Gdzie kupić papier w rolce 100 cm?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gdzie kupić papier w rolce 100 cm?

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 10 sty 2020, 11:24 Tuba rządzi
No ta fota to już Klasa 8-)
skpt pisze: 10 sty 2020, 11:24 powstały znaczące nierówności w wywołaniu
Kiedyś to się nasączoną w wywoływaczu gąbką robiło...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Gdzie kupić papier w rolce 100 cm?

Post autor: skpt »

Wg mnie bez problemu uda się przesuw papieru w formie "U" przez doniczkę. Drugie ręce albo dwie listewki z pcv na brzegach papieru wystarczą w połączeniu z kawałkiem marginesu. Zaleta taka, że 4 doniczki mieszczą się na jednym zwykłym stole. Wada - konsumpcja chemii. 5L trzeba wlać.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Gdzie kupić papier w rolce 100 cm?

Post autor: wosk »

skpt pisze: 10 sty 2020, 11:35 Wg mnie bez problemu uda się przesuw papieru w formie "U" przez doniczkę.
Piotrek! I masz piękną fototapetę ;-) A nie bryzga chemią przy tych operacjach w doniczkach? Bo chyba dość intensywnie trzeba przesuwać, nie ma zmiłuj...Też bym spróbował, mam rolę Ilforda MG.
skpt
-#
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Gdzie kupić papier w rolce 100 cm?

Post autor: skpt »

U mnie nie bryzga. Doniczka przy krawędzi stołu. Podłoga sucha. Ale z tą intensywnością to nie przesadzałem. Natomiast eksperyment ujawnił całe stadko różnych, mniej lub bardziej drobnych, detali do opanowania. Mam dość luźne podejście do rygorów kuwetowych (w przeciwieństwie do rygorów koreksowych). Nie mam potrzeby silnej powtarzalności uzyskiwanego efektu (rzadko robię fotkę więcej niż raz, czasem ten raz jest od razu w n sztukach). Albo coś przechodzi wizualną akceptację, albo nie. Notatki robię tylko dla fotek z którymi się namęczyłem (fotka poszła dopiero po wielu nieudanych próbach). Może być tak, że moje oczekiwania względem rezultatu są dużo niższe od Twoich :-)
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 227
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gdzie kupić papier w rolce 100 cm?

Post autor: Tomasz. »

5 litrów to nie jest tak jakoś skrajnie dużo. Mniej więcej tyle leję do kuwet 50x60 także jeśli to ma krótszy bok około metra to nie ma tragedii :)
ODPOWIEDZ