Tu nie wolno robić zdjęć

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

technik219 pisze: 16 lis 2019, 18:20 Rzecz w tym, że ludzie prowincjonalni są pełni kompleksów.
To u Ciebie na wsi tak jest? Nie wiem co Tobą powoduje, że takie farmazony wypisujesz?
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: jac123 »

Eee tam Czwarty, po prostu babka chciała się z tobą umówić :-), a ty nic nie zakumałeś .... :mrgreen:
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: technik219 »

aka pisze: 16 lis 2019, 19:39 To u Ciebie na wsi tak jest? Nie wiem co Tobą powoduje, że takie farmazony wypisujesz?
I może jeszcze coś masz do dodania? Bo jeśli tylko tyle, to kiepsko i dyskusji nie będzie ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: 4Rider »

Nie kłócić się oboje macie rację, bo prowincjonalizmu nie determinuje miejsce zamieszkania a stan umysłu. Ale prawda jest ze tekst Technika jest niepoprawny politycznie i trochę ksenofobiczny, acz zawiera pewna prawdę lecz zbytnio generalizuje. Ja szczerze mówiąc chciałbym być spostrzegany jako cham ze wsi gdyż wiedzialbym że patrzy na mnie snob-ksenofob :mrgreen: a z dwojga tych wolę być swojakiem-wiesniakiem :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
LD
-#
Posty: 459
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: LD »

aka pisze: 16 lis 2019, 19:39
technik219 pisze: 16 lis 2019, 18:20 Rzecz w tym, że ludzie prowincjonalni są pełni kompleksów.
To u Ciebie na wsi tak jest? Nie wiem co Tobą powoduje, że takie farmazony wypisujesz?
To samo chciałem napisać.
LD
-#
Posty: 459
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: LD »

technik219 pisze: 16 lis 2019, 20:01
aka pisze: 16 lis 2019, 19:39 To u Ciebie na wsi tak jest? Nie wiem co Tobą powoduje, że takie farmazony wypisujesz?
I może jeszcze coś masz do dodania? Bo jeśli tylko tyle, to kiepsko i dyskusji nie będzie ;-)
Dyskusji nie o czym prowadzić bo i tak niczego nie zmieni u ludzi którzy chcą nas pouczać co wolno a co nie wolno fotografować.
Ja miałem taką nieprzyjemną sytuację z leśniczym który chciał mi zabronić fotografowania w Roztoczańskim Parku Narodowym. Miałem już już rozstawiony 4x5 gdy zjawił się i próbował mnie zastraszyć. Gadałem z nim a w międzyczasie robiłem zdjęcia. Efekt moich argumentacji był taki że leśniczy odjechał a ja dokończyłem sesję.
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

LD pisze: 16 lis 2019, 20:55 Ja miałem taką nieprzyjemną sytuację z leśniczym który chciał mi zabronić fotografowania w Roztoczańskim Parku Narodowym.
Wkroczyłeś na jego teren bez wcześniejszego się zameldowania/poproszenia o zgodę. Poczuł się władcą, panem na włościach, a tu intruz. W takiej sytuacji lepiej nie eskalować bo to może wyzwolić agresję i idiotyczne zachowania u takiego osobnika.
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: skpt »

Polecam rozstawianie się z harmoszką. Z reguły ludzie traktują jak szamana. Należy takiego omijać, krzywdy nie robić, bo przecież widać, że obcuje z duchami. Jeszcze taki klątwę ześle, mleko skisi, gumę człowiek złapie niepotrzebnie. Po co ryzykować... :-D
LD
-#
Posty: 459
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: LD »

skpt pisze: 16 lis 2019, 22:14 Polecam rozstawianie się z harmoszką. Z reguły ludzie traktują jak szamana. Należy takiego omijać, krzywdy nie robić, bo przecież widać, że obcuje z duchami. Jeszcze taki klątwę ześle, mleko skisi, gumę człowiek złapie niepotrzebnie. Po co ryzykować... :-D
W tym wypadku nie pomogło bo to był Shen-Hao 4x5. Najgorsze jest to że leśnicy mogę wystawiać mandaty. Tym razem udało mi się. A zapłatą były piękne zdjęcia drzewa :)
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: skpt »

Widocznie ten leśniczy często duchy przodków widuje. Może przywykł do obecności szamanów i nie robią na nim wrażenia :-D
P.S. Dobrze, że się udało i szczęśliwie skończyło.
P.P.S. Mnie w krzakach nie gonili nigdy, ale kolega industrialne rzeczy fotografuje na Śląsku i też się złościł, że przeganiali.
P.P.P.S. Dobrej nocy :-)
darekdp
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: darekdp »

LD pisze: 16 lis 2019, 22:20
skpt pisze: 16 lis 2019, 22:14 Polecam rozstawianie się z harmoszką. Z reguły ludzie traktują jak szamana. Należy takiego omijać, krzywdy nie robić, bo przecież widać, że obcuje z duchami. Jeszcze taki klątwę ześle, mleko skisi, gumę człowiek złapie niepotrzebnie. Po co ryzykować... :-D
W tym wypadku nie pomogło bo to był Shen-Hao 4x5. Najgorsze jest to że leśnicy mogę wystawiać mandaty. Tym razem udało mi się. A zapłatą były piękne zdjęcia drzewa :)
Na jakie to przepisy (ustawy) powoływał się ten leśniczy, zabraniające robić zdjęcia w parku narodowym ??
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: jac123 »

darekdp pisze: 16 lis 2019, 23:43
LD pisze: 16 lis 2019, 22:20
skpt pisze: 16 lis 2019, 22:14 Polecam rozstawianie się z harmoszką. Z reguły ludzie traktują jak szamana. Należy takiego omijać, krzywdy nie robić, bo przecież widać, że obcuje z duchami. Jeszcze taki klątwę ześle, mleko skisi, gumę człowiek złapie niepotrzebnie. Po co ryzykować... :-D
W tym wypadku nie pomogło bo to był Shen-Hao 4x5. Najgorsze jest to że leśnicy mogę wystawiać mandaty. Tym razem udało mi się. A zapłatą były piękne zdjęcia drzewa :)
Na jakie to przepisy (ustawy) powoływał się ten leśniczy, zabraniające robić zdjęcia w parku narodowym ??
No jak to jakie, o ochronie drzew. Wszak wiadomo , że zdjęcia duszę kradną ...
Awatar użytkownika
olowek74
-#
Posty: 77
Rejestracja: 29 lis 2013, 22:45
Lokalizacja: Grójec

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: olowek74 »

Wystarczy,że w promieniu iluś(nie pamiętam konkretnie) tam metrów,występuje siedlisko bądź gniazdo/nora gatunku ściśle chronionego i już leśnik może Cię wyprosic z lasu.Nie ważne że nie wiedziałeś.Naruszenie strefy ochronnej.Ponad to,teoretycznie przynajmniej,powinno się informować miejscowe władze leśne o zamiarze i czasie fotografowania w konkretnym rejonie chronionym.Czytałem o tym na jakimś portalu foto przyrodniczym,a i dowiadywałem w nadleśnictwie,kiedy miałem plany zrobienia małej sesji w pobliskim rezerwacie.Jak się źle trafi,to i parę setek mandatu można dostać za fotkę drzewa.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: zladygin »

LD pisze: 16 lis 2019, 20:55
technik219 pisze: 16 lis 2019, 20:01
aka pisze: 16 lis 2019, 19:39 To u Ciebie na wsi tak jest? Nie wiem co Tobą powoduje, że takie farmazony wypisujesz?
I może jeszcze coś masz do dodania? Bo jeśli tylko tyle, to kiepsko i dyskusji nie będzie ;-)
Dyskusji nie o czym prowadzić bo i tak niczego nie zmieni u ludzi którzy chcą nas pouczać co wolno a co nie wolno fotografować.
Ja miałem taką nieprzyjemną sytuację z leśniczym który chciał mi zabronić fotografowania w Roztoczańskim Parku Narodowym. Miałem już już rozstawiony 4x5 gdy zjawił się i próbował mnie zastraszyć. Gadałem z nim a w międzyczasie robiłem zdjęcia. Efekt moich argumentacji był taki że leśniczy odjechał a ja dokończyłem sesję.
Jeżeli przebywałeś poza szlakiem, to mógł Ciebie wyrzucić dając mandat. Jeżeli robiłeś takim sprzętem to mógł podejrzewać, że robisz w celach komercyjnych, a to podlega stosownej opłacie. Na przyszłość proponowałbym wpaść do dyrekcji i poprosić o zezwolenie. Nie wiem jak w Roztoczańskim PN, ale w Słowińskim dostałem jeszcze zezwolenie na wjazd samochodem na drogi parkowe. Za to dostaną ode mnie zdjęcia i zgodę na publikację.
Ps. Ołówek ma rację. Obszary chronione są chronione w jakim celu.
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: skpt »

Nie szkodzić. Przyrodzie, innym. To dobre założenie startowe, w abstrakcji od prawa, które czasem ma głęboki sens, a czasem nie. Ja się w lesie szczerze mówiąc bardziej obawiam myśliwych niż leśniczych. Ci drudzy, przynajmniej w moim spacer-logu, zawsze trafiali mi się bardzo normalni - nigdy nie miałem żadnych przykrości. Natomiast w temacie umawiania się, to wszystko dobrze, jeśli człowiek wizyty w lesie planuje. Można się skontaktować, dopytać, itd. Ale ja się często zbieram przedświtem, spontanicznie, lecząc różne chandry, albo reagując na pogodę, na 2-3h. Mam 30 minut autem do skraju Lasów Lublinieckich. Rowerem godzinę. Nie bardzo widzę jak mógłbym uprzedzać w tych warunkach leśniczych o swoich wypadach. Inna sprawa, że nie fotografuję na obszarach chronionych, tylko w zwykłych, "gospodarczych" lasach. Z obszarami chronionymi to oczywiście inna bajka. Do szału doprowadzają mnie też zmotoryzowani w lesie. Zimą skutery w Beskidach, latem quady i crosy. Niedawno pojawiła się też kategoria ludzi na rowerach elektrycznych, prująca po szlakach. Rzadko kiedy z elementarną choćby kulturą, wobec innych turystów.
ODPOWIEDZ