Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

jac123 pisze: 11 paź 2019, 10:35
PawelM pisze: 11 paź 2019, 10:00 równowartość 150 EUR w przypadku podatku i 22 EUR w przypadku cła.
I po co piszesz te głupoty?
jac123, widzisz przecież, że to "czeski błąd". Zamiast zwrócić na to uwagę, skorygować, pieklisz się. Ale to w Twoim stylu...
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: jac123 »

aka pisze: 11 paź 2019, 10:57
jac123 pisze: 11 paź 2019, 10:35
PawelM pisze: 11 paź 2019, 10:00 równowartość 150 EUR w przypadku podatku i 22 EUR w przypadku cła.
I po co piszesz te głupoty?
jac123, widzisz przecież, że to "czeski błąd". Zamiast zwrócić na to uwagę, skorygować, pieklisz się. Ale to w Twoim stylu...
Ja się pieklę?
Tu czeski błąd , tam czeski błąd ..., a ludzie przecież to czytają i potem to oni się pieklą, że coś im naliczono, a przecież na Korexie pisali że nie powinni!
Ale nie o czeskie błędy tu chodzi, tylko o nieznajomość przepisów.
Powtórzę kolejny raz, cło nas nie boli, bo o ile w ogóle będzie naliczone, to będzie niewielkie.
Chodzi o VAT i nie ma żadnych mitycznych kwot.
Podam hasło klucz: sprzedaż wysyłkowa.
A teraz marsz do nauki, w necie można wszystko znaleźć.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 11 paź 2019, 07:31
Nikkor 40mm f/4 ma gwint chyba 97mm.
Ło matko! Skąd taki filterek?!

Postanowiłem nie dokupywać obiektywów do S2 - wymiana w plenerze zbyt kłopotliwa - całe bebechy mają na wierzchu :mrgreen:
Do szerszego konta kupię sobie średni-format-kompakt Fujifilm, oczywiście w Japonii, ale już bez domiaru państwowego - koleżanka z Krakowa mi go przywiezie - zawsze to 150 dolcy w kieszeni ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

jac123 pisze: 11 paź 2019, 11:07
aka pisze: 11 paź 2019, 10:57
jac123 pisze: 11 paź 2019, 10:35
I po co piszesz te głupoty?
jac123, widzisz przecież, że to "czeski błąd". Zamiast zwrócić na to uwagę, skorygować, pieklisz się. Ale to w Twoim stylu...
Ja się pieklę?
Tu czeski błąd , tam czeski błąd ..., a ludzie przecież to czytają i potem to oni się pieklą, że coś im naliczono, a przecież na Korexie pisali że nie powinni!
Ale nie o czeskie błędy tu chodzi, tylko o nieznajomość przepisów.
Powtórzę kolejny raz, cło nas nie boli, bo o ile w ogóle będzie naliczone, to będzie niewielkie.
Chodzi o VAT i nie ma żadnych mitycznych kwot.
Podam hasło klucz: sprzedaż wysyłkowa.
A teraz marsz do nauki, w necie można wszystko znaleźć.
Oczywiście, że się pieklisz. Nie masz racji, wprowadzasz czytających w błąd. Kwoty wolne od cła i podatku są określone w ustawie, której fragment PawelM w tym wątku przytoczył. Nie wiem w czyim imieniu się wypowiadasz, ale mnie nie boli ani cło, ani podatek VAT. Podobnie nie boli mnie cena. Jeśli decyduję się na zakup, robię to świadomie i wiem ile zapłacę. Uważasz, że 6.7 % cła to niewiele? Przelicz koszt zakupu przedmiotu za 1500 zł w Japonii z takim cłem i bez - różnica ponad 120 zł to może niewielka kwota, ale konkretna. W tym wątku staraliśmy się podzielić wiedzą płynącą z osobistych doświadczeń w zakupach w Japonii. A Ty czym się podzieliłeś?

Miłego dnia!
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: jac123 »

OK, rób więc dalej te "świadome" zakupy.
Miłego!
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: jac123 »

aka pisze: 11 paź 2019, 11:29 Uważasz, że 6.7 % cła to niewiele? Przelicz koszt zakupu przedmiotu za 1500 zł w Japonii z takim cłem i bez - różnica ponad 120 zł to może niewielka kwota,
A Ty czym się podzieliłeś?
Aha, uprzejmie zwracam uwagę na kolejny błąd (tym razem nie czeski).
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: PawelM »

jac123 pisze: 11 paź 2019, 11:07 Chodzi o VAT i nie ma żadnych mitycznych kwot.
Podam hasło klucz: sprzedaż wysyłkowa.
A teraz marsz do nauki, w necie można wszystko znaleźć.
Zamieniłem kwoty dotyczące VAT i cła. Mea culpa... Ale wcześniej podałem odpowiednie przepisy i zacytowałem wyjaśnienie KIS. Jednak w ustawie są te kwoty progowe, wbrew temu co piszesz wcale nie mityczne. Przy czym oczywiście kupno poza UE w sprzedaży wysyłkowej przez internet (np. przez eBay) to nie paczka z jakimś drobiazgiem od znajomego - to import jak każdy inny i o ile celnik nie "odpuści" paczki, to trzeba płacić... Na ogól ludzie wiedzą, że sprowadzając cokolwiek spoza Unii Europejskiej trzeba się liczyć z tym, że cło, podatek VAT i drobniejsze opłaty mogą w sumie wynieść do 30-40% wartości towaru i jego wysłania. A jeśli ktoś ma wątpliwości, to raczej pyta wcześniej celników, a nie koreksowych forumowiczów.
Kilka dni temu cytowałem w tym wątku wyjaśnienie Krajowej Informacji Skarbowej (https://www.kis.gov.pl/c/document_libra ... Id=6609173) - teraz wklejam to jeszcze raz i specjalnie dla Ciebie wytłuszczam odpowiednie fragmenty:

"Zgodnie z postanowieniami art. 23 i 24 WSZC zwolnione od cła są przesyłki wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego (nie będącego członkiem Unii) do odbiorcy znajdującego się na terytorium Unii (np. w Polsce), zawierające towary o niewielkiej wartości, tj. towary których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę. Zwolnienia tego nie stosuje się do: wyrobów alkoholowych; perfum i wód toaletowych; tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Jak wynika z powyższego zwolnienie od cła dla przesyłek wysyłanych z państwa trzeciego do odbiorcy w Unii, zawierających np. towary zakupione na aukcji internetowej, uzależnione jest zarówno od wartości tych towarów, jak i od ich rodzaju (oba warunki muszą zostać spełnione łącznie).

Na podstawie art. 51 ustawy VAT zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro. Ponadto należy mieć na uwadze, iż w myśl art. 51 ust. 3 ustawy VAT – w przypadku towarów importowanych w drodze „zamówienia wysyłkowego”, nie stosuje się zwolnienia od podatku VAT.

Podstawa prawna: - Rozporządzenie Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz.Urz.UE L 324 z 10.12.2009, str. 23 – zwane: WSZC); - Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174, z późn. zm. – zwana: ustawą VAT);
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: jac123 »

Umiejętność cytowania właściwych przepisów jest cenna.
Jeszcze bardziej cenne jest ich czytanie ze zrozumieniem i odpowiednią interpretacją).
Ale widzę, że w końcu dotarło. Mogłeś tylko przytoczyć ostatnie zdanie z przepisów, reszta jest zbędna.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 11 paź 2019, 12:40 odpowiednią interpretacją).
Od takiego stwierdzenia bolą zęby i wypadają włosy :-P
(nd tematu rozmowy bo nie czytałem uważnie ;-) )
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: rbit9n »


4Rider pisze:
rbit9n pisze: 11 paź 2019, 07:31
Nikkor 40mm f/4 ma gwint chyba 97mm.
Ło matko! Skąd taki filterek?!

Postanowiłem nie dokupywać obiektywów do S2 - wymiana w plenerze zbyt kłopotliwa - całe bebechy mają na wierzchu :mrgreen:
Do szerszego konta kupię sobie średni-format-kompakt Fujifilm, oczywiście w Japonii, ale już bez domiaru państwowego - koleżanka z Krakowa mi go przywiezie - zawsze to 150 dolcy w kieszeni ;-)
bez przesady. w lustrzance na mały też nie zmieniasz szkieł w plenerze? zresztą co to za kłopot? wciskasz blokadę na obiektywie, obracasz, wyjmujesz obiektyw ze ślimaka, wkładasz "nowy", blokujesz, done!

a skąd taki filtr, to nie wiem, bo żadnego nie widziałem o takiej średnicy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 11 paź 2019, 14:52 bez przesady. w lustrzance na mały też nie zmieniasz szkieł w plenerze? zresztą co to za kłopot? wciskasz blokadę na obiektywie, obracasz, wyjmujesz obiektyw ze ślimaka, wkładasz "nowy", blokujesz, done!
Jasne, pewnie, oczywiście...ale wolę mieć dwa fajne aparaciki niż jeden rozbudowany
(w tym jeden MF kieszonkowy - z małego już mi zdjęcia nie leżą - te moje oczywiście)
i argumentów sobie szukam ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

jac123 pisze: 11 paź 2019, 12:25
aka pisze: 11 paź 2019, 11:29 Uważasz, że 6.7 % cła to niewiele? Przelicz koszt zakupu przedmiotu za 1500 zł w Japonii z takim cłem i bez - różnica ponad 120 zł to może niewielka kwota,
A Ty czym się podzieliłeś?
Aha, uprzejmie zwracam uwagę na kolejny błąd (tym razem nie czeski).
Zakładam, że nie pasuje Ci podana kwota.

Płacisz sprzedającemu 1500zł. Jeśli cło wynosi 0% (stawka zerowa) to zapłacisz 23 % VAT (345zł) co daje koszt 1845zł. Jeśli cło wynosi 6.7% to daje to kwotę 100.50zł, a VAT naliczony od 1500zł+100.50zł wynosi 368.12zł co daje razem 1968.62zł (1500zł +100.50zł + 0.23X(1500zł + 100.50zł)). I na koniec różnica wynosząca 123.62zł.

No chyba, że chodziło Ci o gramatykę lub ortografię...

PS. Że też mi się chciało... I tylko mi tu nie wyjeżdżaj z różnicami kursowymi, które mogą zmienić końcowy wynik na plus lub minus.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Kupiłem taką światłomiarkę w Niemczech - 170 pln z przesyłką (135+35)
[ma ten sam zakres pomiaru (w górę nawet jest więcej) co Sekonic 208 a był dużo tańszy]:
Przechwytywanie.JPG
oczywiście jest na baterię LR44 8-)
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (73.75 KiB) Przejrzano 1733 razy
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

Mam pytanie z innej beczki. Wysyłając część z powiększalnika do Szwajcarii czyli poza UE, muszę przygotować jakieś papiery celne?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 14 paź 2019, 11:04 Mam pytanie z innej beczki. Wysyłając część z powiększalnika do Szwajcarii czyli poza UE, muszę przygotować jakieś papiery celne?
Nie jestem pewien ale raczej nie, na takim poziomie to Szwajcaria na bank współpracuje z EU.
To Europa w końcu, a nie dzika Afryka.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ