[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: oscylator »

Nie wiem skąd wziąłeś 4% prowizji. Ja aktualnie tytułem próby wystawiłem obiektyw i w komunikacie jasno brzmi, że prowizja wynosi 10% ale nie więcej niż 50 zł, na dodatek jest to jakieś allegro lokalnie. Na pewno jest to mój ostatni kontakt z tym portalem jako usiłującym coś sprzedać. Widocznie nie jestem potrzebny allegro.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

oscylator pisze: 29 lis 2019, 15:44 Nie wiem skąd wziąłeś 4% prowizji.
Z regulaminu. Właśnie chodzi o ten wynalazek - allegro lokalnie. Rozumiem, że dla prywatnych osób tylko ta opcja działa.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 29 lis 2019, 15:34
4Rider pisze: 29 lis 2019, 15:24 Prowizja 10 procent obowiązuje tylko i aż na allegro lokalnie
Czyli jak nie jesteś firma to tylko allegro lokalnie Ci pozostaje?
tak Proszę Pana niestety. O praktykach allegro i historii dewastacji pierwszych założeń można poczytać na forach, ciekawa historia z przewidywalna puenta: kasa kasa kasa
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 29 lis 2019, 16:29 tak Proszę Pana niestety. O praktykach allegro i historii dewastacji pierwszych założeń można poczytać na forach, ciekawa historia z przewidywalna puenta: kasa kasa kasa
konto na Allegro mam już nie pamiętam jak długo.
Przez pierwsze lata udoskonalali portal, który stał się lepszy od ebaya. Dla tego pojawienie się polskiej jego wersji praktycznie nic nie zmieniło na polskim rynku aukcji internetowych.
Potem już było tylko gorzej, bardziej pod górkę, mniej przyjaźnie i dla kupujących i sprzedających.
Nikt takiego systemu nie robi charytatywnie, ale to co wyprawiają na Allegro to przerasta ludzkie pojęcie.
Ciekawe kiedy ten biznes zacznie się kurczyć.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

4Rider pisze: 29 lis 2019, 16:29 tak Proszę Pana niestety
Na ebay.pl też 10% :-( Pozostaje olx(?), fora i e-sklepy lub komisy. Raz kupiłem z ogłoszenia na ebay.co.uk bezpośrednio za ok. 300GBP w wyniku negocjacji ceny. Ciekawe kiedy allegro zakaże podawania nr telefonu w ofertach. Teraz rozumiem skąd ceny zaporowe np. 50 tys. za contaksa 645...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 29 lis 2019, 16:59
4Rider pisze: 29 lis 2019, 16:29 tak Proszę Pana niestety
Na ebay.pl też 10% :-( Pozostaje olx(?), fora i e-sklepy lub komisy. Raz kupiłem z ogłoszenia na ebay.co.uk bezpośrednio za ok. 300GBP w wyniku negocjacji ceny. Ciekawe kiedy allegro zakaże podawania nr telefonu w ofertach. Teraz rozumiem skąd ceny zaporowe np. 50 tys. za contaksa 645...
Nie wiem co, ale mnie to już nie dotyczy, już nie sprzedaję, raczej kupuję, wolę mieć fajne rzeczy niż pieniądze, a jak co mnie przyciśnie to może zaoferuję coś tu po cenie nabycia wraz z rachunkami jakby kto nie wierzył
[a kupuję już rzeczy które już nie tracą na wartości],
ale to pieśń przyszłości, która mam nadzieję nie nadejdzie w takiej wersji, bo zara kto wytknie mi to co pisałem tu wielokrotnie:
nie łączę życia towarzyskiego z interesami - co prawda sytuacja się wielce zmieniła, ale na pewno by się kto taki znalazł :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

4Rider pisze: 29 lis 2019, 18:03 a kupuję już rzeczy które już nie tracą na wartości
O to nietrudno :-(
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: oscylator »

aka pisze: 29 lis 2019, 18:40 [a kupuję już rzeczy które już nie tracą na wartości],
ale to pieśń przyszłości, która mam nadzieję nie nadejdzie w takiej wersji, bo zara kto wytknie mi to co pisałem tu wielokrotnie:
nie łączę życia towarzyskiego z interesami - co prawda sytuacja się wielce zmieniła, ale na pewno by się kto taki znalazł
"As one forever searching Złoto, diamenty ?
For landscapes serene..."
Galeria 4R: https://www.flickr.com/photos/145244376@N02/
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

oscylator pisze: 30 lis 2019, 16:10
aka pisze: 29 lis 2019, 18:40 [a kupuję już rzeczy które już nie tracą na wartości],
ale to pieśń przyszłości, która mam nadzieję nie nadejdzie w takiej wersji, bo zara kto wytknie mi to co pisałem tu wielokrotnie:
nie łączę życia towarzyskiego z interesami - co prawda sytuacja się wielce zmieniła, ale na pewno by się kto taki znalazł
"As one forever searching Złoto, diamenty ?
For landscapes serene..."
Galeria 4R: https://www.flickr.com/photos/145244376@N02/
Nie wiem jak to zrobiłeś, ale to nie są moje słowa!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

A ja wiem, nawet doczytałem o co mu chodzi :mrgreen:
Problemem jest niesprawdzenie co się wysłało, to już niedbalstwo.
Diamenty są krwawe, a złoto zbyt pretensjonalne - zresztą to inna forma pieniędzy, które zresztą też należą do zbioru rzeczy 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

4Rider pisze: 30 lis 2019, 17:03 nawet doczytałem o co mu chodzi
Nawet nie próbowałem...
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

Tak jak piszecie za około 6000 zł można kupić ten powiększalnik, tyle że z innymi obiektywami. Może więc, zanim zaczniecie pisać o zdziercach to popatrzcie ile kosztują te obiektywy z którymi ten powiększalnik tu wystawiłem. Bo sam Fotocar II 100 mm jest już bardzo drogi, no ale na pewno potraficie to wygooglować sami.

Zresztą tak jak napisałem, negocjować można. Jeśli ktoś ma 6k i chciałby go za tyle kupić, to proszę pisać. Przedstawię ofertę osobie decyzyjnej i dam odpowiedź.
Qarqonosh
-#
Posty: 46
Rejestracja: 25 lut 2016, 17:47
Lokalizacja: Kiedyś Karpacz

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Qarqonosh »

Dzień dobry,
Proponuję wystawić powiększalnik na jebaju, mimo wysokiej prowizji. Rynek chiński jest bez dna, a jeśli coś ma napisane Leica, Leitz to tym bardziej. Natomiast w Polsce trudno będzie znaleźć kupca bo rynek w ostatnich latach chyba został wysycony, sam sprzedałem 3 szt. 2c i 2 szt. 1c w podobnym do sprzedawanego stanie. Hubert w swoim czasie też dołożył kilka. Focomaty oprócz niezaprzeczalnych wartości technicznych mają już trochę wartość kolekcjonerską, ponieważ takich cudów mechaniki precyzyjnej już się nie tworzy i celowo używam słowa tworzy. Są jedyne w swoim rodzaju. Są one i długo nic. Ale czy są jedynymi powiększalnikami na których da się pracować. Oczywiście że nie! Powiem więcej, 90% oglądających kopie nie zauważy żadnej różnicy. Focomat nie zrobi arcydzieła sam i to z czegoś co arcydziełem nie jest. Lubimy myśleć że jak coś jest zrobione na focmacie to jest lepsze… nic z tego. Może takie być ale nie musi. Lubimy tworzyć legendy. W dzisiejszym świecie ważne jest jak, czym, gdzie itd. Zapominamy o tym co jest najważniejsze o finale, o obrazie. Odpowiedzcie mi proszę jakie znaczenie ma technika w jakiej powstaje obraz dla oglądającego? Śmiem twierdzić że żadne. To że tworzymy kolodiony, platyny, kopie srebrowe, przy użyciu takich a takich technik ma znaczenie tylko dla nas. W wielu przypadkach jest też źródłem dowartościowania się bo pozwala myśleć, że jesteśmy inni, wyjątkowi. I odbywa się to w sposób zupełnie nieświadomy. Nic złego w tym nie ma, tacy jesteśmy.
Na koniec mała humoreska z życia wzięta, która dotyczy sprzętu. W latach 90 jeden z moich kolegów robił szybką karierę w świecie polskiej fotografii przyrodniczej. A wierzcie mi że „przyrodnicy” to są najwięksi gawędziarze jeśli chodzi o dorabianie historii do zdjęć… „Stary! Tydzień siedziałem w tym ukryciu i te wilki…” tego rodzaju klimaty . Byliśmy studentami, wszyscy fotografowaliśmy przyrodę (ze względu na kierunek studiów) i jak Pan X zaczął publikować tu i tam, jego zdjęcia pojawiły się w jednym z pierwszych polskich numerów NG to nam szczęki opadły. Włożył kupę pracy w swój sukces. Zakupił wtedy 500mm f/4 canona. Wiedzieliśmy o wszystkich super teleobiektywach wśród przyrodników, ponieważ było ich bardzo mało takie to były czasy. I nasz kolega zaczął się przedstawiać obcym: Jestem X robię „pięćsetką” canona. :-D
Nikomu nie życzę żebyśmy się przedstawiali: Cześć jestem X i mam Focomata / 8x10 / robię platynę / robię analogiem itp.
Pozdrawiam
Michał
Ps. Focomat 2c mieści się w 3 paczkach spełniających warunki wagowe i wymiarowe Poczty Polskiej dotyczące przesyłek zagranicznych. Do odpowiedniego zabezpieczenia użyłem styropian budowlany, z którego zbudowałem wewnętrzne i zewnętrzne pudło. Koszt wysyłki oscylował około 800-900 zł za całość. W sumie wysłałem w ten sposób dwie szt. 2c do Chin.

Edit: Sprawdziłem listy przewozowe: 20kg - 200 zł; 17,5kg - 185 zł; 10,08kg - 130zł, czyli nawet nie 600 zł. Poczta Polska, paczka ekonomiczna zagraniczna, Pan Hon z Hong-Kongu szczęśliwy ;-)
Załączniki
IMG_20190404_195353.jpg
IMG_20190326_180613.jpg
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

I koniec końców pewnie tak będzie, że powiększalnik pojedzie za granicę.
I prawda w tym co piszesz o powiększalnikach.
ODPOWIEDZ