo mało jest części do Leici. Może ktoś ma pomysł gdzie szukać?
Dzięki!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Załączniki
leica_parts.jpg
leica_parts.jpg (177.98 KiB) Przejrzano 1819 razy
leica_parts_5.jpg
leica_parts_4.jpg
leica_parts_3.jpg
leica_parts_2.jpg
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Post autor: Adams »

a do serwisu Leica nie warto zadzwonić - spróbuj przez skle w Warszawie - często pomagają
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Post autor: morotegari »

Nie próbowałeś tego dorobić albo jakoś dogiąć? Albo ew. rozwiercić nieco otwór śruby i dosunąć do kółka?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Post autor: aka »

morotegari pisze: 21 sty 2020, 07:49 Nie próbowałeś tego dorobić albo jakoś dogiąć? Albo ew. rozwiercić nieco otwór śruby i dosunąć do kółka?
Ten element tylko z pozoru jest prosty - dosłownie i jeśli chodzi o dorobienie zamiennika. Półśrodki pomogą albo i nie, albo chwilowo:
mrmindset pisze: 20 sty 2020, 12:18 Sytuację odratował mój serwisowiec ale niestety pokrętło przekręca się dosyć swobodnie i szukam takiej części.
Serce boli gdy ulubiony sprzęt (a i nierzadko kosztowny w nabyciu) odmawia współpracy z powodu jakiejś, z pozoru błahej usterki, a naprawić nie ma kto lub jak :-( Pozostaje trzymać kciuki za pozytywny wynik poszukiwań.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Post autor: morotegari »

Myślę, że u tego sprzedawcy warto zapytać:

https://m.ebay.pl/itm/leica-part-m4-2-m ... r=1&_rdt=1
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Leica M6 - awaria/część poszukiwana

Post autor: Tomasz. »

a czy to nie leica gwarantowała dostępność części do modeli 50 lat po premierze? Może warto uderzyć do jakiegoś ich serwisu?
ODPOWIEDZ