Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

D.M.M. pisze: 06 paź 2019, 21:26 Jak już przyjdzie i się trochę pobawisz, napisz mi proszę co sądzisz o tym kominku z lupą.
Oki doki, już mam o niej przemyślenia, że będzie dobra do zdjęć w bliży, do precyzyjnego ustawiania ostrości, ale w plener raczej niewygodna z powodu zmiany bryły aparatu co pogorszy komfort noszenia, no ale jest tam na nią futerał, więc w kieszeń można wsadzić...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

Dziś paczka została przekazana do następnego urzędu celnego w jakimś PRUSZCZ WER - Gdański czy jak? - no w sumie mój rejon...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: PawelM »

J.A. pisze: 01 paź 2019, 07:09 PawelM, czemu się nie odwołasz?
Sprawa się wyjaśniła - wszystko było zgodnie z ustawą. Cena towaru i wysyłki była niższa niż ten próg 150 EUR, więc nie zapłaciłem cła, natomiast przekroczyła 22 EUR, więc zapłaciłem VAT (plus opłaty dla U.Celnego i poczty).
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

4Rider pisze: 07 paź 2019, 13:18 Dziś paczka została przekazana do następnego urzędu celnego w jakimś PRUSZCZ WER - Gdański czy jak? - no w sumie mój rejon...
Melduj postępy, w szczególności ciekawe ile Ci cła naliczą - do jakiej pozycji taryfy celnej przypiszą?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 07 paź 2019, 13:42 Melduj postępy, w szczególności ciekawe ile Ci cła naliczą - do jakiej pozycji taryfy celnej przypiszą?
No też jestem ciekaw, na ebay stoi że niby zapłaciłem 1530 pln, ale paypal (jedyna akceptowalna forma płatności)
pobrał mi z konta 1612 pln, a do zapłaty było 390 dolarów (z tego co pamiętam paypal liczył 23 centy z kawałkiem za złotówkę).
paypal pobiera jakąś prowizję, bo nie doczytałem?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

4Rider pisze: 07 paź 2019, 13:50
aka pisze: 07 paź 2019, 13:42 Melduj postępy, w szczególności ciekawe ile Ci cła naliczą - do jakiej pozycji taryfy celnej przypiszą?
No też jestem ciekaw, na ebay stoi że niby zapłaciłem 1530 pln, ale paypal (jedyna akceptowalna forma płatności)
pobrał mi z konta 1612 pln, a do zapłaty było 390 dolarów...
Pewnie zasiliłeś konto PayPal złotówkami tzn. pewnie policzył Ci jego kurs sprzedaży USD, coś ok 3 % jeśli nie więcej od kursu NBP, dzisiaj jest "Kurs przeliczenia walut: 1 PLN = 0.2467 USD" co daje za 1 USD 4.054 zł a w kantorze online kupujesz po 3.9539. Ebay to wylicza kursem z d... wziętym. Na PayPal jest sposób - zasilać konto walutą płatności, ale to już trzeba mieć rachunek bankowy wielowalutowy i polować na tanią walutę w kantorach internetowych. Prawdziwi twardziele tak robią. Ja tam korzystam z szybkiego zasilenia konta PayPal odpowiednią kwotą z rachunku po zakupie, a przed płaceniem - nie trzymam u nich kasy.
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: PawelM »

4Rider pisze: 07 paź 2019, 13:50 paypal pobiera jakąś prowizję, bo nie doczytałem?
Za przewalutowanie nie pobiera, ale ich kurs wymiany jest mniej korzystny od kursów NBP czy kantorowych. Natomiast pobierają haracz (ok. 4%) za otrzymane płatności itd.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

Dzięki, dzięki Wam już wiele* wiem 8-)


*no przecie nie napisze że wszystko, nie ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

10/09/2019 13:21 [czas japoński] Departure from inward office of exchange
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

Przesyłka u mnie, Pani Kurier z PP przyniosła, domiar w kwocie 452,90.

Dobra biorę się za nią bo na razie nie wiem jak ściągnąć dupkę, ale powiem że jest idealna.


A i żurawia origami dostałem gratis 8-)


PS: już wszystko o niej wiem (o obsłudze) i wszystko działa idealnie, czas założyć film i do boju, no ale na razie muszę czekać na gości mojej żony z Holandii :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: D.M.M. »

Żeby zdjąć dupkę, musisz założyć szyberek (dark slide) i go docisnąć. Gratuluje, ja do dzisiaj jestem zakochany w tym klocku.

P.S. Czekam na kilka słów o tej lupce, jak już poużytkujesz.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: wosk »

4Rider pisze: 07 paź 2019, 13:50 No też jestem ciekaw, na ebay stoi że niby zapłaciłem 1530 pln, ale paypal (jedyna akceptowalna forma płatności)
pobrał mi z konta 1612 pln, a do zapłaty było 390 dolarów (z tego co pamiętam paypal liczył 23 centy z kawałkiem za złotówkę).
paypal pobiera jakąś prowizję, bo nie doczytałem?
Paypal ma swoje nieciekawe kursy. Dobrą metodą jest karta i aplikacja Revolut. W PayPal mam ustawioną kartę Revolut jako źródło waluty i opcję, że wydawca karty stosuje swój kurs. Revolut ma najlepsze dostępne kursy wszystkich walut (międzybankowe), tylko w weekendy są nieco mniej korzystne. Da się zaoszczędzić trochę grosza dzięki temu ;-)
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

4Rider pisze: 10 paź 2019, 10:26 Przesyłka u mnie, Pani Kurier z PP przyniosła, domiar w kwocie 452,90.
Jaka stawka cła (procentowa) i podaj kod taryfy, jeśli łaska.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: jac123 »

Ile razy można pisać, że cło to są grosze (o ile w ogóle są). VAT jest problemem - VAT!
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

wosk pisze: 10 paź 2019, 11:12 karta i aplikacja Revolut
Ciekawe, ale nie wyczytałem szczegółów. Zakładam konto i co? Zasilam przelewem z konta w moim banku, karta jest wirtualna czy plastyk?
ODPOWIEDZ