Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

4Rider pisze: 03 paź 2019, 06:36 A bo ja nawet tego konta nie zakładałem Google mi założył
Jaki dobry wujek! Różne strony językowe nie mają takiej samej obsługi zamówień.
Miłego!

"Mój zachwyt przedwczesny i tak liczy za wysyłkę jedną i drugą."

A widzisz! Pisz do sprzedawcy, niektórzy coś tam obiecują w opisach w temacie łączonej wysyłki.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

A jeszcze pytanie odnośnie negatywów [do praktyków, nie teoretyków ;-) ] , czy ich na lotniskach nie prześwietlą jaki kiedyś bywało przy RTG i trzeba było mieć 'ołowiane' pojemniki? Chyba mają jakąś nowszą technologię bo przecież RTG to niezdrowe - dawno nie latałem... Chodzi mi o filmy z Hong-Kongu 220 BW.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

4Rider pisze: 03 paź 2019, 07:12 A jeszcze pytanie odnośnie negatywów [do praktyków, nie teoretyków
Jeśli myślisz o przesyłce, to to jest pytanie do odpowiednich służb lotniskowych, szczególnie tych z Hong-Kongu ;-)
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: pelovsky »

4Rider pisze: 03 paź 2019, 06:42 Mój zachwyt przedwczesny i tak liczy za wysyłkę jedną i drugą.
wszystko zależy od tego, czy sprzedawca udostępnia "combined shipping". Jeśli nie, to liczy podwójnie. Ale może możesz poprosić o total amount (czy jakoś tak, ja korzystam z niemieckiej wersji i tam jest "Gesamtbetrag anfordern") z wiadomością do sprzedającego i prośbą o podanie sumarycznych kosztów przesyłki.
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: D.M.M. »

Po zakupie jest opcja zwrócenia się do sprzedawcy o wystawienie nowej faktury. Nie zawsze jednak sprzedawca to udostępnia.
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

Zawsze warto napisać do sprzedawcy. Np. Japończycy zwykle szybko odpisują i można się dogadać. W skrajnym wypadku pozostaje zwrot części zapłaconej kwoty.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: zaphod »

4Rider pisze: 03 paź 2019, 07:12 Chyba mają jakąś nowszą technologię bo przecież RTG to niezdrowe
Prześwietlają, bo przecież towary nie dostaną raka. Żadnego innego sposobu prześwietlania dotąd nie wymyślono. Tak trochę z innej beczki - jak sam gdzieś lecisz, to filmy lepiej wziąć do bagażu podręcznego, bo nadawany do luku jest prześwietlany dużo większą dawką.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 03 paź 2019, 07:50
4Rider pisze: 03 paź 2019, 07:12 A jeszcze pytanie odnośnie negatywów [do praktyków, nie teoretyków
Jeśli myślisz o przesyłce, to to jest pytanie do odpowiednich służb lotniskowych, szczególnie tych z Hong-Kongu ;-)
A wcale nie.
Bo może ktoś kupił filmy w H-K i je dostał, a później naświetlił i wywołał i się przekonał.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5592
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: aka »

4Rider pisze: 03 paź 2019, 11:06 Bo może ktoś kupił filmy w H-K i je dostał, a później naświetlił i wywołał i się przekonał.
Pytasz o efekty wywołania filmów zakupionych w H-K i dostarczonych do Polski? Nie próbowałem, ale czytałem wiele razy, że jest ok. Ale nic nie jest dane na zawsze...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 03 paź 2019, 11:17
Pytasz o efekty wywołania filmów zakupionych w H-K i dostarczonych do Polski?
Dokładnie. I tak też brzmiało pierwsze pytanie, acz było bardziej rozbudowane 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: jac123 »

Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: taharii »

Napisz do gościa, ogólnie kupujesz, nie musisz płacić, potem piszesz o naliczenie kwoty wysyłki, dostajesz nową i płacisz dopiero.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: rbit9n »

4Rider pisze:A ktoś wie co to (z w/w zdjęcia):

co to.jpg
:?:

Odwrotne mocowanie, adapter jakiś, a może dystans?
aka pisze:
4Rider pisze: 30 wrz 2019, 19:13 A ktoś wie co to (z w/w zdjęcia):


co to.jpg :?:

Odwrotne mocowanie, adapter jakiś, a może dystans?
A może taki trop: Small Bayonet Mount/Large Bayonet Mount. Pisz do Rzeszowa...
4Rider pisze:
aka pisze: 30 wrz 2019, 19:23 A może taki trop: Small Bayonet Mount/Large Bayonet Mount. Pisz do Rzeszowa...
Oki łapię. Znaczy się adapter na nowsze obiektywy..
Podkarpacie Samo podejmie temat gdy zechce, Ono widzi wszystko ;-)
obiektywy do Bronik serii S i EC nie mają wbudowanego ślimaka do ostrzenia. jest to osobna część i to ją właśnie widzisz na zdjęciu.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: 4Rider »

Paczka idzie szybciej niż myślałem wysłana 1/10 z KAWAGUCHIKITA, 3/10 w Tokio, a wczoraj kwadrans przed północą już jest w urzędzie celnym w Warszawie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Zakupy w Azji - Cło

Post autor: D.M.M. »

Jak już przyjdzie i się trochę pobawisz, napisz mi proszę co sądzisz o tym kominku z lupą.
ODPOWIEDZ