Koniec przerwy technicznej

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Koniec przerwy technicznej

Post autor: Imperitus »

4Rider, ciągnie trochę cyjanotypią :-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

Noo ;-)
Będzie więcej klatek na Flickr, dziś dam dwie jak tą drugą odpypciuję
(no bo jak ktoś mi woła to zawsze pypcie są, a jak ja sam BW to pypeć rzadko się zdarzy...)

PS: Kodak Ektar 25 w maluchu też tak robi (1999).
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

No to może jeszcze przyszłe ofiary gwałtu :shock: :

Anti(mother)matter.jpg

Mamiya 645
Mamiya 45/2.8
Konica Impresa 50@25
[expired 1993]
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 25 wrz 2019, 15:54 No to może jeszcze przyszłe ofiary gwałtu :shock: :
Dokonałeś na nich jakiś niecnych czynów?!
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: zladygin »

Jac123 - o co Ty podejrzewasz naszego zacnego Kolegę? On pisał o gwałcie w celu uzyskania wołowiny!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 26 wrz 2019, 09:20
4Rider pisze: 25 wrz 2019, 15:54 No to może jeszcze przyszłe ofiary gwałtu :shock: :

Dokonałeś na nich jakiś niecnych czynów?!
zladygin pisze: 26 wrz 2019, 09:42 Jac123 - o co Ty podejrzewasz naszego zacnego Kolegę? On pisał o gwałcie w celu uzyskania wołowiny!

To nie i to nie [ale jedna i druga interpretacja wcale nie jest głupia, a na pewno ciekawa ;-) ]

Gdzieś mi w ucho wpadło z kampanii wyborczej ze strony wegańskiej,
że krowy mleczne to ofiary gwałtu, bo muszą być zapładniane siłą by mleko dawać.

No coś w tym jest...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Koniec przerwy technicznej

Post autor: jac123 »

Oj coś kręcisz ....
Byłem na wsi nie raz i nikt tam krów nie zapładnia (nie mówiąc o gwałtach), a mleko dają.
A Ty ... Po polach chodzisz, do obór krowom zaglądasz, nagie krowy fotografujesz .... :oops:
Podejrzana sprawa ... :evil:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 26 wrz 2019, 13:16 Oj coś kręcisz ....
Byłem na wsi nie raz i nikt tam krów nie zapładnia (nie mówiąc o gwałtach), a mleko dają.
Oj powaga, słyszałem to w reżimowej TV (na szpitalnym łożu i to ktoś inny włączył telewizor, a było to w tą niedzielę)
- to była kwestia wyśmiania postulatu o zakazie hodowli krów mlecznych - poszło to razem z Bobem, Humusem i Włoszczyzną.
Chciałem zauważyć, że każdy kto ma aspiracje polityczne ma nasrane we łbie odważniej i wielce kreatywniej
od tych czynnych lamusów z każdej opcji.

Tak więc dumnie powtórzę: nigdy nie brałem udziału w żadnych wyborach politycznych i już raczej tego nie spieprzę :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: bakulik »

Imperitus pisze: 23 wrz 2019, 21:03 A tak bajdełej- wie ktoś z was z jakiego to filmu?
https://m.youtube.com/watch?v=xROMmlu4zS0
W komentarzach piszą, że z tego: https://www.imdb.com/title/tt0359123/ ;-)
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Koniec przerwy technicznej

Post autor: mrek »

jac123 pisze: 26 wrz 2019, 13:16 Oj coś kręcisz ....
Byłem na wsi nie raz i nikt tam krów nie zapładnia (nie mówiąc o gwałtach), a mleko dają.
No tak jest w hodowli przemysłowej. Parę miesięcy odsapki z cielakiem, cielaka się przeznacza na cielęcinkę i kolejna inseminacja. Nie pamiętam ile takich cykli.
Sprawdziłem temat, gdy żona założyła się ze mną, że krowy całe życie dają mleko "bo u cioci mleko zawsze było" :-)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5591
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Koniec przerwy technicznej

Post autor: aka »

mrek pisze: 27 wrz 2019, 07:11
jac123 pisze: 26 wrz 2019, 13:16 Oj coś kręcisz ....
Byłem na wsi nie raz i nikt tam krów nie zapładnia (nie mówiąc o gwałtach), a mleko dają.
No tak jest w hodowli przemysłowej. Parę miesięcy odsapki z cielakiem, cielaka się przeznacza na cielęcinkę i kolejna inseminacja. Nie pamiętam ile takich cykli.
Sprawdziłem temat, gdy żona założyła się ze mną, że krowy całe życie dają mleko "bo u cioci mleko zawsze było" :-)
Zasadniczo od wieków nic się nie zmieniło. Poza jednym - przyjemność obcowania z bykiem zamieniono na bezduszną operację sztucznej inseminacji :-( Taki inseminator to nawet buzi nie da ;-)
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: wosk »

Garść aktualności w nawiązaniu do tematu wątku ;-) dla tych, którzy nie korzystają z twarzoksiążki:
"... udało się nam odzyskać 1347 kont ze starego AT i każdemu z nich i utworzyć profil. Każdy odzyskany profil ma status "nieaktywny". Jeżeli właściciel wyrazi zainteresowanie będzie mógł odzyskać swoje konto, a jego dotychczasowa twórczość w miarę możliwości będzie dostępna i przypisana do profilu. Później użytkownik zrobi z nią co tylko będzie chciał - jako właściciel. Aktualnie pracujemy nad przeniesieniem treści i przypisaniem ich do konkretnego profilu"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

A jak w mym wypadku jest stary profil i ten młodszy? Czy stary (profil) Wątpiący całkiem zdematerializował?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: skpt »

Dane były odzyskiwane na bazie hurtowego zrzutu oryginalnych stron, a nie przekazania bazy danych przez poprzedniego właściciela. W konsekwencji odzyskać można było tylko to co było widać "z zewnątrz" - tych użytkowników, którzy co najmniej raz opublikowali zdjęcie, lub się odezwali na forum lub pod zdjęciem. Zrzut był z 2017 roku. W ramach zrzutu było cirka 52 tysiące stron ze zdjęciami oraz cirka 7 tysięcy tematów na forum. Te dane zostały przeczytane z zapisanych w zrzucie plików html i umieszczone w modelu danych umożliwiającym dalszą migrację. Jak zwykle przy tego typu projektach proces pewnie nie jest wolny od pomniejszych błędów (z punktu widzenia rzemiosła, bo punkt widzenia konkretnych osób to zupełnie inna sprawa ;) i przejdzie pewnie jeszcze kilka iteracji.
Stąd jeśli w galerii dało się oglądać n inkarnacji tego samego człowieka, to i po migracji pewnie tak będzie. Co do ew. scalania kont, to już innego "majstra" trzeba pytać ;)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Koniec przerwy technicznej

Post autor: 4Rider »

skpt pisze: 27 wrz 2019, 14:18 Zrzut był z 2017 roku.
To mnie tam wcale nie ma.
Byłem nieaktywny (nie posiadałem konta) między jesienią 2015 a wiosną 2018.
Jesienią 2015 Wątpliwie Wątpiący usunął konto RagnarokIII, a wczesną wiosną 2018 utworzyłem profil 4Rider.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ