Ramki do Epson V550

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Ramki do Epson V550

Post autor: Bokeh »

Z tego co widzę, to nowe ramki do Epsona V550 można nabyć jedynie...........kupując nowy skaner Epsona. :lol: :lol: :lol:
Ale jaja. Praktycznie nie do kupienia.
Trzeba albo kleić, albo zrobić sobie z tektury, albo może wykonać wydruk 3D.
Ciekawe czy jest zakład, który podjął by się takiej usługi i zrobiłby to z materiału, który nie jest tak miernej i kruchej jakości jak oryginalne ramki? A i jeszcze, ciekawym jaki koszt takiego wydruku może być? bo może nie opłaca się i bardziej opłacalne będzie .......kupic nowy skaner. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ramki do Epson V550

Post autor: jac123 »

Bokeh pisze: 25 wrz 2019, 07:21 Z tego co widzę, to nowe ramki do Epsona V550 można nabyć jedynie...........kupując nowy skaner Epsona. :lol: :lol: :lol:
Ale jaja. Praktycznie nie do kupienia.
Pełno tego na ebaju, a i pewnie u polskiego dystrybutora też jest (ja tam kupowałem).
Lol ...
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Ramki do Epson V550

Post autor: aka »

Bokeh pisze: 25 wrz 2019, 07:21 Z tego co widzę, to nowe ramki do Epsona V550 można nabyć jedynie...........kupując nowy skaner Epsona. :lol: :lol: :lol:
Ale jaja. Praktycznie nie do kupienia.
Trzeba albo kleić, albo zrobić sobie z tektury, albo może wykonać wydruk 3D.
Ciekawe czy jest zakład, który podjął by się takiej usługi i zrobiłby to z materiału, który nie jest tak miernej i kruchej jakości jak oryginalne ramki? A i jeszcze, ciekawym jaki koszt takiego wydruku może być? bo może nie opłaca się i bardziej opłacalne będzie .......kupic nowy skaner. :lol: :lol: :lol:
Proszę:
https://www.ebay.com/itm/Epson-Perfecti ... xyXWdQ8rbe

https://www.ebay.ie/itm/Epson-Perfectio ... xy~dBRHtfV

Takie drobiazgi nie są clone, dwa, trzy tygodnie i masz w domu, a taniej to chyba jedynie na aliexpress po kilku miesiącach oczekiwania...
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Ramki do Epson V550

Post autor: Bokeh »

OK, ale to na ebaju, a w Polsce?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Ramki do Epson V550

Post autor: aka »

Bokeh pisze: 25 wrz 2019, 16:10 OK, ale to na ebaju, a w Polsce?
Pisz do epson.pl z pytaniem i/lub obdzwoń partnerów serwisowaych epsona. A ebay to co, zły jest?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ramki do Epson V550

Post autor: 4Rider »

Widziałem na allegro, ale trzeba wpisać nazwę inną niż ramki, ale zapomniałem jaką...

A może ramki jednak a teraz nie ma po prostu...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Ramki do Epson V550

Post autor: Bokeh »

To w ogóle jest bardzo dziwne, śmieszne, groteskowe wręcz, że ramki z gównianego, lichego plastiku, kosztują blisko 20% całego skanera.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Ramki do Epson V550

Post autor: aka »

Bokeh pisze: 25 wrz 2019, 16:52 To w ogóle jest bardzo dziwne, śmieszne, groteskowe wręcz, że ramki z gównianego, lichego plastiku, kosztują blisko 20% całego skanera.
W Europie oryginalne:
https://www.scandig.com/filmscanner-acc ... index.html
ale kurier trochę drogi (25Euro).
Tak czy inaczej trzeba szukać, znalezć i kupić.

Nie wiem jak tak z V550, ale można spróbować skanować bez ramek, pod szybą antyrefleksyjną (chemicznie trawiona jednostronnie, używana do oprawy płaskich np. grafik, zdjęć itp.). Taka szyba u szklarza kosztuje kilka złotych za format A4. Jeśli software pozwala tak skanować, to efekty lepsze niż w ramkach, bo negatyw idealnie przyciśnięty do szyby skanera.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Ramki do Epson V550

Post autor: aka »

Bokeh pisze: 25 wrz 2019, 16:52 To w ogóle jest bardzo dziwne, śmieszne, groteskowe wręcz, że ramki z gównianego, lichego plastiku, kosztują blisko 20% całego skanera.
Części zamienne/akcesoria do wszystkiego są drogie. Koszt dystrybucji, utrzymania zapasu i popyt na lokalnym rynku o tym decydują. Z całą pewnością w Polsce sprzedało się dużo więcej skanerów V500 niż skanujących nimi filmy, a jeszcze mniej trafia się pechowych uszkodzeń ramki. Takie życie Panie, takie życie...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ramki do Epson V550

Post autor: 4Rider »

No ja widziałem kiedyś ramki podwójne do V700 za 100 dolarów.

Moja rada jest taka: opchnij Epsona kup Canona, ja za swego nówkę [Mark II] dałem 8 stówek na Boże Narodzenie 2018.


Epson jest tak samo przereklamowany jak Nikon i BMW :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ramki do Epson V550

Post autor: jac123 »

Bokeh pisze: 25 wrz 2019, 16:10 OK, ale to na ebaju, a w Polsce?
A co za różnica? Polska w Europie leży, środkowej a nie wschodniej , gdyby ktoś nie wiedział. Na piechotę będziesz po te ramki szedł?
Tutaj zadzwoń:
http://www.dea.com.pl/
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Ramki do Epson V550

Post autor: Bokeh »

Jac123, dzięki :)
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ramki do Epson V550

Post autor: zaphod »

aka pisze: 25 wrz 2019, 16:55 Nie wiem jak tak z V550, ale można spróbować skanować bez ramek, pod szybą antyrefleksyjną (chemicznie trawiona jednostronnie, używana do oprawy płaskich np. grafik, zdjęć itp.). Taka szyba u szklarza kosztuje kilka złotych za format A4. Jeśli software pozwala tak skanować, to efekty lepsze niż w ramkach, bo negatyw idealnie przyciśnięty do szyby skanera.
Soft do V500/V550 nie pozwala na wybranie opcji skanowania bezpośrednio na szybie, więc jest problem z odległością filmu od głowicy.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Ramki do Epson V550

Post autor: aka »

zaphod pisze: 26 wrz 2019, 12:40
aka pisze: 25 wrz 2019, 16:55 Nie wiem jak tak z V550, ale można spróbować skanować bez ramek, pod szybą antyrefleksyjną (chemicznie trawiona jednostronnie, używana do oprawy płaskich np. grafik, zdjęć itp.). Taka szyba u szklarza kosztuje kilka złotych za format A4. Jeśli software pozwala tak skanować, to efekty lepsze niż w ramkach, bo negatyw idealnie przyciśnięty do szyby skanera.
Soft do V500/V550 nie pozwala na wybranie opcji skanowania bezpośrednio na szybie, więc jest problem z odległością filmu od głowicy.
Rozumiem, że soft Epsona. Ciekawe jak jest z Vuescanem. Moje doświadczenie jest takie, że SilverFast nie pozwala, a firmowy soft Microteka pozwala. Oczywiście ze skanerem Microteka.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ramki do Epson V550

Post autor: zaphod »

aka pisze: 26 wrz 2019, 13:51
zaphod pisze: 26 wrz 2019, 12:40
aka pisze: 25 wrz 2019, 16:55 Nie wiem jak tak z V550, ale można spróbować skanować bez ramek, pod szybą antyrefleksyjną (chemicznie trawiona jednostronnie, używana do oprawy płaskich np. grafik, zdjęć itp.). Taka szyba u szklarza kosztuje kilka złotych za format A4. Jeśli software pozwala tak skanować, to efekty lepsze niż w ramkach, bo negatyw idealnie przyciśnięty do szyby skanera.
Soft do V500/V550 nie pozwala na wybranie opcji skanowania bezpośrednio na szybie, więc jest problem z odległością filmu od głowicy.
Rozumiem, że soft Epsona. Ciekawe jak jest z Vuescanem. Moje doświadczenie jest takie, że SilverFast nie pozwala, a firmowy soft Microteka pozwala. Oczywiście ze skanerem Microteka.
Soft softem, pytanie czy skaner ma technicznie możliwość ustawienia ostrości niżej niż w osi ramki.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
ODPOWIEDZ