Książkę dostałem...

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Książkę dostałem...

Post autor: zladygin »

Właśnie przyszła do mnie książka Mariusz Jedynaka (fotomuzeum.pl) Polskie aparaty fotograficzne. Historia produkcji. Pisałem kiedyś o książce tego samego autora Polskie aparaty fotograficzne 1853-1985. Katalog - cennik, tym razem to potężne dzieło w formacie A4, liczące ponad 400 stron. Wyszła w nakładzie tylko 300, numerowanych egzemplarzy. Na skrzydełku czytamy:

Mariusz Jedynak, autor książki Polskie aparaty fotograficzni. Historia produkcji podjął się żmudnego zadania opisania historii polskiego przemysłu foto-optycznego. Przez kilka lat przeglądał archiwa WZK, WZFO oraz PZO, wertował artykuły prasowe, literaturę fachową i, co jest najbardziej cenne, dotarł do żyjących jeszcze pracowników wymienionych zakładów. Z zebranych materiałów powstała unikalna książka, ukazująca historię zakładów produkujących aparaty fotograficzne, powiększalniki i inny sprzęt foto-optyczny. Autor oddał cześć niewielkiej grupie młodych inżynierów zapaleńców oraz całej załodze zakładów foto-optycznych, która w ciężkich powojennych warunkach potrafiła stworzyć ciekawe konstrukcje sprzętu fotograficznego.
Na ponad 400 stronach Mariusz Jedynak przedstawił dobrze udokumentowaną historię powstania i upadku naszego przemysłu foto-optycznego.
Opracowanie polecam wszystkim miłośnikom fotografii, historykom i kolekcjonerom polskich aparatów fotograficznych. Razem z pierwszą książką tego autora (Polskie aparaty Fotograficzne 1953-1985. Katalog - Cennik) powinna się znaleźć na półce każdego kolekcjonera.

więcej na stronie fotomuzeum.pl
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Książkę dostałem...

Post autor: aka »

zladygin pisze: 08 sty 2020, 10:11 Właśnie przyszła do mnie książka Mariusz Jedynaka (fotomuzeum.pl) Polskie aparaty fotograficzne. Historia produkcji.
Ten dyskretny marketing ;-) Właśnie kupiłem w zestawie :-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Książkę dostałem...

Post autor: 4Rider »

Ale dostałeś czy kupiłeś?

Polskie aparaty tylko dla patriotów, bo do fotografowania to się średnio nadają/nadawały... 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Książkę dostałem...

Post autor: zladygin »

Dostałem. Autor wykorzystał moje zdjęcia aparatu Karolego z końca XIX w. ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Książkę dostałem...

Post autor: zladygin »

aka pisze: 08 sty 2020, 12:04
zladygin pisze: 08 sty 2020, 10:11 Właśnie przyszła do mnie książka Mariusz Jedynaka (fotomuzeum.pl) Polskie aparaty fotograficzne. Historia produkcji.
Ten dyskretny marketing ;-) Właśnie kupiłem w zestawie :-)
Ani nie dyskretny, ani nie marketing. Żyję w innym świecie.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Książkę dostałem...

Post autor: aka »

zladygin pisze: 08 sty 2020, 12:41
aka pisze: 08 sty 2020, 12:04
zladygin pisze: 08 sty 2020, 10:11 Właśnie przyszła do mnie książka Mariusz Jedynaka (fotomuzeum.pl) Polskie aparaty fotograficzne. Historia produkcji.
Ten dyskretny marketing ;-) Właśnie kupiłem w zestawie :-)
Ani nie dyskretny, ani nie marketing. Żyję w innym świecie.
Znaczy chodzi o to, że mnie zainteresowałeś i po wymianie maili z autorem zakupiłem. W tym sensie "marketing", pozytywnym :-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Książkę dostałem...

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 08 sty 2020, 12:39 Dostałem. Autor wykorzystał moje zdjęcia aparatu Karolego z końca XIX w. ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.
A to elegancko.
Aparaty aparatami, ale takie książki warto pooglądać, zresztą ta pierwszą już dawno mam na półce 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Książkę dostałem...

Post autor: powalos »

Też właśnie zakupiłem. Nie wiedziałem nawet, że taka pozycja wyszła, tak więc podziękowania dla zladygina ode mnie. :-)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2020, 13:45 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Książkę dostałem...

Post autor: Miburo »

@Zladygin, oby więcej takiego marketingu! już się skontaktowałem z autorem w sprawie kupna!
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Książkę dostałem...

Post autor: powalos »

Książka dzisiaj do mnie dotarła. Otrzymałem egzemplarz nr 95, z dedykacją autora. Nawet nie sądziłem, że pozycją jest tak porządnie wydana. Wróciły wspomnienia. Wiele tych aparatów i powiększalników znam, mimo, że nie jestem zawodowo związany z fotografią. Jeszcze raz podziękowania dla zladygina.
Fan Pentax'a.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Książkę dostałem...

Post autor: zladygin »

Mnie przeraził opis wyrzucania do kontenera pozostałych części i dokumentacji. Aż się płakać chce.
Ostatnio uratowałem od spalenia archiwum po pewnej czeskiej botaniczce i jej mężu hydrologu, niezwykle zasłużonych dla badania Tatr. I to w ostatniej chwili, tuż przed wrzuceniem do pieca.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Książkę dostałem...

Post autor: aka »

powalos pisze: 14 sty 2020, 15:48 Książka dzisiaj do mnie dotarła. Otrzymałem egzemplarz nr 95, z dedykacją autora.
Ja dostałem wczoraj, egzemplarz nr 55, ale bez dedykacji :-( Jeszcze się nie wczytałem, ale wydana jest wyjątkowo porządnie :-)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Książkę dostałem...

Post autor: technik219 »

zladygin pisze: 14 sty 2020, 15:57 Mnie przeraził opis wyrzucania do kontenera pozostałych części i dokumentacji. Aż się płakać chce. (...)
A w innym wątku była dyskusja w co oprawiać nasze zdjęcia by przetrwały dla potomności... Podpowiadam: W żelbet ;-)
Lux mea lex
ODPOWIEDZ