Zamiana

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Zamiana

Post autor: oscylator »

Co sadzicie o zamianie obiektywu Canon FD 500/8 mirror na Rubinara 500/5,6 ? Nie miałem w rękach Rubinara dlatego proszę posiadaczy o kilka słów na temat.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiana

Post autor: 4Rider »

Wolałbym rubinara ale pamiętaj że w lustrzanym jest stała diafragma więc filtry Nd mogą się okazać niezbędne.
Miałem ale 20 lat temu ponad i chętnie bym przytuli 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Zamiana

Post autor: oscylator »

I to lubię czyli w miarę konkretna odpowiedź. Skąd moje pytanie, po prostu siedząc w FD trafiłem kiedyś na sympatyczną okazję i zdublowałem sobie stan posiadania. Jest tylko szeroko opisywany rozrzut jakości sprzętu zza wschodniej granicy ale ponieważ ja jestem amatorem, który nie robi zasadniczo większych formatów odbitek jak A4 a jedynie doszukuję się jakiś sobie wiadomych walorów, więc czasem szukam nieznanych obszarów. Oczywiście poczytałem o Rubinarach sporo ale poczytać a pomacać to dwa różne bieguny.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zamiana

Post autor: Nomad »

Rubinary miały filtry szare w komplecie.
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Zamiana

Post autor: rybka »

Cze! Mialem Rubinary 5,6/500 , 8/500 oraz 4,5/300mm ; w tym samym czasie Tamrona 8/500mm SP . Zostal Rubinar 4,5/300mm . Tamron mechanicznie to bajka ... Rubinary mialy wieczne problemy z helikojdem , luznymi srobkami , ect. Obie 500tki odstawaly troche od 300mm w sesie jakosci obrazu , Tamron podobnie . Pod swiatlo Tamron pracowal z mniejsza iloscia blikow. Dawniej pracowalem na ZM-SA 6,3/500mm i nie byl taki zly . Wydaje mi sie, ze byl rowniez staranniej wykonany mechanicznie . Tu jeszcze jedna uwaga - ja mam male raczki i ostrzenie takim potworem nie jest mi proste . 300tke jeszcze oblapuje , ale 500 byla toszke zbyt szeroka jak na mnie hehe ... Jaki korpus planuje kolega podlaczyc do Rubinara - rozumiem ze Canon jest naj. opcja z uwagi na zamiane ( moje smigaly pod Nikonem ) ? Plener statyczny czy dynamiczny ( znaczy sport ) ? Poz.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Zamiana

Post autor: morotegari »

Mam Rokkora RF 500/8. Nigdy nim nie wykonałem fotografii, która by mi się podobała...
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zamiana

Post autor: Nomad »

morotegari pisze: 22 gru 2019, 18:50 Mam Rokkora RF 500/8. Nigdy nim nie wykonałem fotografii, która by mi się podobała...
A porównywałeś z sowieckimi obiektywami lustrzanymi? Mnie Rubinar 300mm/4,5 bardzo pasował, MTO 500/8 w sumie też.
Japońskie czy koreańskie lustra robiły przy nich wrażenie bardzo zastępczych szkieł.
ODPOWIEDZ