[K] Minolta Dynax 5

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: Tristan »

Po tym, jak porównałem szybkość AF w Dynax 4 kontra moja M7000 postanowiłem kupić tego małego, plastikowego szaraka.

Potrzebuję samo body, obiektywów mam już kilka.
Kfaczorek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:59

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: Kfaczorek »

Pamiętaj aby sprawdzić lusterka "pryzmatu" - krawędzie obrazu w wizjerze mogą być zabarwione na żółto lub granatowo - mniej lub bardziej - to właściwie jedyny efekt uboczny starzenia się tego aparatu. Na szczęście ta wada nie powiększa się z czasem i praktycznie nie przeszkadza w kadrowaniu. Poza tym to fenomenalny wszystkomający (a nawet więcej) malusi i leciusi aparacik - ukoronowanie geniuszu inżynierów Minolty na sam koniec przed sprzedażą działu foto dla Sony.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: 4Rider »

Kfaczorek pisze: 26 paź 2019, 09:52 Pamiętaj aby sprawdzić lusterka "pryzmatu" - krawędzie obrazu w wizjerze mogą być zabarwione na żółto lub granatowo - mniej lub bardziej -
To jest standard, mam dwie D4 i jedną D5 oraz kilka z poprzedniej generacji i efekt ten jest w każdej.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
JanuszM
-#
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Kraków

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: JanuszM »

Kfaczorek pisze: 26 paź 2019, 09:52 Poza tym to fenomenalny wszystkomający (a nawet więcej) malusi i leciusi aparacik - ukoronowanie geniuszu inżynierów Minolty na sam koniec przed sprzedażą działu foto dla Sony.
Żeby jeszcze był cichszy. Taki malutki aparacik a tak głośno robi zdjęcia. Minolta 60 jeszcze mniejsza i jeszcze głośniejsza.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: 4Rider »

JanuszM pisze: 26 paź 2019, 17:32
Żeby jeszcze był cichszy. Taki malutki aparacik a tak głośno robi zdjęcia. Minolta 60 jeszcze mniejsza i jeszcze głośniejsza.
A co Ty szpiegiem jesteś czy paparazzo :?: :shock:\

Aaaa!
Przypomniałem sobie - paparazzo z Krakowa - i wszystko jasne :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
olowek74
-#
Posty: 77
Rejestracja: 29 lis 2013, 22:45
Lokalizacja: Grójec

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: olowek74 »

Mogę Ci odsprzedać D5.Mam dwie.Z tym,że w domu będę dopiero 31,więc wcześniej nie wyślę.Ile chciałabyś wydać?
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: Tristan »

olowek74 pisze: 26 paź 2019, 19:00wydać
zależy mi na dobrym stanie. Wiem o problemie z żółkniejącym klejem. Napisz proszę na priv, jak u Ciebie wygląda z sprawa z tym, jak i z ogólnym stanem. Wówczas porozmawiamy o cenie.
Awatar użytkownika
olowek74
-#
Posty: 77
Rejestracja: 29 lis 2013, 22:45
Lokalizacja: Grójec

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: olowek74 »

Szczegóły będę mógł podać we czwartek.Teraz nie mam aparatu pod ręką.Ostatnio częściej używałem 600si albo kompaktów,więc nie pamiętam jak lustro wygląda.Na pewno obie 5-tki są do użytku.Ostatnie zdjęcia robiłem zeszłej zimy.Tyle mogę dziś powiedzieć z czystym sumieniem.Jeśli nie znajdziesz nic do 31,to możemy pogadać o sprzedaży albo wymianie.Wcześniej nie będę w domu.
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

[K] Minolta Dynax 5

Post autor: Tristan »

olowek74 pisze: 26 paź 2019, 23:28 Na pewno obie 5-tki są do użytku
Nie spieszy mi się.
ODPOWIEDZ