MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

Można prosić o opinie tego produktu lub informację dla alternatywnych produktów?
Załączniki
SmartSelect_20191110-144627_Chrome.jpg
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: ajsikel »

opinie tylko bardzo dobre.
Wczesniej byl Spotone, cała gama, obecnie został Marschall` s , Diaphoto, Schmincke, bodaj ze.
Wystepuje w Neutral Black, Blue Black i Olive Brown.
Rozcienczamy wodą, uzywamy Pedzla 000 i cwiczymy..duzo cwiczymy.
Dziala i na RC i na FB
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

ajsikel pisze: 10 lis 2019, 14:56 opinie tylko bardzo dobre.
Wczesniej byl Spotone, cała gama, obecnie został Marschall` s , Diaphoto, Schmincke, bodaj ze.
Wystepuje w Neutral Black, Blue Black i Olive Brown.
Rozcienczamy wodą, uzywamy Pedzla 000 i cwiczymy..duzo cwiczymy.
Dziala i na RC i na FB

Dzięki za informację o innym produktach..

Ja używam akryl od wieków. I coś mi się wydaje że przyzwyczajenia się nie powinno zmieniać.

Zobacze czy warty jest twoich przechwalek ten produkt.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

Ja używałem z powodzeniem do baryt-mat-karton miękkich ołówków i węgla.
Do monideł też do w/w papieru kredek akwarelowych.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

4Rider pisze: 10 lis 2019, 18:33 Ja używałem z powodzeniem do baryt-mat-karton miękkich ołówków i węgla.
Do monideł też do w/w papieru kredek akwarelowych.
Ołówek nie zostawia srebrnego zabarwienia?
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

Zależy od ołówka a jest ich wiele i wiele jest sposobów jego użycia. Palec też narzędzie które może się przydac.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

4Rider pisze: 10 lis 2019, 19:20 Zależy od ołówka a jest ich wiele i wiele jest sposobów jego użycia. Palec też narzędzie które może się przydac.
Czarnej głębi raczej nie da się osiągnąć grafitem. Napisz co używasz do mocnej czerni.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

ołówki węglowe mam takie z Holandii ale u nas też pewnie są charcoal pencils.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

The way I am pisze: 11 lis 2019, 08:37
Coś takiego?
No bardzo ładny zestaw, pierwsza klasa.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: ajsikel »

czy to są olowki retuszerskie do fotografii?

https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

ajsikel pisze: 11 lis 2019, 10:46 czy to są olowki retuszerskie do fotografii?
A to zależy od stopnia zaawansowania fiksacji funkcjonalnej.

Takie ołówki można wykorzystać do retuszu [lub wartości dodanej] fotografii odbitej na papierze baryt-mat-karton.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: LD »

4Rider pisze: 11 lis 2019, 08:07 ołówki węglowe mam takie z Holandii ale u nas też pewnie są charcoal pencils.
Możesz wrzucić zdjęcie tych ołówków?
Drugie pytanie to czy nadają się do retuszu barytu błyszczącego suszonego emulsją do góry?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

ld pisze: 11 lis 2019, 11:47

możesz wrzucić zdjęcie tych ołówków?
drugie pytanie to czy nadają się do retuszu barytu błyszczącego suszonego emulsją do góry?
dobrego linka dał The way I am tam jest zdjęcie profesjonalnego zestawu, ja mam takie kupione w zwykłym papierniczym w Holandii, o taki zestaw z kredkami:
DSCN3892.JPG
Do błysku raczej się nie nadaje, ponieważ faktura raczej nie przyjmie suchego, mat jak najbardziej bo ma fakturę zwykłego papieru rysunkowego.

PS: z ciekawostki dodam, że wszystkie (prawie) produkty, które można kupić w Holandii mają polskie napisy (również).
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: skpt »

The way I am pisze: 10 lis 2019, 02:44 Można prosić o opinie tego produktu lub informację dla alternatywnych produktów?
Używam neutral black (wydaje mi się że z powodzeniem) do błyszczącego barytu fomy suszonego na półmat i perłowych plastików. Wymaga to co prawda benedyktyńskiej cierpliwości, ale faktycznie ciężko jakieś ślady na papierze wypatrzyć jak się człowiek przyłoży. Ja używam pędzelka jeszcze cieńszego niż 000, tzn. 5/0. Przy moich dwóch lewych rękach do takich prac wydłuża to co prawda czas, ale daje lepszą szansę, że niczego nie popsuję. Pędzelek powinien być z naturalnego, miękkiego włosia i nie powinien mieć odstających włókien. Pierwsze kupione, takie z włosia syntetycznego nie nadawały się do niczego. Ten pędzelek ma bardzo duże znaczenie. Szczególnie na początku. Warto próby robić na jakichś niezbyt ważnych materiałach - zbyt mocne naciśnięcie pędzlem powoduje uwolnienie tuszu, które permanentnie niszczy efekt (powoduje mały czarny pieprzyk). Opisy techniki retuszu robił bodajże technik, poza tym są w książkach.
ODPOWIEDZ