Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: Jerzy »

Ja bym uciął sporo z dołu. Kwadrat jest statyczny, wiem, ale trawy jest za dużo.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

Moim zdaniem cięcie burzy harmonię tego obrazu - oba mocne punkty bardzo dobrze obsadzone są wraz z trzecią kropką
w postaci delikatnego stopniowanego obłoku dającego spokojny oddech całości.
Akcentowany dół oddaje umiejscowienie naszego marnego bytu, a ta trzecia właśnie kropka niesie Nadzieję 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: zladygin »

Jerzy pisze: 17 sty 2020, 10:02 Ja bym uciął sporo z dołu. Kwadrat jest statyczny, wiem, ale trawy jest za dużo.
Sporo - nie. Najwyżej troszeczkę, żeby nieco obniżyć linię szałas - drzewa. Ale najlepiej pozostawić kwadrat i ciut doświetlić trawę na samym dole - żeby zdjęcie "stanęło" na niej.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

zladygin pisze: 17 sty 2020, 11:16
Jerzy pisze: 17 sty 2020, 10:02 Ja bym uciął sporo z dołu. Kwadrat jest statyczny, wiem, ale trawy jest za dużo.
Sporo - nie. Najwyżej troszeczkę, żeby nieco obniżyć linię szałas - drzewa. Ale najlepiej pozostawić kwadrat i ciut doświetlić trawę na samym dole - żeby zdjęcie "stanęło" na niej.
Niech no ruszy AT z galerią. Mam nadzieję, że się tam będą odbywały prawdzie krytyczne, ale inspirujące dysputy :-)
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: zladygin »

aka pisze: 17 sty 2020, 11:35 Niech no ruszy AT z galerią. Mam nadzieję, że się tam będą odbywały prawdzie krytyczne, ale inspirujące dysputy
Jeżeli pozostaną tam dawne zwyczaje - nie liczyłbym na to.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść w ślady skipera75 i założyć swoje wątki prezentacyjne. Na razie nikt się jeszcze nie odważył.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

zladygin pisze: 17 sty 2020, 11:41
aka pisze: 17 sty 2020, 11:35 Niech no ruszy AT z galerią. Mam nadzieję, że się tam będą odbywały prawdzie krytyczne, ale inspirujące dysputy
Jeżeli pozostaną tam dawne zwyczaje - nie liczyłbym na to.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść w ślady skipera75 i założyć swoje wątki prezentacyjne. Na razie nikt się jeszcze nie odważył.
Jeżeli pozostaną dawne zwyczaje, a raczej jeśli będzie przyzwolenie na nie, to cały trud pójdzie na marne. Jest zasadnicza różnica już na tym etapie - stare AT było "bezpańskie" na końcu swego istnienia. A wcześniej zawiązała się tam swego rodzaju koteria o postępowaniu której nie da się mówić bez użycia słów uznanych za nieparlamentarne :-(
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 17 sty 2020, 11:41 Na razie nikt się jeszcze nie odważył.
Jak nie jak tak. Jest wątek galeryjny wspólny wynikający po trosze z racji wyuczonego zawodu animatora - co prawda nie wypalił tu za bardzo...
Ostatnio zmieniony 17 sty 2020, 12:15 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Czlowiek wstaje a tu prosze..... w koncu sie ruszylo. Powiem tak: podoba mi sie ! Wasza reakcja oczywiscie.

Co do kadru to tak Panie Jakubie byl filterek - zolty
Odnosze wrazenie ze ten material jest sporo mocniej czuly nizli 80 rzeklbym ze tak na 120.
Zrobilem ten kadr z czystej ciekawosci z kazdym posiadanym filtrem. Nawet z CZERWONYM.

Wolane to bylo zgodnie z pudelkiem w DDx i nie jest przewolane. Zdjecia z wewnatrz wyszly niezle. Jak obiecacie ze skomentujecie to zalacze .

Po wyschnieciu zwija sie toto do wewnatrz straszliwie. Nie przymierzajac jak Maco.

A co do kadru prosze sie nie krepowac. Ciac i pokazac swoje wersje.

No to ide po kawe.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

4Rider pisze: 17 sty 2020, 12:14
zladygin pisze: 17 sty 2020, 11:41 Na razie nikt się jeszcze nie odważył.
Jak nie jak tak. Jest wątek galeryjny wspólny wynikający po trosze z racji wyuczonego zawodu animatora - co prawda nie wypalił tu za bardzo...
A i pamiętam dobrze jak mnie Jerzy gonił za obrazkowe posty w wątku poATeowskim...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: zladygin »

skiper75 pisze: 17 sty 2020, 12:15 Po wyschnieciu zwija sie toto do wewnatrz straszliwie. Nie przymierzajac jak Maco.

A co do kadru prosze sie nie krepowac. Ciac i pokazac swoje wersje.

No to ide po kawe.
Ja już po dwóch. Zaraz do ciemni...
Mam dwie sztuki tych rolejów ten szałasik bardzo mi się podoba więc nabrałem chęci by go (nie szałasik, tylko roleja) wkręcić w jakiś aparat. A co do cięcia - każde z Twoich pokazanych tu zdjęć powiesiłbym na ścianie. Nie jest to forma wymuszenia, ale mój stosunek do Twojej estetyki.
A tak nawiasem: wymiana koreksowa jakoś padła...
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

zladygin pisze:
skiper75 pisze: 17 sty 2020, 12:15 Po wyschnieciu zwija sie toto do wewnatrz straszliwie. Nie przymierzajac jak Maco.

A co do kadru prosze sie nie krepowac. Ciac i pokazac swoje wersje.

No to ide po kawe.
Ja już po dwóch. Zaraz do ciemni...
Mam dwie sztuki tych ilfordów, ten szałasik bardzo mi się podoba więc nabrałem chęci by go wkręcić w jakiś aparat. A co do cięcia - każde z Twoich pokazanych tu zdjęć powiesiłbym na ścianie. Nie jest to forma wymuszenia, ale mój stosunek do Twojej estetyki.
A tak nawiasem: wymiana koreksowa jakoś padła...
Well. A co stoi na przeszkodzie ze by odrodzic upadle zwyczaje. Jestem chetny.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: zladygin »

skiper75 pisze: 17 sty 2020, 12:26 Well. A co stoi na przeszkodzie ze by odroszic upadle zwyczaje. Jestem chetny.
rbit9n - to do Ciebie :-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

A co do cięcia - każde z Twoich pokazanych tu zdjęć powiesiłbym na ścianie. Nie jest to forma wymuszenia, ale mój stosunek do Twojej estetyki.
Teraz przeczytalem ze zrozumieniem. Jakie wymuszenie? Zamowienie adres i prosze b
Obrazek
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2340
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Skiper75 - galeria

Post autor: mrek »

zladygin pisze: 17 sty 2020, 12:24 A tak nawiasem: wymiana koreksowa jakoś padła...
Ja wysłałem
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Fabrika Fishtown Philadelphia

Hasselblad 500c
ZEISS Distagon T 50mm f/4
Ilford Ortho Plus f8/6s
DD-X (1+4) 10:30min at 20 deg

Obrazek
ODPOWIEDZ