Minolta dynax 7

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

Posiadam dwie Minolty dynax 7. Super świetny sprzęt bardziej rozbudowany techniczne od maxxum 9, chodź siudemka nie jest zrobiona tak solidnie.

Minolta nr 1. - problem

Sprzęt działa, robi zdjęcia, ale w momencie kiedy chce się zmienić przyslone wyskakuje error. ( patrz zdjęcie) Po wyłączeniu i włączeniu ponownie wszystko jest okay do momentu kiedy chce się zmienić przyslone. Czym to może być spowodowane? Mam parę opini ale nie będę o nich pisał, chciałbym usłyszeć inne zadanie.

Minolta nr 2. - problem

Włączyłem, robiłem zdjęcia wszystko okay. Chciałem jedno zdjęcie doświetlic używając wbudowanego flasha. Flash strzelił, ale zaraz po tym aparat się wyłączył i nie chce się ponownie włączyć.

Proszę o opinie.
Załączniki
SmartSelect_20190719-114254_Gallery.jpg
Ostatnio zmieniony 19 lip 2019, 19:01 przez The way I am, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Minolta dynax 7

Post autor: teh_R. »

Co do 1), niemal na pewno siadł Ci dynks odpowiadający za przełożenie napędu na przysłonę. Mamy rok 2020, drukowanie 3d itp i pewnie idzie to dorobić. Ludzie, z tego co czytałem, podklejali sobie ten element, ale jeśli trzymało, to na krótką metę.
2) zmień baterie na świeże i zobacz. Nie pomoże, zresetuj aparat. W skrajnym przypadku można wyjąć baterie i zapomnieć o aparacie na jakiś czas. Powinna wtedy rozładować się wewnętrzna bateria, i aparat nie powinien pamiętać błędu.
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

teh_R. pisze: 19 lip 2019, 02:37 Co do 1), niemal na pewno siadł Ci dynks odpowiadający za przełożenie napędu na przysłonę. Mamy rok 2020, drukowanie 3d itp i pewnie idzie to dorobić. Ludzie, z tego co czytałem, podklejali sobie ten element, ale jeśli trzymało, to na krótką metę.
2) zmień baterie na świeże i zobacz. Nie pomoże, zresetuj aparat. W skrajnym przypadku można wyjąć baterie i zapomnieć o aparacie na jakiś czas. Powinna wtedy rozładować się wewnętrzna bateria, i aparat nie powinien pamiętać błędu.

1.Zdjęcie jest do problemu z pierwszą Minolta ( zrobiłem update posta aby było wiadomo). Czyli error kasuje się za każdym razem kiedy wylaczysz/walczysz aparat.


2. Dodam jeszcze że po włączeniu jest taki charakterystyczny ciągły dźwięk buczenia. Aparat się nie włącza.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
darekdp
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Minolta dynax 7

Post autor: darekdp »

Popychacz przysłony to "standardowa" usterka Dynax-ów 7.
Myślę, że obecnie taniej i szybciej jest kupić działającą używkę.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

darekdp pisze: 19 lip 2019, 21:23 Popychacz przysłony to "standardowa" usterka Dynax-ów 7.
Myślę, że obecnie taniej i szybciej jest kupić działającą używkę.
Jeżeli ta usterka występuje bardzo często to lepiej naprawić i wiedzieć co się ma, a niezeli kupować i mieć problem z następna. Wsumie takie tanie nie są od $300.00 w górę.

Ma ktoś schemat tego modelu Minolty?

Dzięki za pomoc Darek,
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Minolta dynax 7

Post autor: teh_R. »

Mam, jutro wieczorem postaram się wrzucić.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: rbit9n »

niestety, ale ta część potrafi (ponoć) ulec uszkodzeniu podczas transportu. mnie się to przydarzyło, czytałem też takie historie na forach internetowych. u sprzedawcy wszystko jest dobrze, kupiec otwiera i oczom jego ukazuje się error. dlatego też strach używkę kupować. szczególnie przez net, gdzie nie ma szans przetestować aparat.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

teh_R. pisze: 20 lip 2019, 07:40 Mam, jutro wieczorem postaram się wrzucić.
Dzięki
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Minolta dynax 7

Post autor: teh_R. »

Schemat.
Załączniki
minolta dynax7.PDF
(7.05 MiB) Pobrany 220 razy
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

teh_R. pisze: 21 lip 2019, 18:34Schemat.
Dziękuję
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

rbit9n pisze: 20 lip 2019, 07:51 niestety, ale ta część potrafi (ponoć) ulec uszkodzeniu podczas transportu. mnie się to przydarzyło, czytałem też takie historie na forach internetowych. u sprzedawcy wszystko jest dobrze, kupiec otwiera i oczom jego ukazuje się error. dlatego też strach używkę kupować. szczególnie przez net, gdzie nie ma szans przetestować aparat.
Dokładnie taka historie miałem wcześniej, ale zakupy robię w Japonii i nigdy nie miałem problemu aby oddać zakupiony towar.

Jeżeli ta część tak szybko ulega uszkodzeniu przy transporcie to równie dobrze może popsuć się podczas podróży z aparatem w dłoni :(. Szkoda..

Ach gdyby a7 była tak solidnie zrobiona jak a9.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

Szukam tej usterki i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie w którym dokładnie miejscu jest ten aperture ring?
Załączniki
20191006_130128.jpg
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Minolta dynax 7

Post autor: The way I am »

Wsumie to mam zlokalizowane.. Hm... Problem w tym jak to naprawić.. Element ma około 5 minimetrow.. Ciężko się do niego dostać..
Załączniki
Screenshot_20191006-142747_Drive.jpg
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
ODPOWIEDZ