[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Nomad »

Tomasz. pisze: 19 wrz 2019, 07:06
4Rider pisze: 19 wrz 2019, 07:02 Chodzi o niemiecką wronę z hinduskim znakiem w szponach.

Słyszałem o tym, ale później czytałem, że symbole te nie były nanoszone fabrycznie na aparaty, a jeśli już to później przez właściciela. No, ale w tej kwestii nie dam sobie ręki uciąć.
Nazistowskie symbole były nanoszone na aparaty przez post sowieckich kombinatorów. I to na aparaty produkcji sowieckiej.
Na Lajkach można znaleźć co najwyżej waffenamty, czyli oznaczenia wojskowej kontroli technicznej.
Adams
-#
Posty: 849
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Adams »

jac123 pisze: 19 wrz 2019, 07:49
pelovsky pisze: 19 wrz 2019, 07:12
Tomasz. pisze: 19 wrz 2019, 06:58 ten powiększalnik jest lepszy niż np spełniający swoją funkcję magnifax
Ponieważ jestem Leikowym sceptykiem, to czy mogę prosić o rozwinięcie tego tematu? Nie upieram się broń borze, że Magnifax to jest szczyt kunsztu, ale jakimi zaletami Focomat uzasadniłby swoją ponad 10x wyższą cenę?
Popracuj trochę Magnifaxem i Focomatem, zrób powiększenia to zobaczysz różnicę.
W kategorii powiększalników kondensorowych, w tym formacie nie ma lepszych powiększalników.

ps. jak widać rodzina Leitzów w czasie wojny zachowała się jak trzeba i jak pokazuje ta historia nie ma co kierować się uprzedzeniami do tej czy innej nacji, tylko każdego człowieka traktować indywidualnie.
Trzeci, Fordem też nie możesz jeździć, ponieważ Amerykanie po wojnie udzielili schronienia wielu (tys.) zbrodniarzom niemieckim.
Przecież Ford wspierał Hitlera bardzo mocno, był największym nazistą w USA ;-(
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

Już mam na oku Forestera :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 225
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

Jakby co, to dalej aktualne ;)
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 225
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: Tomasz. »

Czarny piątunio i z tej okazji obniżka, 8500 zł, komu komu?
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: oscylator »

jac123 pisze: 18 wrz 2019, 22:03 No cenę robią też obiektywy, ale jak napisano cena do negocjacji, więc może i za 6 by poszedł :-P
Na niemieckim ebayu 1198€ + 99€ przesyłka co daje znacząco mniej niż 6000 zł ale obiektywami Fotocar 4,5/6cm i 4,5/9,5cm. Ale ja się na tym nie znam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

oscylator pisze: 29 lis 2019, 11:51
jac123 pisze: 18 wrz 2019, 22:03 No cenę robią też obiektywy, ale jak napisano cena do negocjacji, więc może i za 6 by poszedł :-P
Na niemieckim ebayu 1198€ + 99€ przesyłka co daje znacząco mniej niż 6000 zł ale obiektywami Fotocar 4,5/6cm i 4,5/9,5cm. Ale ja się na tym nie znam.
Może to kumpel Wilka [xwilkx na portalu aukcyjnym] i dlatego taka cena?

Ja już tak wartościowych [używanych] rzeczy nie kupuję w Polsce, wszystko o wartości powyżej 100 $ w Japonii, Niemczech i Holandii.

W Polsce w większości to zdziercy sprzedają, to chory kraj chorych ludzi - no i tyle w temacie 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

4Rider pisze: 29 lis 2019, 12:30 W Polsce w większości to zdziercy sprzedają
Coś na rzeczy jest. Na ale drogo! zalegają miesiącami np. obiektywy z cenami wyższymi niż ebay z przesyłką i nierzadko z opłatami celno-skarbowymi. Licytacje się trafiają bardzo rzadko. A i ceny jakoś tak dziwnie urosły na manualne szkła np. olympusa czy yashiki :-(
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: oscylator »

Bo na alle zostali już tylko zawodowcy a skoro marża wzrosła do 10% to nic dziwnego, że handlarze przenoszą koszty na kupujących. Sam pewnie tez bym tak zrobił.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: jac123 »

oscylator pisze: 29 lis 2019, 11:51
jac123 pisze: 18 wrz 2019, 22:03 No cenę robią też obiektywy, ale jak napisano cena do negocjacji, więc może i za 6 by poszedł :-P
Na niemieckim ebayu 1198€ + 99€ przesyłka co daje znacząco mniej niż 6000 zł ale obiektywami Fotocar 4,5/6cm i 4,5/9,5cm. Ale ja się na tym nie znam.
1198 Eur + 99 Eur = 1297 Eur x 4,33 zł = 5616,01 zł
Znacząco mniej, jak cholera ...
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: oscylator »

Niestety nie mam nawet tych drobnych 5600 a od lat bazuję na Krokusie 69s, ale ja jestem tylko amatorem dokumentującym czas przeszły. A swoja drogą jak spojrzę na moje stare foty to zdumiewa jak bardzo zmienił się wokół mnie świat. Stale zastanawiam się co wnosi nowszy sprzęt skoro wciąż powracamy do starych mistrzów używających prostych narzędzi. Gdy oglądam zdjęcia robione wtedy kultową Zorką czy raczej Zorkim przez mojego wujka w latach 50-tych dochodzę do wniosku, że cała wartość to nie doskonałość obiektywu czy aparatu ale to coś niewymiernego,
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: jac123 »

oscylator pisze: 29 lis 2019, 14:25 ... Stale zastanawiam się co wnosi nowszy sprzęt skoro wciąż powracamy do starych mistrzów używających prostych narzędzi. ...
Ale to jest właśnie stary sprzęt, starych mistrzów ...
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

oscylator pisze: 29 lis 2019, 14:13 Bo na alle zostali już tylko zawodowcy a skoro marża wzrosła do 10% to nic dziwnego, że handlarze przenoszą koszty na kupujących. Sam pewnie tez bym tak zrobił.
Aż przeczytałem regulamin. Toż to prosta droga do likwidacji handlu używanymi przedmiotami. Komisy foto dają na allegro ceny odpowiednio wyższe i traktują je jako ogłoszenie. Co prawda prowizja na aparaty i obiektywy wynosi "tylko" 4%, ale to nie jest mało. Firmy mają swoje sklepy internetowe i ceny niższe niż na allegro nawet jeśli się tam oferują. Ja np. od dawna kupuję w bratex.org i innych sklepach foto, a nie na allegro, że o sklepach w DE i ebay nie wspomnę. Dokąd zmierzasz allegro?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: 4Rider »

Prowizja 10 procent obowiązuje tylko i aż na allegro lokalnie - odszczepie na win95 dla maluczkich. Prowizję dla przedsiębiorców są bez zmian, a dla większych są negocjonowane czyli jeszcze mniejsze. Ja jak sprzedawalem płaciłem zawsze 4 procent (sprzęt foto) chyba że ktoś wystawił w kategorii antyki, bo wtedy było 10 - taki myk dla naiwnych.
Tak więc to sprostowanie powyższych postow 8-)
Acha to obowiązuje od miesiąca ten podział i nie miał wpływu na długotrwałe już zawyzanie cen na rynku krajowym - patrzcie tu na forum na przylkad Wilka, którego złapałem za klawiaturę i zniknął z Koreksa że wstydu chyba.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Leitz Focomat IIc

Post autor: aka »

4Rider pisze: 29 lis 2019, 15:24 Prowizja 10 procent obowiązuje tylko i aż na allegro lokalnie
Czyli jak nie jesteś firma to tylko allegro lokalnie Ci pozostaje?
ODPOWIEDZ