Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Nomad »

W dodatku, forsowanie filmu C-41 oznacza, że w tym czasie w maszynie nie może być żadnego innego materiału, przez te kilkanaście minut jeden laborant zajmuje się tylko i wyłącznie tym materiałem. Przy mikrym przerobie to bez większego znaczenia, ale jeżeli lab przerób ma, to taka operacja też kosztuje.
Rozumiałbym oburzenie kolegi, gdyby informacji nie było w cenniku, ale jak rozumiem jest.
PS Jak w moje ręce trafiały tak opisane filmy, to ZAWSZE pytałem, czy mam je sforsować. Moja przewaga leży w tym, że ja kontakt z klientem mam bezpośredni.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

A wyobraź sobie, że masz to zrobić pół-ręcznie w jobo, w procesorze, zamiast 6-ciu filmów w koreksie to jeden, bo se ktoś tak wymyślił, a drugiego do pary nie ma i w ciągu miesiąca nie będzie.
Nomad pisze: 14 paź 2019, 22:35 e filmy, to ZAWSZE pytałem, czy mam je sforsować. Moja przewaga leży w tym, że ja kontakt z klientem mam bezpośredni
a ja wysyłam mailem potwierdzenie zamówienia, gdzie wszystko jest wypisane, łącznie z cenami. I nie przystępuję do działania, gdy nie dostaję zwrotki z potwierdzeniem.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2019, 22:48 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Nomad »

J.A. pisze: 14 paź 2019, 22:45
Nomad pisze: 14 paź 2019, 22:35 e filmy, to ZAWSZE pytałem, czy mam je sforsować. Moja przewaga leży w tym, że ja kontakt z klientem mam bezpośredni
a ja wysyłam mailem potwierdzenie zamówienia, gdzie wszystko jest wypisane, łącznie z cenami. I nie przystępuję do działania, gdy nie dostaję zwrotki z potwierdzeniem.
I słusznie, choć to działa jeżeli liczba klientów internetowych nie jest duża, a klienci kumaci.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

Działa zawsze, 90% filmów jakie wywołuję, to z internetu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

4Rider pisze: 14 paź 2019, 20:06
Facet wyraźnie pisał że film 220 zajmuje mu 2 szpule, a nie że wciska 2 filmy 120 na jedną szpulę
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 paź 2019, 22:06 4Rider, chcesz się założyć, że nie wywołasz dowolnego filmu w czasie mniejszym niż pół godziny?
apphex pisze: 14 paź 2019, 21:29 Nie mniej zastanawia mnie i bawi to wołanie 220 na dwie raty
nie na dwie raty tylko razy dwa cena, a to wielka różnica.
Postaram Ci się to wytłumaczyć, bo nie liczę by 4Rider to ogarnął.
A po co?
I Nie, nie interesują mnie zakłady z....no właśnie z kim - się zastanawiam (no w zasadzie z nikim mnie nie obchodzą),
a Ty dalej wliczaj w czas czynności włączając nawet dotyczące zakupu filmu...spryciarzu :-P
Zresztą nie mam potrzeby nikomu nic udowadniać, to już za mną...

Ale jak możesz pisać że nie ogarniam, skoro sam nie ogarniasz co piszę?

4Rider pisze: 14 paź 2019, 20:06
Facet wyraźnie pisał że film 220 zajmuje mu 2 szpule, a nie że wciska 2 filmy 120 na jedną szpulę
Zresztą jak widzę obrażanie innych sprawia Ci przyjemność, lubisz mieć rację proszę bardzo, miej ją.

Czasami myślę że paru z Was jest opłacanymi przez JZL prowokatorami (na wszelki wypadek - ;-) )

Oczywiście możesz dopisać swoje ostatnie słowo, czuję że ciężko Ci się powstrzymać, no przecież masz rację,
no niech wszyscy to wiedzą.... 8-)

Emocje Cię poniosły [jak i empatia w stosunku do Pana 2M] Panie i znacznie obniżyłeś poziom dyskusji, są w tym i plusy dodatnie,
ale z mojej perspektywy więcej jest tych plusów ujemnych niestety.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 15 paź 2019, 01:34
4Rider pisze: 14 paź 2019, 20:06
Facet wyraźnie pisał że film 220 zajmuje mu 2 szpule, a nie że wciska 2 filmy 120 na jedną szpulę
To Ty tak twierdzisz, że facet napisał.
I nie wciska, tylko normalnie nawija bo szpula jest do tego przystosowana.
A facet z 2M mnie ani ziębi ani grzeje, tylko nie lubię jak ktoś bez zdania racji czepia się.

Co do obrażania innych, to Twoje wpisy są pełne miłości.
Wybacz.
Załączniki
580E3A06-145D-4CB8-9A22-9A817EE56063.jpeg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Wybaczam i o wybaczenie prosze 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: The way I am »

[/quote]

A mówienie: jak ci się nie podoba wołaj sam jest po prostu Chamskim odwracaniem Kota ogonem :-P

PS: a kiedyś ich tu chwaliłem - se poszukaj, ja się wstydzę...
[/quote]

Moja opinia jest taka " nie ma żadnego wolaj sam"
Klient twój Pan i nic przez lata się nie zmieniło. 4Rider nie będzie wywoływać sam, tylko wyślę do innej firmy i tyle.

Ja na miejscu sprzedawcy, powiedziałbym, że tym razem nie będziemy cię kasować za forsowanie, ale w przyszłości taka usługa będzie kosztować tyle i tyle.

Jeżeli w tym wypadku 4Rider jako klient się zrazi, to sklep nie tylko straci klienta na usługi wywoływania filmów ale i na zakupy ich towarów.

Pewne jest to, że jak się raz swojego klienta zrazi to klient nie wróci. A jak napisałem wyżej " o klienta trzeba dbać"
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: aka »

Jak się wątek rozwinął, to może kogoś polecicie koledzy w kwestii wołania koloru - negatywów i slajdów - w formacie 135 i 120? W mojej okolicy jedynie 135 C-41 z podłą jakością, wołają w labie i zwykli wkładać luzno zwinięty, wilgotny film do koperty.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Jerzy »

J.A. :) A jeśli Warszawa, to ktoś już wspomniał Relax na Chmielnej (chyba jeszcze tam są?)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Sprawdzę wkrótce gości z Kielc, wola w maszynie po 7,90 z cięciem i koszulka 135 do 120 koszulkę trzeba podesłać z filmem. Jeśli chodzi o C-41 do większe zaufanie mam jednak do maszyny, a jeśli to Frontier to już na bank. Jest też opcja z wgladowkami, znaczy się wołanie 135, cięcie, koszulka I komplet odbitek 10x15 za 19,90. Przetestuje to napi :arrow:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: aka »

Jerzy pisze: 15 paź 2019, 11:02Relax na Chmielnej
Zadzwoniłem, wołają 120 slajdy E-6, jobo. ul. Zgoda 13, http://relax-foto.pl
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: apphex »

Wołają w Relaxie za 30zł + skan. Z tego co wiem to nie wołają tego od ręki i trzeba poczekać kilka dni.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
T S
-#
Posty: 70
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:54
Lokalizacja: Łódź

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: T S »

Sie poznęcam, bo mam chwilę
Opis
Oferujemy: Wywołanie filmu barwnego, kolorowego, monochromatycznego typ 35 mm. w procesie negatywowym wysokotemperaturowym C41
Opis usługi:

Oferujemy wywołanie filmu negatywowego lub slajdu na negatyw - typ 35mm. w procesie C41
Bzdura
Można se mówić, że się woła w C-41 ale nie należy (nie wypada, nie powinno się) tak pisać w ofercie.
C-41 nie istnieje od...
bardzo dawna. Sądzę, (stawiam dolary przeciw orzechom) że nikt z Szanownych Forumowiczów nie miał z nim do czynienia.
apphex pisze: 14 paź 2019, 21:23 [...]jadą na ciągle regenerowanej chemii.
Tak od dziesięciu do trzydziestu tysięcy filmów wołaliśmy "na ciągle regenerowanej chemii". A wymienialiśmy (chemię) jak zdarzyło się jakieś nieszczęście. Np odbielacz (wystarczy kropla) dostał się do wywoływacza, albo jakiś idiota puścił film kinematograficzny z węglową maską.
ODPOWIEDZ