Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: shovax »

radzic komus, jaki ma kupic aparat, choc pytanie dotyczylo czegos innego, w dodatku nie majac zielonego pojecia do jakich celow badz fotografii ma byc uzyty aparat. jest tylko przejawem checi publicznej zwalki "o, ja cos madrego powiedzialem. znowu" FAP FAP FAP.

Jan Saudek do dzisiaj uzywa Psixa. To nie aparat robi zdjecia, tylko fotograf.

a zeby bylo w temacie
Tristan pisze: 15 wrz 2019, 08:22 Cześć,
Poszukuje psixa, najlepiej z Biometarem 80mm.
zapraszam do Czech, prosze bardzo, pierwsze lepsze linki

https://www.sbazar.cz/na.jaku/detail/88 ... con-six-tl
https://foto.bazos.cz/inzerat/109014024 ... six-tl.php

w przeliczeniu kolo 420zl. tutaj w Czechach to byl podstawowy sredni format, ludzie czasami oddaja za darmo, albo za bezcen. sam zdobylem Sonnar 180/2.8 i Biometar 120/2.8 za piwo :)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

shovax pisze: 29 wrz 2019, 18:42 radzic komus, jaki ma kupic aparat, choc pytanie dotyczylo czegos innego, w dodatku nie majac zielonego pojecia do jakich celow badz fotografii ma byc uzyty aparat. jest tylko przejawem checi publicznej zwalki "o, ja cos madrego powiedzialem. znowu" FAP FAP FAP.
No kocioł, Panie Kocioł.
Wiesz jak jest, każdy ocenia (zachowania innych) w/g siebie, ale to nie znaczy, że skoro Ty czynisz i myślisz w jakiś sposób, to druga osoba czyni tak samo :-P
Bądź daleki od generalizacji, stresu sobie zaoszczędzisz, no ale może lubisz się poczuć lepszy, no nie wiem, zaliczyłem tylko 3 semestry psychologii...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Imperitus »

shovax pisze: 29 wrz 2019, 18:42 Jan Saudek do dzisiaj uzywa Psixa. To nie aparat robi zdjecia, tylko fotograf.
To wiadomo nie od dziś, jestem wielbicielem Karela Plički- a facet używał Praktisixa. Kolekcjoner z Czeskiego Cieszyna- znany wszem i wobec pan Petr Wojoczek- dał mi kiedyś dwa Pentacosixy do przestrzelania, sprawdzenie czasów i rozstawu klatek- standard przy tej puszce. Słaba ergonomia i upierdliwie ciemna matówka bez kominka z prawdziwego zdarzenia, nigdy go nie kupię ze względu na body. Za to szkła- dla mnie bajka; miałem do dyspozycji Tessara 80, Biometara 80 i Flektogona 50- zwłaszcza to szkiełko przypadło mi do gustu. Stare Zeissowskie szkła mają tyle wyrazu i charakteru- dla tego mam Exaktę :-> . Jednakowoż jako zwolennik stałego podglądu wolę TLR-y, więc kupiłem Mamiyę C220 :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Jerzy »

A ja tam lubię P-Sixa. I nie jest to mój pierwszy kwadrat, więc mam porównanie. Prostota do mnie bardzo przemawia, bardzo fajnie robi mi się portrety ze 120. Ze 180 też parę fajnych kadrów wyszło. Do patrzenia najlepsza jest lupa, ale niestety mam okulary i muszę przerobić jej dipotrię. I używam go jak Ansel Adams swoje wielkie formaty - nigdy dalej niż 200 m od samochodu ;)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Tristan »

Panowie, wybór padł na Yashicę Mat. Ceny "sprawdzonych" i "serwisowanych" psixów są bardzo wygórowane, a zakup modelu z opisem "raczej sprawny", lub "sprawdzany na sucho, bez filmu" przy tak awaryjnym sprzęcie skutecznie mnie zniechęcił. Szkoda, że czasy, kiedy to Bronicę ETRS można było zakupić za 900 zł bezpowrotnie minęły. Moda na analog ma swoją cenę:) Dziś żałuję, że opchnąłem swojego Kieva 88CM... dostałbym za niego 2x tyle co 3 lata temu.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Jerzy »

Tristan, paczałeś na allegro na sprzęty od erjot771? To emerytowany mechanik, wie co sprzedaje...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

Tristan pisze: 30 wrz 2019, 07:02 Panowie, wybór padł na Yashicę Mat.
He, he.
Moja dobra rada jednak się przydała - ta z poprzedniego wątku [sredni-format-do-800-zl-t13949.html] zanim zachciało Ci się Psikusa ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Tristan »

Jerzy pisze: 30 wrz 2019, 07:44erjot771
Ceni wysoko swoje aparaty - 900 zł za korpus z Biometarem zebrą to trochę rozbój, poza tym nie lubię wszelkich modyfikacji. To półśrodki.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: jac123 »

Kiepski wybór, po prostu słaba jest ta Jaśka (optyka), o czym zresztą świadczy cena. Miałem, sprzedałem bez żalu.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Jerzy »

Nie chce mi się wierzyć, że na forum nikt nie poratuje P-Sixem w uczciwej cenie :) Ja swojego tu kupiłem i jest ok.
Ale Yashica też ok, o ile wystarczy Ci 80. Z mojej robiłem powiększenia 70x70 i byłem zadowolony :) Dobrze trafić z futerałem. Nie ma co sobie robić nadziei co do pracy światłomierza, bywa nieprzewidywalny.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ds74
-#
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2016, 11:31

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: ds74 »

Kurcze, nie wiem. Myślę czy nie sprzedać mojej osobistej jaśki 124G. W naprawdę ładnym stanie, z futerałem i działającym światłomierzem.
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: szable »

Mój oferowany wyżej P6 był właśnie serwisowany i modyfikowany o pana erjot771. Mistrz.

Swoją drogą ta dyskusja natchnęła mnie do tego aby przestrzelić swojego P6 paroma rolkami Tmaxa 400...
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Tristan »

jac123 pisze: 30 wrz 2019, 09:59 słaba jest ta Jaśka (optyka),
Yashinon 80/3.5 nie jest złym obiektywem. Dużo osób go chwali. Wiadomo, że jak ktoś preferuje pełną dziurę to może być zawiedziony układem tessar-a, ale ja do tych osób nie należę.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: jac123 »

Tristan pisze: 30 wrz 2019, 13:03
jac123 pisze: 30 wrz 2019, 09:59 słaba jest ta Jaśka (optyka),
Yashinon 80/3.5 nie jest złym obiektywem. Dużo osób go chwali. Wiadomo, że jak ktoś preferuje pełną dziurę to może być zawiedziony układem tessar-a, ale ja do tych osób nie należę.
Nie to że jest zły, ale czasami zawodzi. Do Rolka jej daleko, a i Kiev 60 czy Psix (ich optyka) biją ją na głowę.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 30 wrz 2019, 14:27 Kiev 60 czy Psix (ich optyka) biją ją na głowę.
Samą optyką to Pan zdjęcia nie zrobisz. Oba wynalazki to zwykły złom muzealny.
I żeby nie było miałem je oba, a jeden nawet dwa razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ