Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: sokol07 »

Dokładnie tak, są skanery, ludzie nawet we własnym zakresie budują coraz bardziej precyzyjne skanery.
Jeśli chodzi o elementy "techniczne", to tak naprawdę tworzenie modelu wygląda jak tworzenie rysunku technicznego, tylko w 3D - mamy do dyspozycji bardzo podobne narzędzia - wymiarowanie, odbicia, obroty, wyciągnięcia, wycinanie. Natomiast do celów artystycznych często ludzie przygotowują modele w bardziej artystycznych programach (np. Blender) metodami "rzeźbienia" w wirtualnej trójwymiarowej bryle.
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: Henry »

Modele narządów to akurat można wyciągnąć z badań tomografem czy rezonansu. Nie trzeba ich wyrywać żeby dać na skaner 3D ;-)
Z modelowaniem to można spróbować z prostszymi programami - tinkercad, sketchup, etc... Blendera też nie ogarniam mimo kilku podejść - nie moja filozofia projektowania. Teraz to mi Fusion 360 bardzo pasuje.
Drobne elementy do aparatów to warto by było drukować z żywicy, a nie FDM bo dużo większa precyzja. Drukowałem kiedyś suwaczek do obiektywu Fuji GW690 i mało precyzyjnie wyszło, choć w sumie działa po lekkim podszlifowaniu. Odlewu w silikonie też próbowałem, ale akurat miałem tylko zwykłą żywicę epoxy i trochę była za krucha.
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: sokol07 »

Ano to prawda, druk z żywicy to bajeczna jakość, ale już wydruk droższy i nie znam nikogo, kto miałby prywatnie drukarkę tego typu...
Co do FDM to ostatnio zaskoczyła mnie jakość wydruków z kolegi drukarki, ale przyznaję - to była droga zabawka i włożył w nią ogrom pracy, żeby drukowała tak jak na zdjęciu.
Załączniki
49315586_552994511848431_4904554632841265152_n.jpg
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: Imperitus »

sokol07 pisze: 24 lis 2019, 22:53 Ano to prawda, druk z żywicy to bajeczna jakość, ale już wydruk droższy i nie znam nikogo, kto miałby prywatnie drukarkę tego typu...
A ja znam kogoś kto ma dostęp do takiej drukarki :roll:
I w dodatku ma konto na Korexie, musiałbym tylko zapytać go o nicka.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 24 lis 2019, 23:16 musiałbym tylko zapytać go o nicka.
To Nick Cave 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: mrek »

O! Skąd wiedziałeś, że mam ciemnię w piwnicy? :-)
Ale drukarz to nie ja niestety
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Czy jest na sali jakiś ślusarz?

Post autor: Imperitus »

No, przymiarka u pana Nagowa wykazała że nowe części pasują idealnie. Niedługo Mamcia znowu będzie zdatna do pracy :-D
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ