Koniec przerwy technicznej

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: skpt »

Jesteś na pewno autorem komentarzy. Więc jesteś.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 27 wrz 2019, 15:46 Jesteś na pewno autorem komentarzy. Więc jesteś.
Nie panie Kolego. Komentarze zostały, ale po usunięciu konta na AT z tego co pamiętam były podpisane "*usunięty".
A po drugie kto by chciał zachować autorstwo komentarzy podpisanych vel RagnarokIII :mrgreen: [no przynajmniej części z nich]

4Ridera nie ma na bank, bo w 2017 istniał jako projekt tylko w mojej głowie, gdy przebywałem w odosobnieniu...
(natchnieniem do pomysłu był Ktoś z AT, kto postulował bym wrócił jako Czwarty-jakiś tam, jakiś czas trwało bym ułożył odpowiednią legendę do nowego w cielenia i wybrał Jeźdźca)
Oki. Ale legitymacja Stowarzyszenia numer 4 i tak jest mi obiecana 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: skpt »

Pierwszy lepszy z brzegu przykład z forum:
---------------------
Data waznosci a wywolywacz
2009-09-13 08:47:23: matrekus: Witajcie mam pytnanie czy data waznosci ma wplyw na wywolywacz? Chodzi mi o taki stojacy w sklepie z 07.09 bodajze. Pozdrawiam
2009-09-13 09:57:43: RagnarokIII: Raczej na pewno nie. Wywoływałem na wywoływaczach z lat '80 i było ok. Rekord to Rodinal z lat 50 w szklanej butelce, którego używam do dziś 50/50 z Rodinalem współczesnym, genialny developer!
---------------------
Całe Ci tam stado Ragnaroka III, rzekłbym, że kawał historii :-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

Jak ten czas leci...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: skpt »

Ano, proces patrzenia i oswajania swojego "wczorajszego ja" w ogóle bywa dobrym, choć szarpiącym doświadczeniem. Jak każde patrzenie wstecz. Dla mnie zadziwiające jest jakim katalizatorem wspomnień są właśnie fotografie. Mam skatalogowane (datami, osobami, miejscami, aktywnościami, innymi istotnymi cechami) archiwum zdjęć z ostatnich 20 lat. Bywa, że siadamy z żoną wieczorem i pozwalamy płynąć po ekranie losowo wybranym obrazom. Bywa, że życzymy sobie konkretnego przekroju (osoby/grupy osób, zdjęć wykonanych jesienią, poza domem, etc.). Wracają wspomnienia, o których byłem przekonany, że się zatarły, że już ich nie mam. Wracamy wczorajsi my, choć to już nie my. Dziwię się często sobie samemu. Dobry taki czas :-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 28 wrz 2019, 08:40 pozwalamy płynąć po ekranie losowo wybranym obrazom.
Mam taki 'gadżet' na ekranie komputerka - pokaz slaydów w małym okienku.
Czasem patrzę i zatrzymam, zdjęcie zapiszę na pulpicie i do takiego wora, jak się uzbiera trochę to wysyłam
do labu (analogowego oczywiście ;-) ) i oglądamy sobie na papierku, czasem nawet jaki albumik się wyklei...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Koniec przerwy technicznej

Post autor: skiper75 »

Canon F1n 35-105/3.5
Ilford Pan F Plus.

Obrazek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

Impresja Instanx'a coraz bardziej mnie urzeka, precyzja MF coraz bardziej trąci mi sztucznością...coś się dzieje...:

4Rcan_20191001_0004.jpg

Fujifilm Instax Mini
Mini 90 Neo Classic

[powiększenia wzmacniają moc nastroju i ulotności - na próbę zamówiłem powiększenia 13x18]
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Bokeh »

To prawda.
Tu zdjęcie polaroidem Land Camera 1000 sx70 box z 1978r.
Załączniki
zen471.jpg
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

skpt pisze: 28 wrz 2019, 08:40 Ano, proces patrzenia i oswajania swojego "wczorajszego ja" w ogóle bywa dobrym, choć szarpiącym doświadczeniem. Jak każde patrzenie wstecz. Dla mnie zadziwiające jest jakim katalizatorem wspomnień są właśnie fotografie. Mam skatalogowane (datami, osobami, miejscami, aktywnościami, innymi istotnymi cechami) archiwum zdjęć z ostatnich 20 lat. Bywa, że siadamy z żoną wieczorem i pozwalamy płynąć po ekranie losowo wybranym obrazom. Bywa, że życzymy sobie konkretnego przekroju (osoby/grupy osób, zdjęć wykonanych jesienią, poza domem, etc.). Wracają wspomnienia, o których byłem przekonany, że się zatarły, że już ich nie mam. Wracamy wczorajsi my, choć to już nie my. Dziwię się często sobie samemu. Dobry taki czas :-)
Tysiące twarzy, setki miraży. To człowiek tworzy metamorfozy ....
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

Miś nazywa się BMW - Bezimienny Miś Warmiński
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 19:01 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: skpt »

jac123 pisze: 02 paź 2019, 08:05 ysiące twarzy, setki miraży. To człowiek tworzy metamorfozy ....
Ano :-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

pochylnia nadchodzi, rozpędzam się... :-?
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 19:52 przez 4Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

Autoportret z Marią:

4Rcan_20191004_0005.jpg
Neo Classic 90
[@4R - wszelkie prawa uwolnione]


Oni wszyscy są tacy sami, przystosowani
A oto ja zrodzony z zagubionej przyczyny
Przegrany, obcy w przebraniu, umierający
Więc kto teraz powie, że trzeba wstydzić się
będąc samotnym, kiedy psy są na zewnątrz
Po dziesięć w sforze, ze zdjętymi kagańcami, gryzą
Próbowałem ocalić moje prywatne pomieszczenie,
Podczas gdy wszyscy wokół ciągle igrali z ogniem
Rzeczywistość pozostaje
Nigdy nie zaproponowano mi, bym się sprzedał
Nie chcę być kolejną twarzą w oknie
Oglądającą życie przez ekran, pławiącą się w ciepłej poświacie
Znikającą w ten sposób...
https://www.youtube.com/watch?v=MpQMsUfVOEs
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

Mini 90 last encore, = [zostawiam ten aparacik do użytku na ludziach w bliży, do landów Wide lepsiejszy jednakoż - od paru tygni jestem zmuszony czasem (do czasu) używać oxów lub lupy - wczoraj miałem problema pentaconem 50 na ostro ukręcić celując na dłuższy dystans (5-7 metrów) przy otwartej diafragmie]

4Rcan_20191004_0003.jpg
[@4R - wszelkie prawa uwolnione]

Dodam że Duch Fotografii nad mną czuwa, wykonując powyższy obrazek zakręciłem się zupełnie: planowany układ techniczny był taki: flesz off (czyli długi czas) i D(arken) [ustawienie jak drzewa z kałużą powyżej], flesza zapomniałem wyłączyć, ale skompensowałem niedoświeltenie dalszego planu kolejnym błędem, zamiast guzik wcisnąć 3-krotnie nacisnąłem go 2 razy i zamiast D, było L+ (podwójne Lighten), mogłem poprawić następnym strzałem, ale zostawiłem jak jest, bo te dwie trawki z liściem sfleszowane zaczęły robić zdjęcie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ