Jaki laptop polecicie?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki laptop polecicie?

Post autor: aka »

kal800 pisze: 31 gru 2019, 18:42 udział Mac'ów na ten moment na rynku to około 10%. To chyba znacząca już liczba.
No niestety, nie jest to znacząca liczba z punktu widzenia producentów oprogramowania, które to często ma wieloletnią historię rozwoju i tysiące lub wielokroć więcej klientów. 10 % udział jak liczony? W ilości sprzedanych pudełek? Udział w biznesie się liczy, a ten jest bezpośrednio związany z dostępnością aplikacji.
kal800 pisze: 31 gru 2019, 19:03 A co ma powiedzieć firma, która w 100% jest na Makach? A z pewnością się parę takich znajdzie - agencje reklamowe, kreatywne, studia graficzne, tam jest tego bardzo dużo. Jeżeli bank ma to w dupie i z pewną świadomością decyduje - tych klientów nie obsługujemy, to nie świadczy to dobrze o takiej organizacji. Zresztą to absolutny ewenement - trochę banków przerobiliśmy i tylko z jednym były problemy - przeszedłem się wtedy do szefa oddziału tego banku i wprost powiedziałem, że nie będę instalował sobie specjalnie wirtualnej instancji windowsa, żeby podpisywać przelewy i albo coś z tym zrobią, albo się żegnamy. No i się pożegnaliśmy, z wszystkimi zabawkami.
Co robi firma, która ma 100% maców - stawia jedno PC z Windows dla księgowej.

Na podpisanie wysokomarżowego kontraktu na 10mln USD mogę polecieć wynajętym helikopterem. Na podpisanie takiego za 100 tys. USD pojadę samochodem, albo pociągiem. Nie myślisz chyba, że bank na Twoim odejściu stracił więcej niż kosztowałoby spełnienie Twoich wymagań (Mac)?
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Jaki laptop polecicie?

Post autor: kal800 »

@aka - 10% zainstalowanych mac os w ogóle - to się bada bardzo prosto za pomocą wejść na jakąś popularną stronę - każdy klient się przedstawia z typu i wersji przeglądarki oraz systemu.

Ja rozumiem, że dla takiego banku może i nie jestem nikim znaczącym, ale jednak skoro wszystkie banki wspierają platformę o której piszę, a tylko jeden niekoniecznie, to chyba coś jest na rzeczy. Zresztą ja dokładnie wiem z czego to wynika - te systemy bankowe są pisane przez takie firmy jak Asseco czy Comarch, które mentalnie siedzą w latach 90tych jeżeli chodzi o IT i dla ludzi, którzy te systemy produkują i rozwijają cały świat zaczyna się i kończy na PCie z zainstalowanym Windowsem, ot co...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Jaki laptop polecicie?

Post autor: zladygin »

Ale fajne. Piszcie dalej. Czytam z zainteresowaniem i satysfakcją, że nie mam takich problemów. Do przystawki sinara mam maca, do korexa nam della z win 7 lub.. iphona.
Dobrego Nowego Roku i wszystkich następnych 🥳
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Jaki laptop polecicie?

Post autor: kal800 »

Dobrego Nowego, czarno-białego Roku ;)))
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki laptop polecicie?

Post autor: aka »

kal800 pisze: 31 gru 2019, 19:56 Ja rozumiem, że dla takiego banku może i nie jestem nikim znaczącym
Nie na tyle znaczącym, żeby potraktować Cię w sposób specjalny.
kal800 pisze: 31 gru 2019, 19:56 Zresztą ja dokładnie wiem z czego to wynika - te systemy bankowe są pisane przez takie firmy jak Asseco czy Comarch, które mentalnie siedzą w latach 90tych jeżeli chodzi o IT i dla ludzi, którzy te systemy produkują i rozwijają cały świat zaczyna się i kończy na PCie z zainstalowanym Windowsem, ot co...
Wybacz, ale grzeszysz brakiem wiedzy i wyobrazni. Systemy dużych banków, o wieloletniej tradycji mają często, a nawet najczęściej wieloletnią historię rozwoju. Często backoffice to systemy klasy mainframe IBM, niekoniecznie pracujące pod kontrolą Unixa, że o szbd nie wspomnę (pewnie nazwa "IMS" nic Ci nie powie, a uwierz że w Pekao doskonale ją znają). Wraz z rozwojem technologii i Internetu w bankach gwałtownie rozwinął się frontoffice i tu jest miejsce na całe mnóstwo technologii/systemów, a Apple tu raczej nie zagościł, no może marginalnie . Wiele banków przeszło jeszcze w latach '90 ubiegłego wieku na Uniksy różnych firm (HP, IBM,Sun), ale były też takie, które tej transformacji nie przeżyły (głównie w stanach)... Aha i ja mówię o Bankach przez duże "B", a takie np. banki spółdzielcze to inna historia.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki laptop polecicie?

Post autor: Jerzy »

Uwaga: dyskusję o motorach przeniosłem do nowego wątku :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ODPOWIEDZ